Súťažná Toyoty GR Yaris v podaní 16-ročnej Alice Goodliffe

Utorok, 22 december 2020

Súťaž s názvom Navrhni polep športovej Toyoty GR Yaris zorganizovali organizátori Rallye Veľkej Británie v spolupráci s britskou filiálkou Toyoty.

1-toyota-yaris

Vyhral nápad 16-ročnej Alice Goodliffe z Cardiffu, ktorá svojím projektom vyjadrila úctu ľuďom z kľúčových oblastí boja proti pandémii.

Ochranné rúško, obrázky zdravotníkov a narcis, ktorý je symbolom Walesu – tak vyzerá víťazná verzia polepu športovej Toyoty GR Yaris v podaní Alice Goodliffe.

Automobil bol vyrobený špeciálne pre tohtoročnú Rallye V. Británie, ktorá sa však kvôli epidémii Covid -19 nekonala.

"Začala som nakreslením rúška, ktoré je akoby zachytené o spätné zrkadlá. Na dverách auta sú zobrazení zdravotná sestra, učiteľ, stavebný robotník, predavač a policajt," vysvetlila svoj zámer 16-ročná Alice Goodliffe.

Mladá umelkyňa nezabudla ani na svoj waleský pôvod, preto sú na aute aj narcisy. Na streche a vzadu je dúhová vlajka, ktorá symbolizuje nádej v týchto ťažkých časoch.

Víťazný polep mal byť odhalený počas Rallye V. Británie, majstrovstiev sveta v rallye. Lenže tá britská sa však tento rok nekonalo a auto s polepom tak slávnostne odhalili začiatkom decembra pred školou, ktorú navštevuje mladá víťazka.

1-toyota-yaris 2-toyota-yaris 3-toyota-yaris
(janGold)
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.