Súťaž o najlepšieho autoopravára

Štvrtok, 03 január 2013

Stalo sa dobrým zvykom organizovať na Slovensku súťaž pre žiakov stredných odborných škôl v odbore autoopravár. Po miestnych kolách najlepší bojujú v slovenskom finále a vyvrcholením je česko-slovenské finále, ktoré sa uskutoční v Mladej Boleslavi.

Autoopravár
Súťaž Autoopravár Junior Castrol 2013 je určená pre žiakov stredných odborných škôl

V tomto roku sa bude konať už 14. ročník Autoopravár junior Castrol 2013, a ako sme už naznačili, spoločne s identickou súťažou v Českej republike. Podobne ako v minulých rokoch súťaž žiakov odborných škôl organizuje na Slovensku Cech predajcov a autoservisov SR s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Súťaže nazvanej Autoopravár Junior Castrol 2013 sa zúčastnia žiaci 3. ročníkov stredných odborných škôl v odbore autoopravár–mechanik a elektrikár, karosár a lakovník. Súťaž je dobrým nástrojom ako motivovať žiakov na vzdelávanie sa v remesle autoopravára a na ich zviditeľnenie sa pred potenciálnym zamestnávateľom. Žiaci majú takto väčšiu šancu uplatniť sa v praxi.

Piati najlepší súťažiaci zo Slovenska v kategórií autoopravár junior–mechanik a elektrikár, traja karosári junior a traja autolakovníci junior postúpia do medzinárodného finále Česko - Slovenský autoopravár Junior 2013. To sa uskutoční v Mladej Boleslavi v dňoch 14. a 15. marca 2013. Do súťaže sa možno prihlásiť do 13. januára 2013.

Autoopravár Autoopravár
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.