Suzuki Hustler: Japonské Auto roka v mini SUV

Nedeľa, 23 november 2014

Značka Suzuki zaznamenala v Japonsku úspech v podobe zisku Auto roka 2015 pre svoj model Hustler, novinku v kategórii mini SUV. Je to za posledných deväť rokov už šieste ocenenie Auta roka (japonské) pre model značky Suzuki.

Suzuki Hustler
Ocenenie Auto roka 2015 (japonské) v kategórii mini SUV získal model Suzuki Hustler

Päťdverové mini SUV Suzuki Hustler, novinka v produkcii japonskej automobilky, získalo v segmente minivozidiel japonské ocenenie Auto roka 2015, čo je obdoba európskeho Car of theYear. Nový Hustler sa vyrába výlučne pre japonský trh.

Suzuki Hustler poháňa benzínový 12ventilový trojvalec s objemom 0,66 litra v kombinácii s bezstupňovou prevodovkou CVT alebo 5stupňovou manuálnou prevodovkou pri alternatívnom pohone 2WD jednej alebo 4WD oboch náprav.

Ocenenie Auto roka volí asociácia automobilových výskumných pracovníkov a novinárov, ktorá hodnotila domáce modely uvedené od novembra 2013 do konca októbra 2014. Do užšieho výberu kategórie mini vybrala šesť noviniek.

Pri udelení model Hustler rozhodol najmä dômyselný vzhľad a jeho sviežosť a jeho priekopnícky smer v kategórii mini SUV. Asociácia ocenila tiež jazdné vlastnosti modela Hustler, celkové farebné vyhotovenie, vrátane farieb karosérie. Automobil spĺňa sny svojim užívateľom, či už v rámci rodiny, individuálneho užívateľa alebo partnerských dvojíc.

Za prvých desať mesiacov 2014 zaregistrovali v Japonsku spolu 86 918 predaných modelov Suzuki Hustler, čo hovorí o jeho značnej popularite.

Titul auto roka už pre Suzuki v Japonsku získal v rokoch 2010 a 2005 model Swift, v rokoch 2008 a 1993 WagonR a v roku 2008 aj model WagonR Stingray.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.