Slovakia Ring má vlastný hotel

Pondelok, 16 máj 2011

Ak ste doteraz pri viacdňovej návšteve motoristického pretekárskeho okruhu v Orechovej Potôni museli hľadať ubytovanie napríklad v blízkej Dunajskej Strede či vzdialenejšej Bratislave, potom problém s nocľahom pri návšteve Slovakia Ringu už mať nebudete. Poskytnú vám ho priamo v areáli, kde 12. mája otvorili nový trojhviezdičkový hotel s výstižným názvom Hotel Ring.

Slovakia Ring

Hotel Ring***sa nachádza pri dedinke Orechová Potôň a je súčasťou areálu prvého slovenského motoristického okruhu Slovakia Ring. Má výhodnú polohu pre návštevníkov, ktorí majú radi spojenie motoristického športu s oddychom. Hotel Ring*** je novostavba, ktorá sa začala realizovať na jar roku 2010 a zavŕšila sa presne po roku.

Ubytovanie hotel ponúka na troch poschodiach 47 izieb, z toho 39 dvojposteľových Standard, štyri dvojposteľové De luxe, tri apartmány Classic a jeden apartmán Superior. Celková kapacita ubytovania je 94 pevných lôžok a 18 prísteliek. Všetky izby sú komfortne zariadené moderným nábytkom, samostatnou kúpeľňou a WC, TV, s možnosťou bezplatného internetového pripojenia, telefónom a rádiom.

Pre všetkých hostí je v ponuke aj wellness centrum. Zrelaxovať unavené telo a načerpať potrebnú energiu môžete v štyroch saunách – parnej, bylinkovej, fínskej a infra, ale aj v relaxačnom bazéne s protiprúdom, vírivej vani, tepidáriu, či na rôznych masážach.

Hotel Ring

Hosťom je počas dňa k dispozícii na prízemí štýlovo zariadená reštaurácia s kapacitou 80 miest. Počas leta je súčasťou reštaurácie aj letná terasa, na ktorej sa môže občerstviť ďalších 40 hostí. Reštaurácia ponúka bohatý výber slovenských i národných špecialít. Svoju obľúbenú šálku kávy si môžete vychutnať v lobby bare, ktorý ponúka veľký výber nealko i alkoholických nápojov, kávy a chutných dezertov.

V priestoroch Hotela Ring*** sídli aj prvé profesionálne Centrum bezpečnej jazdy na Slovensku, v ktorom skúsený tím inštruktorov učí jednotlivcov i firemných vodičov techniku jazdy a zvládanie nečakaných krízových situácií. Výcvik je určený pre vodičov motocyklov, osobných vozidiel, ľahkých i ťažkých nákladných vozidiel.

Parkovanie pre hotelových hostí je zabezpečené priamo pri hoteli, celodenne pod ochranou kamerového systému.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.