Suzuki Hustler: Japonské Auto roka v mini SUV

Nedeľa, 23 november 2014

Značka Suzuki zaznamenala v Japonsku úspech v podobe zisku Auto roka 2015 pre svoj model Hustler, novinku v kategórii mini SUV. Je to za posledných deväť rokov už šieste ocenenie Auta roka (japonské) pre model značky Suzuki.

Suzuki Hustler
Ocenenie Auto roka 2015 (japonské) v kategórii mini SUV získal model Suzuki Hustler

Päťdverové mini SUV Suzuki Hustler, novinka v produkcii japonskej automobilky, získalo v segmente minivozidiel japonské ocenenie Auto roka 2015, čo je obdoba európskeho Car of theYear. Nový Hustler sa vyrába výlučne pre japonský trh.

Suzuki Hustler poháňa benzínový 12ventilový trojvalec s objemom 0,66 litra v kombinácii s bezstupňovou prevodovkou CVT alebo 5stupňovou manuálnou prevodovkou pri alternatívnom pohone 2WD jednej alebo 4WD oboch náprav.

Ocenenie Auto roka volí asociácia automobilových výskumných pracovníkov a novinárov, ktorá hodnotila domáce modely uvedené od novembra 2013 do konca októbra 2014. Do užšieho výberu kategórie mini vybrala šesť noviniek.

Pri udelení model Hustler rozhodol najmä dômyselný vzhľad a jeho sviežosť a jeho priekopnícky smer v kategórii mini SUV. Asociácia ocenila tiež jazdné vlastnosti modela Hustler, celkové farebné vyhotovenie, vrátane farieb karosérie. Automobil spĺňa sny svojim užívateľom, či už v rámci rodiny, individuálneho užívateľa alebo partnerských dvojíc.

Za prvých desať mesiacov 2014 zaregistrovali v Japonsku spolu 86 918 predaných modelov Suzuki Hustler, čo hovorí o jeho značnej popularite.

Titul auto roka už pre Suzuki v Japonsku získal v rokoch 2010 a 2005 model Swift, v rokoch 2008 a 1993 WagonR a v roku 2008 aj model WagonR Stingray.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.