Sté výročie si BMW pripomína aj v Rusku

Utorok, 12 apríl 2016

Rok 2016 je v znamení osláv stého výročia vzniku BMW. Bavorská značka si túto udalosť pripomína aj v Rusku, ktoré je pre automobilku významným odbytiskom. Výstava je umiestnená v slávnom GUMe na Červenom námestí v Moskve a potrvá do konca apríla.

1 BMW 328
Slávny model BMW 328 z konca prvej polovice dvadsiateho storočia na výstave v Moskve

Výstava v centre Moskvy je rozdelená do troch tematických častí: Dedičstvo, Dynamika a Technológie. Témy sú vizuálne prepojené a poukazujú na priebežný proces vývoja značky. Expozícia je vybavená interaktívnymi inštaláciami navrhnutými tak, aby zoznámili návštevníkov s kľúčovými prvkami DNA značky BMW.

Zóna Dedičstvo sa skladá z dvoch exponátov. Pripomína ju koncept BMW 328 Hommage so symbiózou klasických a futuristických prvkov. Tiež klasický roadster BMW 328, ktorý Bavori vyrábali v rokoch 1936 až 1940. Pre tento model bola príslovečná aerodynamika a estetika, z čoho potom pramenili športové gény značky. Model BMW 328 si získal veľké uznanie vďaka úspešnej účasti na "24 hodín Le Mans" a viacerými víťazstvami na Mille Miglia.

2 BMW M4
Súčasnosť bavorskej značky pripomína na výstave v Moskve aj nový model BMW M4

Autor: jGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.