Superb pre českého veľvyslanca na Slovensku

Utorok, 16 december 2008

Oddnes bude veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Vladimír Galuška jazdiť na Škode Superb. Kľúče od vlajkovej lode mladoboleslavskej automobilky mu odovzdal šéf spoločnosti Škoda Auto Slovensko Matej Bugár.

Superb pre veľvyslanca

Luxusný automobil bude českému veľvyslancovi slúžiť počas českého predsedníctva Európskej únie v prvej polovici roku 2009. Škoda Superb je vo výbave Elegance, má dieselový motor 2,0 TDI PD s výkonom 140 koní, šesťstupňovú automatickú prevodovku DSG a spĺňa emisnú normu EU4.

Limuzína vo farbe čierna magic s perleťovým efektom a koženým interiérom Glamour Ivory má bohatú doplnkovú výbavu. Jej súčasťou je asistent rozjazdu do kopca, kontrola tlaku v pneumatikách a okrem štandardných airbagov má navyše aj bočné airbagy vzadu. Zvýšené pohodlie pre cestujúcich zabezpečujú vkladané tkané koberce Lounge Step, tieniace roletky na zadných bočných oknách, intenzívnejšie tónovanie zadných bočných skiel a zadného okna SunSet, audiosústava Sound Systém s 10 reproduktormi a digitálnym equalizérom a DVD prehrávač s obrazovkami v predných hlavových opierkach.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.