Suzuki Hustler: Japonské Auto roka v mini SUV

Nedeľa, 23 november 2014

Značka Suzuki zaznamenala v Japonsku úspech v podobe zisku Auto roka 2015 pre svoj model Hustler, novinku v kategórii mini SUV. Je to za posledných deväť rokov už šieste ocenenie Auta roka (japonské) pre model značky Suzuki.

Suzuki Hustler
Ocenenie Auto roka 2015 (japonské) v kategórii mini SUV získal model Suzuki Hustler

Päťdverové mini SUV Suzuki Hustler, novinka v produkcii japonskej automobilky, získalo v segmente minivozidiel japonské ocenenie Auto roka 2015, čo je obdoba európskeho Car of theYear. Nový Hustler sa vyrába výlučne pre japonský trh.

Suzuki Hustler poháňa benzínový 12ventilový trojvalec s objemom 0,66 litra v kombinácii s bezstupňovou prevodovkou CVT alebo 5stupňovou manuálnou prevodovkou pri alternatívnom pohone 2WD jednej alebo 4WD oboch náprav.

Ocenenie Auto roka volí asociácia automobilových výskumných pracovníkov a novinárov, ktorá hodnotila domáce modely uvedené od novembra 2013 do konca októbra 2014. Do užšieho výberu kategórie mini vybrala šesť noviniek.

Pri udelení model Hustler rozhodol najmä dômyselný vzhľad a jeho sviežosť a jeho priekopnícky smer v kategórii mini SUV. Asociácia ocenila tiež jazdné vlastnosti modela Hustler, celkové farebné vyhotovenie, vrátane farieb karosérie. Automobil spĺňa sny svojim užívateľom, či už v rámci rodiny, individuálneho užívateľa alebo partnerských dvojíc.

Za prvých desať mesiacov 2014 zaregistrovali v Japonsku spolu 86 918 predaných modelov Suzuki Hustler, čo hovorí o jeho značnej popularite.

Titul auto roka už pre Suzuki v Japonsku získal v rokoch 2010 a 2005 model Swift, v rokoch 2008 a 1993 WagonR a v roku 2008 aj model WagonR Stingray.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.