Súťaž o najlepšieho autoopravára

Štvrtok, 03 január 2013

Stalo sa dobrým zvykom organizovať na Slovensku súťaž pre žiakov stredných odborných škôl v odbore autoopravár. Po miestnych kolách najlepší bojujú v slovenskom finále a vyvrcholením je česko-slovenské finále, ktoré sa uskutoční v Mladej Boleslavi.

Autoopravár
Súťaž Autoopravár Junior Castrol 2013 je určená pre žiakov stredných odborných škôl

V tomto roku sa bude konať už 14. ročník Autoopravár junior Castrol 2013, a ako sme už naznačili, spoločne s identickou súťažou v Českej republike. Podobne ako v minulých rokoch súťaž žiakov odborných škôl organizuje na Slovensku Cech predajcov a autoservisov SR s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Súťaže nazvanej Autoopravár Junior Castrol 2013 sa zúčastnia žiaci 3. ročníkov stredných odborných škôl v odbore autoopravár–mechanik a elektrikár, karosár a lakovník. Súťaž je dobrým nástrojom ako motivovať žiakov na vzdelávanie sa v remesle autoopravára a na ich zviditeľnenie sa pred potenciálnym zamestnávateľom. Žiaci majú takto väčšiu šancu uplatniť sa v praxi.

Piati najlepší súťažiaci zo Slovenska v kategórií autoopravár junior–mechanik a elektrikár, traja karosári junior a traja autolakovníci junior postúpia do medzinárodného finále Česko - Slovenský autoopravár Junior 2013. To sa uskutoční v Mladej Boleslavi v dňoch 14. a 15. marca 2013. Do súťaže sa možno prihlásiť do 13. januára 2013.

Autoopravár Autoopravár
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.