Suzuki S-Cross zabodoval v Číne

Štvrtok, 20 december 2012

Japonská automobilka Suzuki predviedla svoj koncept S-Cross na medzinárodnej automobilovej výstave v Číne, kde budúci crossover nižšej strednej triedy získal ocenenie Najlepší koncept výstavy.

Suzuki S-Cross
Štúdiu Crossoveru Suzuki S-Cross ocenili na výstave v Číne ako najlepší koncept

Budúci nový model s predbežným menom S-Cross je dlhý 4310 mm, na šírku meria 1840 mm a je vysoký 1600 mm. Jeho rázvor náprav má 2600 mm a používa pneumatiky rozmeru 235/55 R20. Koncept sa po prvý raz predstavil na tohtoročnom septembrovom parížskom autosalóne. Čínske ocenenie získal S-Cross na základe hodnotenia odborníkov a hlasovaním prostredníctvom internetu a mobilných operátorov. Do súťaže ho nominovala Medzinárodná organizácia pre výstavy v Číne.

Štúdia Suzuki bodovala vďaka svojmu dizajnu, ktorý je ako uliaty pre crossover. S-Cross už v podobe konceptu plne zodpovedá požiadavkám pre túto kategóriu automobilu. Je ako stvorený do mestského prostredia i do ľahšieho terénu. Kombinuje vlastnosti SUV, ako väčšiu svetlú výšku a pohon všetkých kolies, s veľkým vnútorným priestorom a pohodlím MPV.

Na desiatom ročníku medzinárodnej automobilovej výstavy v treťom najväčšom čínskom v meste Guangzhou (12,8 milióna obyvateľov) sa predstavilo 34 svetových a 23 ázijských premiér. Spolu 950 modelov vystavovaných vozidiel si prezrelo viac ako 560 tisíc návštevníkov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."