Superb je super - má päť hviezdičiek

Sobota, 07 jún 2008

Nová Škoda Superb získala v nezávislých nárazových testoch spoločnosti Euro NCAP päť hviezdičiek, čo predstavuje maximálne možné hodnotenie. Je po modeli Roomster druhou Škodou s najvyšším ohodnotením.

Škoda Superb Škoda Superb

K tomuto vynikajúcemu výsledku prispel aj kolenný airbag, čo okrem iného poskytuje aj výbornú ochranu kolien a stehien pasažierov. Superb dosiahol maximálne možné hodnotenie aj pri simulácii bočného nárazu a nárazu do stĺpa. Získal tak 35 bodov za ochranu dospelých a 40 bodov za ochranu detí. Na vysokej úrovni je aj ochrana chodcov pri prípadnom strete s vozidlom.

Škoda Superb

Nový Superb bol vyvíjaný s dôrazom na maximálnu bezpečnosť pasažierov. Už v základnej verzii má sedem airbagov a ďalšie bezpečnostné prvky na najvyššej úrovni. Napríklad karoséria je novej generácie, má tuhšiu konštrukciu, alebo predné sedadlá sú optimalizované pre ochranu proti poraneniu krčnej chrbtice pri náraze zozadu. V dodatkovej výbave na prianie zákazníka sa dodáva nadštandardná výbava, ku ktorej patria okrem iného ďalšie dva airbagy alebo systém adaptívnych predných svetlometov. Cena základnej verzie na slovenskom trhu je 789 900 korún.

Oficiálny štart predaja modelu Škoda Superb je stanovený na 20. júna tohto roku, kedy budú automobily u všetkých autorizovaných predajcov značky Škoda na Slovensku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."