Štvrťmiliónty Mini Countryman

Sobota, 16 marec 2013

Z montážnej linky spoločnosti Magna Steyr v rakúskom Grazi vzišiel z výrobného pásu už 250-tisíci Mini Countryman. Úspech prišiel len dva a pol roka po spustení jeho predaja. Je dôkazom, že zábava z jazdy a štýl spätý so značkou Mini si svoje čaro zachovali aj v segmente kompaktných prémiových vozidiel.

Mini Countryman
Model Countryman vybočil ako prvý Mini z línie trojdverových hatchbackov na päťdverové pri dĺžke 401 cm a rázvore náprav 259,5 cm. Väčší je aj kufor:má 350, 440 resp.1170 l.

Countryman je vôbec prvým modelom vo viac než 50ročnej histórii značky, ktorý sa môže pochváliť piatimi dverami, veľkým kufrom, piatimi sedadlami a úložným priestorom s variabilným využitím s objemom 350 až 1170 litrov. Tento inovatívny koncept vozidla vniesol kvality značky Mini do pozornosti nových cieľových skupín, ktoré oceňujú jeho zvýšenú funkčnosť, ako aj rovnováhu medzi svižnosťou a pohodlím jazdy, ktoré potešia predovšetkým pri dlhších cestách.

Kľúčovú rolu pre získanie renomé šikovného všestranného vozidla zohráva aj vynovená hnacia sústava: po prvýkrát sa u modelu značky môže záujemca rozhodnúť aj pre systém pohonu štyroch kolies ALL4. Variabilné rozloženie výkonu medzi predné a zadné nápravy umožní vodičovi vydať sa aj mimo asfaltových ciest.

Systém pohonu štyroch kolies ALL4 je možné si objednať ako voliteľnú výbavu pre modely Cooper S Countryman (184 k), Cooper SD Countryman (143 k) a Cooper D Countryman (112 k). Ešte viac v oblasti výkonu boduje svojimi výnimočnými športovými vlastnosťami model John Cooper Works Countryman, u ktorého je pohon všetkých kolies súčasťou štandardnej výbavy. Práve vďaka nemu sa výkon motora 218 koní dokáže pretaviť na množstvo zábavy na cestách pri maximálnej istote v každej situácii.

Ponuku motorov uzatvárajú modely s pohonom predným kolies: Cooper Countryman (122 k), One Countryman (98 k) a One D Countryman (90 hp). Všetky tieto verzie, s výnimkou modelu One D Countryman, je možné vybaviť aj šesťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá nahradí štandardný šesťstupňový manuál.

Dopyt po modeli Mini Countryman je presvedčivým odobrením stratégie nekompromisnej expanzie radu Mini. Dvestopäťdesiat tisíci Mini Countryman prišiel len krátko po spustení výroby modelu Paceman. Siedmy model z ponuky Mini sa vyrába rovnako ako Countryman v Grazi.

Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring