Súťaž Chevroletu v plnom prúde

Piatok, 13 apríl 2012

Celoeurópska súťaž študentov umeleckých škôl "Young, Creative, Chevrolet" je už v plnom prúde. Na šiestom ročníku sa zúčastňuje vyše 250 škôl z 24 krajín Európy. Pre porovnanie – na prvom ročníku v 2007 sa jej zúčastnilo 32 škôl z 8 európskych krajín. V minulom roku to bolo 155 škôl z 22 krajín.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia
Cenu na víťaznú fotografiu v uplynulom ročníku získali študenti z Univerzity T. Baťu zo Zlína

Zo Slovenska potvrdili v tomto ročníku svoju účasť tri školy. Počet kategórií sa zmenil na štyri: Vizuálne umenie, Video, Fotografia a Móda. Slovenskí študenti odovzdali svoje práce vo všetkých kategóriách. Práce vyhodnotí odborná porota a výsledky národných kôl budú vyhlásené do konca júna.

Motiváciou študentov pre účasť v súťaži je získavanie nových skúseností, inšpirácie a do istej miery aj odmeny za umiestnenie. V národnom kole je to za prvé tri miesta 1200, 800

a 500 €, v európskom finále dokonca 4000 € a unikátny zážitok zo zákulisia príslušného odboru pre víťaza a 3000, resp. 2000 € za ďalšie dve miesta.

Tradične zaujímavé sú zadania v jednotlivých kategóriách. Úlohou mladých módnych tvorcov je vytvoriť outfit na automobilovú cestu snov – v Chevrolete podľa vlastného výberu. Študenti zameraní na oblasť vizuálneho umenia tvoria unikátnu a pôsobivú potlač na tričko a mikinu s dôrazom na postoj a dynamiku s jemným odkazom na značku Chevrolet.

Tvorcovia videa majú za úlohu vytvoriť dielko, ktoré motivuje ľudí, aby vo svojom živote niečo vykonali, aby sa rozhýbali skôr, než im ďalšia príležitosť prekĺzne medzi prstami. Nádejní fotografi sa snažia svojou snímkou zachytiť príležitosť, energiu a posun smerom k novému spôsobu existencie s dôrazom na budúcnosť.

Slovenskí a českí študenti patria k horúcim favoritom tejto veľkolepej súťaže. Potvrdil to najmä minulý ročník, keď na slávnostnom vyhlásení víťazov a odovzdávaní cien počas gala večera v Londýne získala v kategórii Móda najvyššie ocenenie Ľubica Mildeová z STU Bratislava. V kategórii fotografia získali prvé miesto študenti z Univerzity Tomáša Baťu zo Zlína.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia YCC Chevrolet 2011 1. miesto móda
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.