Súčasné Mini a budúca klasika

Štvrtok, 23 október 2014

Tak ako dnes obdivujeme krásu mnohých automobilových modelov vyrobených pred desaťročiami, práve tak z viacerých súčasných modelov sa môžu stať legendy, ktoré si v o niekoľko rokov vyslúžia pozornosť budúcich generácií. Ktoré dnešné modely by to mohli byť? Odpoveď hľadala ankety jedného nemeckého časopisu. Jej výsledok napovedá, že veľkú šancu má nová generácia MINI.

Mini
MINI novej generácie tak ako postupne prichádzali na scénu prémiových mini vozidiel

Súčasné Mini má všetky predpoklady stať sa skutočnou klasikou. Potvrdila to anketa jedného nemeckého časopisu. V kategórii "budúca klasika" mali čitatelia možnosť hlasovať za niektoré z malých kompaktných vozidiel. Výsledkom je ocenenie Zlatý volant klasiky pre najnovšie vydanie britského originálu.

Veľmi málo vozidiel iných značiek má vlastnosti, ktoré by ich jasne odlišovali od konkurentov, a ktoré by ich už v rannom štádiu predurčovali stať sa budúcou klasikou. Novému Mini tieto vlastnosti nechýbajú: jedinečná tradícia značky, dnešný status originálu v segmente malých prémiových vozidiel a využívanie najnovších technológií.

Ani 55 rokov po uvedení klasického Mini nestráca značka nič zo svojho pôvodného šarmu a zostáva naďalej vlajkovou loďou inteligentného priestorového využitia a agilných jazdných vlastností známych aj pod označením "go-kart feeling". Autentický dizajn, jedinečný štýl a charakteristická zábava z jazdy predstavujú vlastnosti, ktoré novému Mini dodávajú záruku obľúbenosti u budúcich generácií motoristov.

Autor: gold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.