Súčasné Mini a budúca klasika

Štvrtok, 23 október 2014

Tak ako dnes obdivujeme krásu mnohých automobilových modelov vyrobených pred desaťročiami, práve tak z viacerých súčasných modelov sa môžu stať legendy, ktoré si v o niekoľko rokov vyslúžia pozornosť budúcich generácií. Ktoré dnešné modely by to mohli byť? Odpoveď hľadala ankety jedného nemeckého časopisu. Jej výsledok napovedá, že veľkú šancu má nová generácia MINI.

Mini
MINI novej generácie tak ako postupne prichádzali na scénu prémiových mini vozidiel

Súčasné Mini má všetky predpoklady stať sa skutočnou klasikou. Potvrdila to anketa jedného nemeckého časopisu. V kategórii "budúca klasika" mali čitatelia možnosť hlasovať za niektoré z malých kompaktných vozidiel. Výsledkom je ocenenie Zlatý volant klasiky pre najnovšie vydanie britského originálu.

Veľmi málo vozidiel iných značiek má vlastnosti, ktoré by ich jasne odlišovali od konkurentov, a ktoré by ich už v rannom štádiu predurčovali stať sa budúcou klasikou. Novému Mini tieto vlastnosti nechýbajú: jedinečná tradícia značky, dnešný status originálu v segmente malých prémiových vozidiel a využívanie najnovších technológií.

Ani 55 rokov po uvedení klasického Mini nestráca značka nič zo svojho pôvodného šarmu a zostáva naďalej vlajkovou loďou inteligentného priestorového využitia a agilných jazdných vlastností známych aj pod označením "go-kart feeling". Autentický dizajn, jedinečný štýl a charakteristická zábava z jazdy predstavujú vlastnosti, ktoré novému Mini dodávajú záruku obľúbenosti u budúcich generácií motoristov.

Autor: gold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."