Superb pre českého veľvyslanca na Slovensku

Utorok, 16 december 2008

Oddnes bude veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Vladimír Galuška jazdiť na Škode Superb. Kľúče od vlajkovej lode mladoboleslavskej automobilky mu odovzdal šéf spoločnosti Škoda Auto Slovensko Matej Bugár.

Superb pre veľvyslanca

Luxusný automobil bude českému veľvyslancovi slúžiť počas českého predsedníctva Európskej únie v prvej polovici roku 2009. Škoda Superb je vo výbave Elegance, má dieselový motor 2,0 TDI PD s výkonom 140 koní, šesťstupňovú automatickú prevodovku DSG a spĺňa emisnú normu EU4.

Limuzína vo farbe čierna magic s perleťovým efektom a koženým interiérom Glamour Ivory má bohatú doplnkovú výbavu. Jej súčasťou je asistent rozjazdu do kopca, kontrola tlaku v pneumatikách a okrem štandardných airbagov má navyše aj bočné airbagy vzadu. Zvýšené pohodlie pre cestujúcich zabezpečujú vkladané tkané koberce Lounge Step, tieniace roletky na zadných bočných oknách, intenzívnejšie tónovanie zadných bočných skiel a zadného okna SunSet, audiosústava Sound Systém s 10 reproduktormi a digitálnym equalizérom a DVD prehrávač s obrazovkami v predných hlavových opierkach.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.