Suzuki S-Cross zabodoval v Číne

Štvrtok, 20 december 2012

Japonská automobilka Suzuki predviedla svoj koncept S-Cross na medzinárodnej automobilovej výstave v Číne, kde budúci crossover nižšej strednej triedy získal ocenenie Najlepší koncept výstavy.

Suzuki S-Cross
Štúdiu Crossoveru Suzuki S-Cross ocenili na výstave v Číne ako najlepší koncept

Budúci nový model s predbežným menom S-Cross je dlhý 4310 mm, na šírku meria 1840 mm a je vysoký 1600 mm. Jeho rázvor náprav má 2600 mm a používa pneumatiky rozmeru 235/55 R20. Koncept sa po prvý raz predstavil na tohtoročnom septembrovom parížskom autosalóne. Čínske ocenenie získal S-Cross na základe hodnotenia odborníkov a hlasovaním prostredníctvom internetu a mobilných operátorov. Do súťaže ho nominovala Medzinárodná organizácia pre výstavy v Číne.

Štúdia Suzuki bodovala vďaka svojmu dizajnu, ktorý je ako uliaty pre crossover. S-Cross už v podobe konceptu plne zodpovedá požiadavkám pre túto kategóriu automobilu. Je ako stvorený do mestského prostredia i do ľahšieho terénu. Kombinuje vlastnosti SUV, ako väčšiu svetlú výšku a pohon všetkých kolies, s veľkým vnútorným priestorom a pohodlím MPV.

Na desiatom ročníku medzinárodnej automobilovej výstavy v treťom najväčšom čínskom v meste Guangzhou (12,8 milióna obyvateľov) sa predstavilo 34 svetových a 23 ázijských premiér. Spolu 950 modelov vystavovaných vozidiel si prezrelo viac ako 560 tisíc návštevníkov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.