Štefan Rosina pred veľkým finále

Streda, 14 august 2013

Náš najúspešnejší okruhový pretekár Štefan Rosina má tento víkend pred sebou posledné domáce preteky v medzinárodnom seriáli FIA GT Series. S kariérou profesionálneho pretekára totiž na konci roka končí.

Rosina - Lamborghini
Na Slovakia Ringu sa tento víkend predstaví na vozidle Lamborghini Gallardo LP560-4 slovenský jazdec Štefan Rosina. Za volantom sa bude striedať s Holanďanom Koxom.

Štefan Rosina s tímom Reiter Engineering odštartuje v seriáli FIA GT Series na okruhu Slovakia Ring svoje posledné domáce podujatie v pozícii profesionálneho pretekára, keďže už skôr oznámil svoj odchod do pretekárskeho "dôchodku.". Podujatie s názvom Matador GT Racing weekend bude tak jeho posledným domácim. Za volantom Lamborghini Gallardo LP560-4 sa bude striedať s Holanďanom Petrom Koxom.

"Na preteky FIA GT Series sa veľmi teším. Bude to na domácej pôde a verím, že sa na Slovakia Ringu zíde množstvo mojich fanúšikov. Bude tu skvelá medzinárodná konkurencia. Dúfam len, že sa nám defekty z predošlých rokov vyhnú," skonštatoval Rosina.

Náš úspešný pretekár má čerstvo za sebou aj vytrvalostné preteky slovenského okruhového šampionátu na českom okruhu v Moste, ale aj tréningové jazdy na rakúskom Red Bull Ringu. "Na okruhu Red Bull Ring som pred pár dňami absolvoval s tímom Reiter tréningové jazdy, kde som bol v pozícii lektora," dodal náš okruhový jazdec.

Rosina - Lamborghini Rosina - Kox
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.