Slovakia Ring má vlastný hotel

Pondelok, 16 máj 2011

Ak ste doteraz pri viacdňovej návšteve motoristického pretekárskeho okruhu v Orechovej Potôni museli hľadať ubytovanie napríklad v blízkej Dunajskej Strede či vzdialenejšej Bratislave, potom problém s nocľahom pri návšteve Slovakia Ringu už mať nebudete. Poskytnú vám ho priamo v areáli, kde 12. mája otvorili nový trojhviezdičkový hotel s výstižným názvom Hotel Ring.

Slovakia Ring

Hotel Ring***sa nachádza pri dedinke Orechová Potôň a je súčasťou areálu prvého slovenského motoristického okruhu Slovakia Ring. Má výhodnú polohu pre návštevníkov, ktorí majú radi spojenie motoristického športu s oddychom. Hotel Ring*** je novostavba, ktorá sa začala realizovať na jar roku 2010 a zavŕšila sa presne po roku.

Ubytovanie hotel ponúka na troch poschodiach 47 izieb, z toho 39 dvojposteľových Standard, štyri dvojposteľové De luxe, tri apartmány Classic a jeden apartmán Superior. Celková kapacita ubytovania je 94 pevných lôžok a 18 prísteliek. Všetky izby sú komfortne zariadené moderným nábytkom, samostatnou kúpeľňou a WC, TV, s možnosťou bezplatného internetového pripojenia, telefónom a rádiom.

Pre všetkých hostí je v ponuke aj wellness centrum. Zrelaxovať unavené telo a načerpať potrebnú energiu môžete v štyroch saunách – parnej, bylinkovej, fínskej a infra, ale aj v relaxačnom bazéne s protiprúdom, vírivej vani, tepidáriu, či na rôznych masážach.

Hotel Ring

Hosťom je počas dňa k dispozícii na prízemí štýlovo zariadená reštaurácia s kapacitou 80 miest. Počas leta je súčasťou reštaurácie aj letná terasa, na ktorej sa môže občerstviť ďalších 40 hostí. Reštaurácia ponúka bohatý výber slovenských i národných špecialít. Svoju obľúbenú šálku kávy si môžete vychutnať v lobby bare, ktorý ponúka veľký výber nealko i alkoholických nápojov, kávy a chutných dezertov.

V priestoroch Hotela Ring*** sídli aj prvé profesionálne Centrum bezpečnej jazdy na Slovensku, v ktorom skúsený tím inštruktorov učí jednotlivcov i firemných vodičov techniku jazdy a zvládanie nečakaných krízových situácií. Výcvik je určený pre vodičov motocyklov, osobných vozidiel, ľahkých i ťažkých nákladných vozidiel.

Parkovanie pre hotelových hostí je zabezpečené priamo pri hoteli, celodenne pod ochranou kamerového systému.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.