Skutočné autá pre deti

Nedeľa, 21 december 2008

Aj deti môžu mať svoj športový automobil inšpirovaný líniami legendárneho Lotusu 7. So Scorpy 7, pri vývoji ktorého bola bezpečnosť na prvom mieste, sa deti už nemusia učiť šoférovať na rodinnom aute, ale na aute pre nich určenom. Pripravia sa tak na jazdenie v dnešnej náročnej cestnej premávke a popritom sa budú aj zabávať.

Scorpy 7

Scorpy 7 je dvojmiestne auto pre deti od 6 do 14 rokov poháňané benzínovým motorom s výkonom šesť koní, vybaveným elektrickým štartérom. S ľahko ovládateľnou poloautomatickou sekvenčnou prevodovkou s indikátorom zaradeného prevodového stupňa na prístrojovej doske dosiahne maximálnu rýchlosť až 45 km/h, ktorú možno pre začiatočníkov obmedziť. Pre nastavenie čo najlepšej pozície tela je Scorpy 7 vybavené anatomickými sedadlami so štvorbodovými bezpečnostnými pásmi, nastaviteľnými pedálmi a nastaviteľným volantom.

Nechýbajú mu ani svetlá vpredu a vzadu, smerovky, brzdové svetlá a klaksón. Vybrať sa dá jedna z verzií Cross alebo Road, ktoré možno používať na dopravných ihriskách, v zábavných parkoch, na preteky na uzavretých asfaltových okruhoch alebo v teréne.

Výrobcom zaujímavého autíčka pre deti je OZ Pohoda racing vo Vranove nad Topľou (viac informácií na www.ivanco.cars.com), ktorý pri kúpe malého automobilu do konca tohto roku poskytuje výraznú zľavu.

Technické parametre

Motor 110 cm³, 6 k, vzduchom chladený jednovalec, štvortakt, elektrický štartér
Prevodovka 3stupňová poloautomatická (D,N,R) s indikátorom zaradeného prevodového stupňa
Riadenie hrebeňové (pravo- alebo ľavostranné)
Podvozok vpredu nezávislé zavesené ramená, vzadu kývna vidlica, odpruženie vinutými pružinami a teleskopickými tlmičmi
Brzdy vpredu i vzadu kotúčové s hydraulickým ovládaním, parkovacia brzda mechanická
Rám zváraný, z oceľových rúrok kruhového a štvorcového prierezu
Volant nastaviteľný, vyberateľný ako v F1
Pedále posuvné v samostatnom boxe
Karoséria laminátová
Počet miest dve
Dĺžka/šírka/výška 2000/1250/1040 mm
Pneumatiky 19x7,0-8
Bezpečnostné prvky ochranný oblúk, štvorbodové bezpečnostné pásy
Rýchlosť max. 45 km/h (s možnosťou obmedzenia)
Komentáre
Pridal Volodimir korolyshyn v pondelok 06 mája 2013 o 16:17
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.