Superb pre českého veľvyslanca na Slovensku

Utorok, 16 december 2008

Oddnes bude veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Vladimír Galuška jazdiť na Škode Superb. Kľúče od vlajkovej lode mladoboleslavskej automobilky mu odovzdal šéf spoločnosti Škoda Auto Slovensko Matej Bugár.

Superb pre veľvyslanca

Luxusný automobil bude českému veľvyslancovi slúžiť počas českého predsedníctva Európskej únie v prvej polovici roku 2009. Škoda Superb je vo výbave Elegance, má dieselový motor 2,0 TDI PD s výkonom 140 koní, šesťstupňovú automatickú prevodovku DSG a spĺňa emisnú normu EU4.

Limuzína vo farbe čierna magic s perleťovým efektom a koženým interiérom Glamour Ivory má bohatú doplnkovú výbavu. Jej súčasťou je asistent rozjazdu do kopca, kontrola tlaku v pneumatikách a okrem štandardných airbagov má navyše aj bočné airbagy vzadu. Zvýšené pohodlie pre cestujúcich zabezpečujú vkladané tkané koberce Lounge Step, tieniace roletky na zadných bočných oknách, intenzívnejšie tónovanie zadných bočných skiel a zadného okna SunSet, audiosústava Sound Systém s 10 reproduktormi a digitálnym equalizérom a DVD prehrávač s obrazovkami v predných hlavových opierkach.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."