Suzuki: bezkľúčový vstup sériovo

Streda, 28 júl 2010

Značka Suzuki prichádza na slovenský trh s novinkou, ktorá poteší budúcich majiteľov tejto japonskej značky. Od septembra budú modely japonskej automobilky, počínajúc malým Swiftom a končiac terénnym modelom Grand Vitara, vybavené elektronickou kartou na bezkľúčový vstup a štartovanie. Teda tým, čo je v súčasnosti výsadou áut vyšších tried.

bezkľúčový vstup a štartovanie
Bezkľúčový vstup a štartovanie bude od septembra súčasťou výbavy aj značky Suzuki

Vozidlá Suzuki dostávajú už v sériovom vyhotovení a bez príplatku moderný systém štartovania bez kľúča. Inteligentná riadiaca jednotka systému je v aute napojená na niekoľko vonkajších aj vnútorných senzorov. Auto vie prostredníctvom nich rozpoznať svojho majiteľa, ktorý má k nemu elektronický zakódovaný ovládač. Umožní mu vozidlo otvoriť, naštartovať, či uzamknúť. Dômyselný systém vylučuje uzamknutie osoby ako aj samotného ovládača v priestore vozidla.

Moderný japonský systém štartovania bez kľúča zvyšuje nielen užívateľské pohodlie, ale i bezpečnosť a odolnosť vozidla voči krádeži. Podľa štatistík policajného zboru SR nebol vlani na Slovensku odcudzený, na rozdiel od iných ázijských značiek, ani jeden automobil značky Suzuki.

Štartovanie bez kľúča, ktoré sa zvyčajne dodáva do vozidiel vyšších tried, bude Suzuki inštalovať do väčšiny modelov, vrátane terénnych. Bude súčasťou modelov Swift, SX4 i Grand Vitara.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."