Súťaž o najlepšieho autoopravára

Štvrtok, 03 január 2013

Stalo sa dobrým zvykom organizovať na Slovensku súťaž pre žiakov stredných odborných škôl v odbore autoopravár. Po miestnych kolách najlepší bojujú v slovenskom finále a vyvrcholením je česko-slovenské finále, ktoré sa uskutoční v Mladej Boleslavi.

Autoopravár
Súťaž Autoopravár Junior Castrol 2013 je určená pre žiakov stredných odborných škôl

V tomto roku sa bude konať už 14. ročník Autoopravár junior Castrol 2013, a ako sme už naznačili, spoločne s identickou súťažou v Českej republike. Podobne ako v minulých rokoch súťaž žiakov odborných škôl organizuje na Slovensku Cech predajcov a autoservisov SR s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Súťaže nazvanej Autoopravár Junior Castrol 2013 sa zúčastnia žiaci 3. ročníkov stredných odborných škôl v odbore autoopravár–mechanik a elektrikár, karosár a lakovník. Súťaž je dobrým nástrojom ako motivovať žiakov na vzdelávanie sa v remesle autoopravára a na ich zviditeľnenie sa pred potenciálnym zamestnávateľom. Žiaci majú takto väčšiu šancu uplatniť sa v praxi.

Piati najlepší súťažiaci zo Slovenska v kategórií autoopravár junior–mechanik a elektrikár, traja karosári junior a traja autolakovníci junior postúpia do medzinárodného finále Česko - Slovenský autoopravár Junior 2013. To sa uskutoční v Mladej Boleslavi v dňoch 14. a 15. marca 2013. Do súťaže sa možno prihlásiť do 13. januára 2013.

Autoopravár Autoopravár
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.