Špeciál pre Loeba na Pikes Peak

Piatok, 19 apríl 2013

Legendárnych pretekov do vrchu Pikes Peak v americkom štáte Colorado sa v tomto roku zúčastní aj Peugeot svojim špeciálne pripraveným modelom 208 T16, za volant ktorého si sadne deväťnásobný majster sveta v rallye Sebastien Loeb. Prinášame prvé fotografie špeciálu Peugeot 208 T16, s ktorým by sa Loeb mal zapísať do listiny víťazov týchto slávnych pretekov.

Peugeot 208 T16
S týmto špeciálom odštartuje Sebastien Loeb v posledný júnový deň na vrch Pikes Peak

Pikes Peak je jedinečný. Napríklad svojou dĺžkou 20 kilometrov a 156 zákrutami, tiež tým, že štart pretekov je vo výške 2862 metrov nad morom a cieľ vo výške 4300 metrov. Pikes Peak patrí medzi najstaršie automobilové preteky v Amerike a po prvý raz sa uskutočnili už pred takmer sto rokmi, v roku 1916.

V článku, ktorým sme prednedávnom informovali o pretekoch do vrchu na Pikes Peak, ešte nebola verejnosti známa podoba auta, na ktorom bude Loeb štartovať. Teraz Peugeot už zverejnil fotografie Peugeota 208 T16, modelu s ktorým sa Loeb pokúsi vyhrať preteky na Pikes Peak, ktorých štart bude 30. júna tohto roku.

Peugeot 208 T16
Peugeot 208 T16 má zaujímavý detail - rozmerný zadný spojler na zvýšenie prítlaku

Loeb bude s Peugeotom 208 T16 štartovať v kráľovskej kategórii Unlimited s jediným cieľom – vyhrať legendárne preteky. Peugeot už preteky do vrchu Pikes Peak raz vyhral. Bolo v roku 1988 a vtedy na volantom Peugeota 405 T16 sedel Fín Ari Vatanen.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.