Sté výročie si BMW pripomína aj v Rusku

Utorok, 12 apríl 2016

Rok 2016 je v znamení osláv stého výročia vzniku BMW. Bavorská značka si túto udalosť pripomína aj v Rusku, ktoré je pre automobilku významným odbytiskom. Výstava je umiestnená v slávnom GUMe na Červenom námestí v Moskve a potrvá do konca apríla.

1 BMW 328
Slávny model BMW 328 z konca prvej polovice dvadsiateho storočia na výstave v Moskve

Výstava v centre Moskvy je rozdelená do troch tematických častí: Dedičstvo, Dynamika a Technológie. Témy sú vizuálne prepojené a poukazujú na priebežný proces vývoja značky. Expozícia je vybavená interaktívnymi inštaláciami navrhnutými tak, aby zoznámili návštevníkov s kľúčovými prvkami DNA značky BMW.

Zóna Dedičstvo sa skladá z dvoch exponátov. Pripomína ju koncept BMW 328 Hommage so symbiózou klasických a futuristických prvkov. Tiež klasický roadster BMW 328, ktorý Bavori vyrábali v rokoch 1936 až 1940. Pre tento model bola príslovečná aerodynamika a estetika, z čoho potom pramenili športové gény značky. Model BMW 328 si získal veľké uznanie vďaka úspešnej účasti na "24 hodín Le Mans" a viacerými víťazstvami na Mille Miglia.

2 BMW M4
Súčasnosť bavorskej značky pripomína na výstave v Moskve aj nový model BMW M4

Autor: jGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.