Skutočné autá pre deti

Nedeľa, 21 december 2008

Aj deti môžu mať svoj športový automobil inšpirovaný líniami legendárneho Lotusu 7. So Scorpy 7, pri vývoji ktorého bola bezpečnosť na prvom mieste, sa deti už nemusia učiť šoférovať na rodinnom aute, ale na aute pre nich určenom. Pripravia sa tak na jazdenie v dnešnej náročnej cestnej premávke a popritom sa budú aj zabávať.

Scorpy 7

Scorpy 7 je dvojmiestne auto pre deti od 6 do 14 rokov poháňané benzínovým motorom s výkonom šesť koní, vybaveným elektrickým štartérom. S ľahko ovládateľnou poloautomatickou sekvenčnou prevodovkou s indikátorom zaradeného prevodového stupňa na prístrojovej doske dosiahne maximálnu rýchlosť až 45 km/h, ktorú možno pre začiatočníkov obmedziť. Pre nastavenie čo najlepšej pozície tela je Scorpy 7 vybavené anatomickými sedadlami so štvorbodovými bezpečnostnými pásmi, nastaviteľnými pedálmi a nastaviteľným volantom.

Nechýbajú mu ani svetlá vpredu a vzadu, smerovky, brzdové svetlá a klaksón. Vybrať sa dá jedna z verzií Cross alebo Road, ktoré možno používať na dopravných ihriskách, v zábavných parkoch, na preteky na uzavretých asfaltových okruhoch alebo v teréne.

Výrobcom zaujímavého autíčka pre deti je OZ Pohoda racing vo Vranove nad Topľou (viac informácií na www.ivanco.cars.com), ktorý pri kúpe malého automobilu do konca tohto roku poskytuje výraznú zľavu.

Technické parametre

Motor 110 cm³, 6 k, vzduchom chladený jednovalec, štvortakt, elektrický štartér
Prevodovka 3stupňová poloautomatická (D,N,R) s indikátorom zaradeného prevodového stupňa
Riadenie hrebeňové (pravo- alebo ľavostranné)
Podvozok vpredu nezávislé zavesené ramená, vzadu kývna vidlica, odpruženie vinutými pružinami a teleskopickými tlmičmi
Brzdy vpredu i vzadu kotúčové s hydraulickým ovládaním, parkovacia brzda mechanická
Rám zváraný, z oceľových rúrok kruhového a štvorcového prierezu
Volant nastaviteľný, vyberateľný ako v F1
Pedále posuvné v samostatnom boxe
Karoséria laminátová
Počet miest dve
Dĺžka/šírka/výška 2000/1250/1040 mm
Pneumatiky 19x7,0-8
Bezpečnostné prvky ochranný oblúk, štvorbodové bezpečnostné pásy
Rýchlosť max. 45 km/h (s možnosťou obmedzenia)
Komentáre
Pridal Volodimir korolyshyn v pondelok 06 mája 2013 o 16:17
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.