Skutočné autá pre deti

Nedeľa, 21 december 2008

Aj deti môžu mať svoj športový automobil inšpirovaný líniami legendárneho Lotusu 7. So Scorpy 7, pri vývoji ktorého bola bezpečnosť na prvom mieste, sa deti už nemusia učiť šoférovať na rodinnom aute, ale na aute pre nich určenom. Pripravia sa tak na jazdenie v dnešnej náročnej cestnej premávke a popritom sa budú aj zabávať.

Scorpy 7

Scorpy 7 je dvojmiestne auto pre deti od 6 do 14 rokov poháňané benzínovým motorom s výkonom šesť koní, vybaveným elektrickým štartérom. S ľahko ovládateľnou poloautomatickou sekvenčnou prevodovkou s indikátorom zaradeného prevodového stupňa na prístrojovej doske dosiahne maximálnu rýchlosť až 45 km/h, ktorú možno pre začiatočníkov obmedziť. Pre nastavenie čo najlepšej pozície tela je Scorpy 7 vybavené anatomickými sedadlami so štvorbodovými bezpečnostnými pásmi, nastaviteľnými pedálmi a nastaviteľným volantom.

Nechýbajú mu ani svetlá vpredu a vzadu, smerovky, brzdové svetlá a klaksón. Vybrať sa dá jedna z verzií Cross alebo Road, ktoré možno používať na dopravných ihriskách, v zábavných parkoch, na preteky na uzavretých asfaltových okruhoch alebo v teréne.

Výrobcom zaujímavého autíčka pre deti je OZ Pohoda racing vo Vranove nad Topľou (viac informácií na www.ivanco.cars.com), ktorý pri kúpe malého automobilu do konca tohto roku poskytuje výraznú zľavu.

Technické parametre

Motor 110 cm³, 6 k, vzduchom chladený jednovalec, štvortakt, elektrický štartér
Prevodovka 3stupňová poloautomatická (D,N,R) s indikátorom zaradeného prevodového stupňa
Riadenie hrebeňové (pravo- alebo ľavostranné)
Podvozok vpredu nezávislé zavesené ramená, vzadu kývna vidlica, odpruženie vinutými pružinami a teleskopickými tlmičmi
Brzdy vpredu i vzadu kotúčové s hydraulickým ovládaním, parkovacia brzda mechanická
Rám zváraný, z oceľových rúrok kruhového a štvorcového prierezu
Volant nastaviteľný, vyberateľný ako v F1
Pedále posuvné v samostatnom boxe
Karoséria laminátová
Počet miest dve
Dĺžka/šírka/výška 2000/1250/1040 mm
Pneumatiky 19x7,0-8
Bezpečnostné prvky ochranný oblúk, štvorbodové bezpečnostné pásy
Rýchlosť max. 45 km/h (s možnosťou obmedzenia)
Komentáre
Pridal Volodimir korolyshyn v pondelok 06 mája 2013 o 16:17
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.