Súťaž Chevroletu v plnom prúde

Piatok, 13 apríl 2012

Celoeurópska súťaž študentov umeleckých škôl "Young, Creative, Chevrolet" je už v plnom prúde. Na šiestom ročníku sa zúčastňuje vyše 250 škôl z 24 krajín Európy. Pre porovnanie – na prvom ročníku v 2007 sa jej zúčastnilo 32 škôl z 8 európskych krajín. V minulom roku to bolo 155 škôl z 22 krajín.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia
Cenu na víťaznú fotografiu v uplynulom ročníku získali študenti z Univerzity T. Baťu zo Zlína

Zo Slovenska potvrdili v tomto ročníku svoju účasť tri školy. Počet kategórií sa zmenil na štyri: Vizuálne umenie, Video, Fotografia a Móda. Slovenskí študenti odovzdali svoje práce vo všetkých kategóriách. Práce vyhodnotí odborná porota a výsledky národných kôl budú vyhlásené do konca júna.

Motiváciou študentov pre účasť v súťaži je získavanie nových skúseností, inšpirácie a do istej miery aj odmeny za umiestnenie. V národnom kole je to za prvé tri miesta 1200, 800

a 500 €, v európskom finále dokonca 4000 € a unikátny zážitok zo zákulisia príslušného odboru pre víťaza a 3000, resp. 2000 € za ďalšie dve miesta.

Tradične zaujímavé sú zadania v jednotlivých kategóriách. Úlohou mladých módnych tvorcov je vytvoriť outfit na automobilovú cestu snov – v Chevrolete podľa vlastného výberu. Študenti zameraní na oblasť vizuálneho umenia tvoria unikátnu a pôsobivú potlač na tričko a mikinu s dôrazom na postoj a dynamiku s jemným odkazom na značku Chevrolet.

Tvorcovia videa majú za úlohu vytvoriť dielko, ktoré motivuje ľudí, aby vo svojom živote niečo vykonali, aby sa rozhýbali skôr, než im ďalšia príležitosť prekĺzne medzi prstami. Nádejní fotografi sa snažia svojou snímkou zachytiť príležitosť, energiu a posun smerom k novému spôsobu existencie s dôrazom na budúcnosť.

Slovenskí a českí študenti patria k horúcim favoritom tejto veľkolepej súťaže. Potvrdil to najmä minulý ročník, keď na slávnostnom vyhlásení víťazov a odovzdávaní cien počas gala večera v Londýne získala v kategórii Móda najvyššie ocenenie Ľubica Mildeová z STU Bratislava. V kategórii fotografia získali prvé miesto študenti z Univerzity Tomáša Baťu zo Zlína.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia YCC Chevrolet 2011 1. miesto móda
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.