Súťaž Chevroletu v plnom prúde

Piatok, 13 apríl 2012

Celoeurópska súťaž študentov umeleckých škôl "Young, Creative, Chevrolet" je už v plnom prúde. Na šiestom ročníku sa zúčastňuje vyše 250 škôl z 24 krajín Európy. Pre porovnanie – na prvom ročníku v 2007 sa jej zúčastnilo 32 škôl z 8 európskych krajín. V minulom roku to bolo 155 škôl z 22 krajín.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia
Cenu na víťaznú fotografiu v uplynulom ročníku získali študenti z Univerzity T. Baťu zo Zlína

Zo Slovenska potvrdili v tomto ročníku svoju účasť tri školy. Počet kategórií sa zmenil na štyri: Vizuálne umenie, Video, Fotografia a Móda. Slovenskí študenti odovzdali svoje práce vo všetkých kategóriách. Práce vyhodnotí odborná porota a výsledky národných kôl budú vyhlásené do konca júna.

Motiváciou študentov pre účasť v súťaži je získavanie nových skúseností, inšpirácie a do istej miery aj odmeny za umiestnenie. V národnom kole je to za prvé tri miesta 1200, 800

a 500 €, v európskom finále dokonca 4000 € a unikátny zážitok zo zákulisia príslušného odboru pre víťaza a 3000, resp. 2000 € za ďalšie dve miesta.

Tradične zaujímavé sú zadania v jednotlivých kategóriách. Úlohou mladých módnych tvorcov je vytvoriť outfit na automobilovú cestu snov – v Chevrolete podľa vlastného výberu. Študenti zameraní na oblasť vizuálneho umenia tvoria unikátnu a pôsobivú potlač na tričko a mikinu s dôrazom na postoj a dynamiku s jemným odkazom na značku Chevrolet.

Tvorcovia videa majú za úlohu vytvoriť dielko, ktoré motivuje ľudí, aby vo svojom živote niečo vykonali, aby sa rozhýbali skôr, než im ďalšia príležitosť prekĺzne medzi prstami. Nádejní fotografi sa snažia svojou snímkou zachytiť príležitosť, energiu a posun smerom k novému spôsobu existencie s dôrazom na budúcnosť.

Slovenskí a českí študenti patria k horúcim favoritom tejto veľkolepej súťaže. Potvrdil to najmä minulý ročník, keď na slávnostnom vyhlásení víťazov a odovzdávaní cien počas gala večera v Londýne získala v kategórii Móda najvyššie ocenenie Ľubica Mildeová z STU Bratislava. V kategórii fotografia získali prvé miesto študenti z Univerzity Tomáša Baťu zo Zlína.

YCC Chevrolet 2011 1. miesto fotografia YCC Chevrolet 2011 1. miesto móda
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.