Štvrťmiliónty Mini Countryman

Sobota, 16 marec 2013

Z montážnej linky spoločnosti Magna Steyr v rakúskom Grazi vzišiel z výrobného pásu už 250-tisíci Mini Countryman. Úspech prišiel len dva a pol roka po spustení jeho predaja. Je dôkazom, že zábava z jazdy a štýl spätý so značkou Mini si svoje čaro zachovali aj v segmente kompaktných prémiových vozidiel.

Mini Countryman
Model Countryman vybočil ako prvý Mini z línie trojdverových hatchbackov na päťdverové pri dĺžke 401 cm a rázvore náprav 259,5 cm. Väčší je aj kufor:má 350, 440 resp.1170 l.

Countryman je vôbec prvým modelom vo viac než 50ročnej histórii značky, ktorý sa môže pochváliť piatimi dverami, veľkým kufrom, piatimi sedadlami a úložným priestorom s variabilným využitím s objemom 350 až 1170 litrov. Tento inovatívny koncept vozidla vniesol kvality značky Mini do pozornosti nových cieľových skupín, ktoré oceňujú jeho zvýšenú funkčnosť, ako aj rovnováhu medzi svižnosťou a pohodlím jazdy, ktoré potešia predovšetkým pri dlhších cestách.

Kľúčovú rolu pre získanie renomé šikovného všestranného vozidla zohráva aj vynovená hnacia sústava: po prvýkrát sa u modelu značky môže záujemca rozhodnúť aj pre systém pohonu štyroch kolies ALL4. Variabilné rozloženie výkonu medzi predné a zadné nápravy umožní vodičovi vydať sa aj mimo asfaltových ciest.

Systém pohonu štyroch kolies ALL4 je možné si objednať ako voliteľnú výbavu pre modely Cooper S Countryman (184 k), Cooper SD Countryman (143 k) a Cooper D Countryman (112 k). Ešte viac v oblasti výkonu boduje svojimi výnimočnými športovými vlastnosťami model John Cooper Works Countryman, u ktorého je pohon všetkých kolies súčasťou štandardnej výbavy. Práve vďaka nemu sa výkon motora 218 koní dokáže pretaviť na množstvo zábavy na cestách pri maximálnej istote v každej situácii.

Ponuku motorov uzatvárajú modely s pohonom predným kolies: Cooper Countryman (122 k), One Countryman (98 k) a One D Countryman (90 hp). Všetky tieto verzie, s výnimkou modelu One D Countryman, je možné vybaviť aj šesťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá nahradí štandardný šesťstupňový manuál.

Dopyt po modeli Mini Countryman je presvedčivým odobrením stratégie nekompromisnej expanzie radu Mini. Dvestopäťdesiat tisíci Mini Countryman prišiel len krátko po spustení výroby modelu Paceman. Siedmy model z ponuky Mini sa vyrába rovnako ako Countryman v Grazi.

Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.