Sté výročie si BMW pripomína aj v Rusku

Utorok, 12 apríl 2016

Rok 2016 je v znamení osláv stého výročia vzniku BMW. Bavorská značka si túto udalosť pripomína aj v Rusku, ktoré je pre automobilku významným odbytiskom. Výstava je umiestnená v slávnom GUMe na Červenom námestí v Moskve a potrvá do konca apríla.

1 BMW 328
Slávny model BMW 328 z konca prvej polovice dvadsiateho storočia na výstave v Moskve

Výstava v centre Moskvy je rozdelená do troch tematických častí: Dedičstvo, Dynamika a Technológie. Témy sú vizuálne prepojené a poukazujú na priebežný proces vývoja značky. Expozícia je vybavená interaktívnymi inštaláciami navrhnutými tak, aby zoznámili návštevníkov s kľúčovými prvkami DNA značky BMW.

Zóna Dedičstvo sa skladá z dvoch exponátov. Pripomína ju koncept BMW 328 Hommage so symbiózou klasických a futuristických prvkov. Tiež klasický roadster BMW 328, ktorý Bavori vyrábali v rokoch 1936 až 1940. Pre tento model bola príslovečná aerodynamika a estetika, z čoho potom pramenili športové gény značky. Model BMW 328 si získal veľké uznanie vďaka úspešnej účasti na "24 hodín Le Mans" a viacerými víťazstvami na Mille Miglia.

2 BMW M4
Súčasnosť bavorskej značky pripomína na výstave v Moskve aj nový model BMW M4

Autor: jGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.