Subaru 2016: Inovované modely a lepšie ceny

Piatok, 05 február 2016

Subaru štartuje rok 2016 s modernizovanými modelmi XV a Forester. K ním sa radí aj model Outback, ktorý po nedávnej výraznej inovácii má pre rok 2016 tiež viacero noviniek. Pribudla aj čerstvá novinka Levork. Dobré je, že Subaru pokračuje s novým cenníkom s výhodami pre zákazníkov a v politike konkurencieschopných cien.

1 Subaru XV
Subaru XV má najviac zmien na prednej časti karosérie, kde dominujú nový nárazník a nová maska, hlavné svetlomety a svetlá pre denné svietenie

Subaru XV

Pri modeli XV prešla najvýraznejšou inováciou predná časť karosérie. Nový je tvar nárazníka, zmenená je grafika hmlových svetiel s chrómovanou lištou v tvare písmena L a lesklé čierne orámovanie priniesli prednej maske vyspelejší charakter. Hodnotnejší výraz autu dodala nová grafika HID svetlometov, ale napríklad aj chrómovaná okenná lišta.

Vzadu sa stali výrazným dizajnovým prvkom nové kombinované LED svetlá s čírou optikou. Dynamiku vzhľadu zvyšuje nový horný spojler a zmenený dizajn 17-palcových kolies v kombinácii čierna-leštený hliník vyvinuté špeciálne pre model Subaru XV.

2 Subaru XV
Interiéru dominuje nový multifunkčný volant a značne modernizovaný prístrojový panel

V kabíne upúta nový volant s perfektnou ergonómiou, ktorý má základ v modeli Outback, ale aj vynovená palubná doska. Štýl crossoveru zvýrazňuje oranžové prešívanie sedadiel, radiacej páky, ale i čalúnenia dverí a lakťovej opierky.

Dobrou správou je lepšia cena. Modernizovaný crossover s pohonom všetkých kolies, bohatou výbavou už v základe a skvelými jazdnými vlastnosťami sa od začiatku roka 2016 predáva za cenu od 19 550 eur.

Forester

Má novú prednú masku, nárazník, svetlomety a zliatinové kolesá s novým dizajnom. Viac noviniek sa ukrýva v interiéri. Model 2016 posilnil najmä elektroniku, ktorú orientoval na bezpečnosť. Bohatšia je ponuka farieb karosérie o nové odtiene Dark Blue Pearl a Sepia Bronze Metallic. Úplne nové sú zadné svetlá Forestera, na dynamike a vzhľade pridávajú nové 17- a 18-palcové kolesá.

Zmeny sú aj v interiéri Forestera. Palubná doska, nový volant vychádzajúci z Outbacku a nový farebný TFT displej prinášajú viac užívateľského komfortu i pocit luxusu. Pre výbavu Sport NAVI si možno objednať čalúnenie sedadiel, dverí i ďalších prvkov v exkluzívnej hnedej koži. Nechýba vyhrievanie predných i zadných sedadiel a pamäťové nastavenie sedadla vodiča.

Forester dostal tretiu generáciu systému Eye Sight s vylepšeným asistentom jazdy v jazdnom pruhu, adaptívnym tempomatom a autonómnymi brzdami. Nechýba však ani detekcia áut v slepom uhle, monitorovanie jazdných pruhov či varovanie pred kolíziou s autami pri cúvaní. Cena inovovaného Forestera sa teraz začína na sume 25 000 eur.

Outback, Levorg a tie ďalšie

Outback pre rok 2016 má tiež viacero vylepšení, hlavne rozšírenie bezpečnostnej výbavy. Okrem asistenčného systému Eye Sight, ktorý ponúka automatické núdzové brzdenie, adaptívny tempomat, asistencia pri vyhýbaní sa prekážke, čo je štandard pre modely s automatickou prevodovkou.

3 Subaru Outback
Model Outback po nedávnom facelifte doznal na vzhľade len kozmetické zmeny

Outback má aj nový bezpečnostný balík Advanced Safety Packet. V ňom je okrem iného detekcia vzadu idúcich vozidiel, upozornenie na riziko kolízie pri cúvaní, radarový systém kontroly slepého uhla a automatické prepínanie diaľkových svetiel. Štandardom je od verzie Exclusive. Prvkom pre zábavu je prémiový audiosystém Harman Kardon. Ceny modelu Outback sa nemenili a začínajú na 32 990 eurách.

Čerstvou novinkou na trhu je Levorg – výkonné kombi cenené pre vynikajúce jazdné vlastnosti. Levorg sa predáva za cenu od 26 316 eur. Portfólio Subaru dopĺňajú športové modely BRZ a WRX STI, ktoré pre modelový rok 2016 tiež prešli modernizáciou. Všetky modely Subaru sa ponúkajú s možnosťou voľby päťročnej predĺženej záruky.

Autor: J. Goldberger
Foto: Subaru
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.