Sté výročie si BMW pripomína aj v Rusku

Utorok, 12 apríl 2016

Rok 2016 je v znamení osláv stého výročia vzniku BMW. Bavorská značka si túto udalosť pripomína aj v Rusku, ktoré je pre automobilku významným odbytiskom. Výstava je umiestnená v slávnom GUMe na Červenom námestí v Moskve a potrvá do konca apríla.

1 BMW 328
Slávny model BMW 328 z konca prvej polovice dvadsiateho storočia na výstave v Moskve

Výstava v centre Moskvy je rozdelená do troch tematických častí: Dedičstvo, Dynamika a Technológie. Témy sú vizuálne prepojené a poukazujú na priebežný proces vývoja značky. Expozícia je vybavená interaktívnymi inštaláciami navrhnutými tak, aby zoznámili návštevníkov s kľúčovými prvkami DNA značky BMW.

Zóna Dedičstvo sa skladá z dvoch exponátov. Pripomína ju koncept BMW 328 Hommage so symbiózou klasických a futuristických prvkov. Tiež klasický roadster BMW 328, ktorý Bavori vyrábali v rokoch 1936 až 1940. Pre tento model bola príslovečná aerodynamika a estetika, z čoho potom pramenili športové gény značky. Model BMW 328 si získal veľké uznanie vďaka úspešnej účasti na "24 hodín Le Mans" a viacerými víťazstvami na Mille Miglia.

2 BMW M4
Súčasnosť bavorskej značky pripomína na výstave v Moskve aj nový model BMW M4

Autor: jGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.