Slovakia Ring: krásky neodolali Zetorom

Štvrtok, 05 máj 2011

Krátko po získaní titulov dvoch najkrajších Sloveniek si nenechali Miss Universe Dagmar Kolesárová a druhá najkrajšia Romana Procházková ujsť šancu navštíviť pretekársky okruh Slovakia Ring. Otestovali si svoje zručnosti v Centre bezpečnej jazdy a potom naskočili do traktorov.

Miss Zetor
Dagmar Kolesárová (vľavo) a Romana Procházková si vyskúšali aj jazdu na traktoroch

Keďže Dagmar za svoje víťazstvo získala novučičké auto, potešila ju možnosť absolvovať školenie v Centre bezpečnej jazdy. Spolu s Romanou zasadli do lavíc a pozorne sledovali odborný výklad inštruktorov spolu s videami a simuláciami rôznych nebezpečných situácií. Svojimi postrehmi sa do prednášky aj zapájali, inštruktori si na nich doslova vychutnávali rôzne chytáky. Na záver ich pochválili, vraj boli pozorné žiačky.

Po teoretickej časti sadli krásky do áut a nabité teoretickými vedomosťami sa premiestnili priamo na cvičisko, kde si vyskúšali zvládnutie množstva krízových situácií. "Veľmi sa teším že som to mohla vyskúšať na svojom aute. Takto som ho lepšie spoznala a viem ako s ním reagovať, ak by som sa ocitla v krízovej situácii," nadšene referovala víťazka súťaže krásy Dagmar.

Ani Romana netajila radosť z možnosti zlepšiť sa za volantom a nabrať nové poznatky. Po školení sa presunuli do paddocku Slovakia Ringu, kde na ne čakala veľká výzva – traktory Zetor. Dievčatá neváhali, posadili sa za volant a aj keď šoférovanie týchto ozrút nie je žiadna maličkosť, jazdu zručnosti zvládli. "Bolo to super, máme z dnešného dňa skvelé zážitky!" tešili sa Romana i Dagmar.

Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor
Autor: redGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.