Štefan Rosina pred veľkým finále

Streda, 14 august 2013

Náš najúspešnejší okruhový pretekár Štefan Rosina má tento víkend pred sebou posledné domáce preteky v medzinárodnom seriáli FIA GT Series. S kariérou profesionálneho pretekára totiž na konci roka končí.

Rosina - Lamborghini
Na Slovakia Ringu sa tento víkend predstaví na vozidle Lamborghini Gallardo LP560-4 slovenský jazdec Štefan Rosina. Za volantom sa bude striedať s Holanďanom Koxom.

Štefan Rosina s tímom Reiter Engineering odštartuje v seriáli FIA GT Series na okruhu Slovakia Ring svoje posledné domáce podujatie v pozícii profesionálneho pretekára, keďže už skôr oznámil svoj odchod do pretekárskeho "dôchodku.". Podujatie s názvom Matador GT Racing weekend bude tak jeho posledným domácim. Za volantom Lamborghini Gallardo LP560-4 sa bude striedať s Holanďanom Petrom Koxom.

"Na preteky FIA GT Series sa veľmi teším. Bude to na domácej pôde a verím, že sa na Slovakia Ringu zíde množstvo mojich fanúšikov. Bude tu skvelá medzinárodná konkurencia. Dúfam len, že sa nám defekty z predošlých rokov vyhnú," skonštatoval Rosina.

Náš úspešný pretekár má čerstvo za sebou aj vytrvalostné preteky slovenského okruhového šampionátu na českom okruhu v Moste, ale aj tréningové jazdy na rakúskom Red Bull Ringu. "Na okruhu Red Bull Ring som pred pár dňami absolvoval s tímom Reiter tréningové jazdy, kde som bol v pozícii lektora," dodal náš okruhový jazdec.

Rosina - Lamborghini Rosina - Kox
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.