Slovakia Ring: krásky neodolali Zetorom

Štvrtok, 05 máj 2011

Krátko po získaní titulov dvoch najkrajších Sloveniek si nenechali Miss Universe Dagmar Kolesárová a druhá najkrajšia Romana Procházková ujsť šancu navštíviť pretekársky okruh Slovakia Ring. Otestovali si svoje zručnosti v Centre bezpečnej jazdy a potom naskočili do traktorov.

Miss Zetor
Dagmar Kolesárová (vľavo) a Romana Procházková si vyskúšali aj jazdu na traktoroch

Keďže Dagmar za svoje víťazstvo získala novučičké auto, potešila ju možnosť absolvovať školenie v Centre bezpečnej jazdy. Spolu s Romanou zasadli do lavíc a pozorne sledovali odborný výklad inštruktorov spolu s videami a simuláciami rôznych nebezpečných situácií. Svojimi postrehmi sa do prednášky aj zapájali, inštruktori si na nich doslova vychutnávali rôzne chytáky. Na záver ich pochválili, vraj boli pozorné žiačky.

Po teoretickej časti sadli krásky do áut a nabité teoretickými vedomosťami sa premiestnili priamo na cvičisko, kde si vyskúšali zvládnutie množstva krízových situácií. "Veľmi sa teším že som to mohla vyskúšať na svojom aute. Takto som ho lepšie spoznala a viem ako s ním reagovať, ak by som sa ocitla v krízovej situácii," nadšene referovala víťazka súťaže krásy Dagmar.

Ani Romana netajila radosť z možnosti zlepšiť sa za volantom a nabrať nové poznatky. Po školení sa presunuli do paddocku Slovakia Ringu, kde na ne čakala veľká výzva – traktory Zetor. Dievčatá neváhali, posadili sa za volant a aj keď šoférovanie týchto ozrút nie je žiadna maličkosť, jazdu zručnosti zvládli. "Bolo to super, máme z dnešného dňa skvelé zážitky!" tešili sa Romana i Dagmar.

Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor Miss Zetor
Autor: redGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.