Sté výročie si BMW pripomína aj v Rusku

Utorok, 12 apríl 2016

Rok 2016 je v znamení osláv stého výročia vzniku BMW. Bavorská značka si túto udalosť pripomína aj v Rusku, ktoré je pre automobilku významným odbytiskom. Výstava je umiestnená v slávnom GUMe na Červenom námestí v Moskve a potrvá do konca apríla.

1 BMW 328
Slávny model BMW 328 z konca prvej polovice dvadsiateho storočia na výstave v Moskve

Výstava v centre Moskvy je rozdelená do troch tematických častí: Dedičstvo, Dynamika a Technológie. Témy sú vizuálne prepojené a poukazujú na priebežný proces vývoja značky. Expozícia je vybavená interaktívnymi inštaláciami navrhnutými tak, aby zoznámili návštevníkov s kľúčovými prvkami DNA značky BMW.

Zóna Dedičstvo sa skladá z dvoch exponátov. Pripomína ju koncept BMW 328 Hommage so symbiózou klasických a futuristických prvkov. Tiež klasický roadster BMW 328, ktorý Bavori vyrábali v rokoch 1936 až 1940. Pre tento model bola príslovečná aerodynamika a estetika, z čoho potom pramenili športové gény značky. Model BMW 328 si získal veľké uznanie vďaka úspešnej účasti na "24 hodín Le Mans" a viacerými víťazstvami na Mille Miglia.

2 BMW M4
Súčasnosť bavorskej značky pripomína na výstave v Moskve aj nový model BMW M4

Autor: jGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.