Spoločnosť BMW bilancovala rok 2019

Štvrtok, 19 marec 2020

Skupina BMW so značkami BMW, MINI, Rolls-Royce a motocyklová divízia BMW je najväčším svetovým výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Výrobu má v tridsaťjeden výrobných a montážnych podnikoch v pätnástich krajinách a predajnú sieť a zastúpenia vo viac ako 140 krajinách. Za tým všetkým je úspech v podobe celosvetového predaja. V hospodárskom roku 2019 skupina BMW vyrobila viac ako 2,5 milióna osobných automobilov a 175 tisíc motocyklov a zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur. Celkový obrat spoločnosti dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. Skupina BMW k 31. decembru 2019 zamestnávala po celom svete 133 778 pracovníkov. Na Slovensku ponúka BMW špičkové automobily, motocykle i prémiové služby.

bmw-annual
Nicolas Peter, člen predstavenstva BMW AG a Oliver Zipse, predseda predstavenstva BMW AG na tlačovej konferencii o výročných účtoch. V pozadí novinka BMW i4.
(jGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.