Slovakia Ring: krásky neodolali Zetorom

Štvrtok, 05 máj 2011

Krátko po získaní titulov dvoch najkrajších Sloveniek si nenechali Miss Universe Dagmar Kolesárová a druhá najkrajšia Romana Procházková ujsť šancu navštíviť pretekársky okruh Slovakia Ring. Otestovali si svoje zručnosti v Centre bezpečnej jazdy a potom naskočili do traktorov.

Miss Zetor
Dagmar Kolesárová (vľavo) a Romana Procházková si vyskúšali aj jazdu na traktoroch

Keďže Dagmar za svoje víťazstvo získala novučičké auto, potešila ju možnosť absolvovať školenie v Centre bezpečnej jazdy. Spolu s Romanou zasadli do lavíc a pozorne sledovali odborný výklad inštruktorov spolu s videami a simuláciami rôznych nebezpečných situácií. Svojimi postrehmi sa do prednášky aj zapájali, inštruktori si na nich doslova vychutnávali rôzne chytáky. Na záver ich pochválili, vraj boli pozorné žiačky.

Po teoretickej časti sadli krásky do áut a nabité teoretickými vedomosťami sa premiestnili priamo na cvičisko, kde si vyskúšali zvládnutie množstva krízových situácií. "Veľmi sa teším že som to mohla vyskúšať na svojom aute. Takto som ho lepšie spoznala a viem ako s ním reagovať, ak by som sa ocitla v krízovej situácii," nadšene referovala víťazka súťaže krásy Dagmar.

Ani Romana netajila radosť z možnosti zlepšiť sa za volantom a nabrať nové poznatky. Po školení sa presunuli do paddocku Slovakia Ringu, kde na ne čakala veľká výzva – traktory Zetor. Dievčatá neváhali, posadili sa za volant a aj keď šoférovanie týchto ozrút nie je žiadna maličkosť, jazdu zručnosti zvládli. "Bolo to super, máme z dnešného dňa skvelé zážitky!" tešili sa Romana i Dagmar.

Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor
Autor: redGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.