Súťaž Chevroletu v plnom prúde

Piatok, 13 apríl 2012

Celoeurópska súťaž študentov umeleckých škôl "Young, Creative, Chevrolet" je už v plnom prúde. Na šiestom ročníku sa zúčastňuje vyše 250 škôl z 24 krajín Európy. Pre porovnanie – na prvom ročníku v 2007 sa jej zúčastnilo 32 škôl z 8 európskych krajín. V minulom roku to bolo 155 škôl z 22 krajín.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia
Cenu na víťaznú fotografiu v uplynulom ročníku získali študenti z Univerzity T. Baťu zo Zlína

Zo Slovenska potvrdili v tomto ročníku svoju účasť tri školy. Počet kategórií sa zmenil na štyri: Vizuálne umenie, Video, Fotografia a Móda. Slovenskí študenti odovzdali svoje práce vo všetkých kategóriách. Práce vyhodnotí odborná porota a výsledky národných kôl budú vyhlásené do konca júna.

Motiváciou študentov pre účasť v súťaži je získavanie nových skúseností, inšpirácie a do istej miery aj odmeny za umiestnenie. V národnom kole je to za prvé tri miesta 1200, 800

a 500 €, v európskom finále dokonca 4000 € a unikátny zážitok zo zákulisia príslušného odboru pre víťaza a 3000, resp. 2000 € za ďalšie dve miesta.

Tradične zaujímavé sú zadania v jednotlivých kategóriách. Úlohou mladých módnych tvorcov je vytvoriť outfit na automobilovú cestu snov – v Chevrolete podľa vlastného výberu. Študenti zameraní na oblasť vizuálneho umenia tvoria unikátnu a pôsobivú potlač na tričko a mikinu s dôrazom na postoj a dynamiku s jemným odkazom na značku Chevrolet.

Tvorcovia videa majú za úlohu vytvoriť dielko, ktoré motivuje ľudí, aby vo svojom živote niečo vykonali, aby sa rozhýbali skôr, než im ďalšia príležitosť prekĺzne medzi prstami. Nádejní fotografi sa snažia svojou snímkou zachytiť príležitosť, energiu a posun smerom k novému spôsobu existencie s dôrazom na budúcnosť.

Slovenskí a českí študenti patria k horúcim favoritom tejto veľkolepej súťaže. Potvrdil to najmä minulý ročník, keď na slávnostnom vyhlásení víťazov a odovzdávaní cien počas gala večera v Londýne získala v kategórii Móda najvyššie ocenenie Ľubica Mildeová z STU Bratislava. V kategórii fotografia získali prvé miesto študenti z Univerzity Tomáša Baťu zo Zlína.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia YCC Chevrolet 2011 1. miesto móda
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.