Slovakia Ring: kvalifikáciu vyhral Ferrari

Nedeľa, 10 jún 2012

V kvalifikácii na hlavné nedeľňajšie preteky seriálu majstrovstiev sveta GT1 triumfovala s prehľadom stajňa AF Corse na aute Ferrari 458 Italia s Fínom Tonim Vilanderom a Čechom Filipom Salaquardom. České farby zdupľoval druhým miestom Tomáš Enge na Lamborghini Gallardo LP 560-4 spolu s Albertom von Thurn und Taxis. Tretiu pozíciu na štarte bude mať posádka tímu Vita4One Racing na BMW Z4 Michaela Bartels a Yelmer Buurman.

Ferrari 458 Italia
Pole posiotion na dnešné hlavné preteky majstrovstiev sveta GT1 vybojovala fínsko-česká posádka Toni Vilander - Filip Salaquarda na červenom Ferrari 458 Italia

Ferrari sa najlepšie vysporiadalo s hustnúcim dažďom a olejovou škvrnou, ktoré na trati ešte z kvalifikačného tréningu zanechalo jedno z Porsche z tímu Exim Bank China. Ferrari sa tak po prvýkrát v tejto sezóne dostalo na zoznam víťazov. Pretekársky okruh Slovakia Ring tak ako pri pretekoch WTCC potvrdil, že jeho rýchly profil s dvoma horizontmi dokáže zamiešať "stabilným" poradím v pretekoch. Pri WTCC to bol Gabriele Tarquini, ktorý prelomil dovtedajšiu absolútnu hegemóniu vozidiel Chevrolet Cruze, v tomto prípade vedúce duo Mankowiecki – Dusseldorp zo stajne exis McLaren skončili hlboko porazení na 9. pozícii.

Výbornú jazdu predviedol Čech Tomáš Enge Tomas Enge. Pri výmene jazdcov preberal od Alberta von Thurn und Taxis svoje auto na 13. pozícii. Za zvyšných 30 minút pretekov však dokázal neuveriteľne zrýchliť a jazdiť v závere pretekov o vyše 4 sekundy rýchlejšie kolá ako jeho konkurenti. A to aj napriek silnejúcemu dažďu. Týmto spôsobom predbehol všetkých jazdcov a len veľmi tesne o necelých 5 sekúnd skončil druhý.

Slovák Štefan Rosina prezývaný "Štofi" mal smolu. Počas pretekov sa po prevzatí auta od tímového kolegu Derryla O'Younga postupne posúval až na štvrtú pozíciu, keď pri kontakte so súperom dostal defekt pneumatiky a nemohol pokračovať v pretekoch. Štofi však chce v nedeľu urobiť všetko preto, aby v samotných pretekoch dosiahol čo najlepší výsledok. Enge ukázal, že Lamborghini Gallardo LP 560-4 na to výkonovo rozhodne má.

Tomášovi Engemu profil Slovakia Ringu vyhovuje:"Slovakia Ring som si letmo vyskúšal už minulý rok. Nová šikana pred druhým horizontom najprv vzbudzovala obavy, no napokon z nej spravili veľmi rýchlu a adrenalínovú zákrutu, ktorú prechádzame na štvrtý prevodový stupeň v rýchlosti vyše 160 km/h."

Štart dnešných hlavných pretekov GT1 je o 14,45 hodine.

Ferrari 458 Italia Tomáš Enge Tomas Enge a Albert von Thurn und Taxis
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.