Štefan Rosina pred veľkým finále

Streda, 14 august 2013

Náš najúspešnejší okruhový pretekár Štefan Rosina má tento víkend pred sebou posledné domáce preteky v medzinárodnom seriáli FIA GT Series. S kariérou profesionálneho pretekára totiž na konci roka končí.

Rosina - Lamborghini
Na Slovakia Ringu sa tento víkend predstaví na vozidle Lamborghini Gallardo LP560-4 slovenský jazdec Štefan Rosina. Za volantom sa bude striedať s Holanďanom Koxom.

Štefan Rosina s tímom Reiter Engineering odštartuje v seriáli FIA GT Series na okruhu Slovakia Ring svoje posledné domáce podujatie v pozícii profesionálneho pretekára, keďže už skôr oznámil svoj odchod do pretekárskeho "dôchodku.". Podujatie s názvom Matador GT Racing weekend bude tak jeho posledným domácim. Za volantom Lamborghini Gallardo LP560-4 sa bude striedať s Holanďanom Petrom Koxom.

"Na preteky FIA GT Series sa veľmi teším. Bude to na domácej pôde a verím, že sa na Slovakia Ringu zíde množstvo mojich fanúšikov. Bude tu skvelá medzinárodná konkurencia. Dúfam len, že sa nám defekty z predošlých rokov vyhnú," skonštatoval Rosina.

Náš úspešný pretekár má čerstvo za sebou aj vytrvalostné preteky slovenského okruhového šampionátu na českom okruhu v Moste, ale aj tréningové jazdy na rakúskom Red Bull Ringu. "Na okruhu Red Bull Ring som pred pár dňami absolvoval s tímom Reiter tréningové jazdy, kde som bol v pozícii lektora," dodal náš okruhový jazdec.

Rosina - Lamborghini Rosina - Kox
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.