Spolupráca Renault-Nissan s Daimlerom napreduje

Streda, 18 september 2013

Partnerstvo medzi alianciou Renaultom/Nissan a Daimlerom sa podľa generálneho riaditeľa Daimleru Dietera Zetscheho ďalej prehlbuje a má medzi oboma partnermi veľkú budúcnosť. Povedal tiež, že obe spoločnosti budú aj naďalej hľadať spoločný priestor pre nové projekty.

Infinity Q50
Na vývoji modelu Infiniti Q50, predstavenom v Ženeve, sa podieľal aj Daimler

Obe automobilky majú v pláne spoločne vyvíjať nové technológie, ktoré budú menej zaťažovať životné prostredie, čo potvrdzuje aj vývoj nových motorov a angažovanosť koncernov v segmente elektrických vozidiel. Carlos Ghosn, generálny riaditeľ aliancie Renault–Nissan, privítal vývoj elektrických vozidiel v Nemecku.

Francúzsko-japonsko-nemecké partnerstvo naštartovali v apríli 2010 tromi základnými projektmi zameranými hlavne na Európu. Odvtedy sa spolupráca prehĺbila na 10 veľmi významných projektov vrátane veľkých iniciatív smerujúcich zo Severnej Ameriky do Japonska.

Kooperácia medzi oboma spoločnosťami nie je iba na papieri, ale má aj reálne výsledky. Výsledkom je napríklad spojená továreň na štvorvalcové motory v USA, v Ženeve predstavený model Infiniti Q50 alebo Mercedes-Benz Citan. To všetko sú už existujúce príklady využívania potenciálu oboch spoločností.

Partnerská spolupráca pokračuje aj projektom Smart/Twingo, ktorého výsledkom bude malý dvoj- a štvormiestny automobil. Každý model bude jasne odlíšený, ale ťažiť budú so spoločnej architektúry. Predaj tohto automobilu je naplánovaný na prvú polovicu roka 2014.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.