Suzuki S-Cross zabodoval v Číne

Štvrtok, 20 december 2012

Japonská automobilka Suzuki predviedla svoj koncept S-Cross na medzinárodnej automobilovej výstave v Číne, kde budúci crossover nižšej strednej triedy získal ocenenie Najlepší koncept výstavy.

Suzuki S-Cross
Štúdiu Crossoveru Suzuki S-Cross ocenili na výstave v Číne ako najlepší koncept

Budúci nový model s predbežným menom S-Cross je dlhý 4310 mm, na šírku meria 1840 mm a je vysoký 1600 mm. Jeho rázvor náprav má 2600 mm a používa pneumatiky rozmeru 235/55 R20. Koncept sa po prvý raz predstavil na tohtoročnom septembrovom parížskom autosalóne. Čínske ocenenie získal S-Cross na základe hodnotenia odborníkov a hlasovaním prostredníctvom internetu a mobilných operátorov. Do súťaže ho nominovala Medzinárodná organizácia pre výstavy v Číne.

Štúdia Suzuki bodovala vďaka svojmu dizajnu, ktorý je ako uliaty pre crossover. S-Cross už v podobe konceptu plne zodpovedá požiadavkám pre túto kategóriu automobilu. Je ako stvorený do mestského prostredia i do ľahšieho terénu. Kombinuje vlastnosti SUV, ako väčšiu svetlú výšku a pohon všetkých kolies, s veľkým vnútorným priestorom a pohodlím MPV.

Na desiatom ročníku medzinárodnej automobilovej výstavy v treťom najväčšom čínskom v meste Guangzhou (12,8 milióna obyvateľov) sa predstavilo 34 svetových a 23 ázijských premiér. Spolu 950 modelov vystavovaných vozidiel si prezrelo viac ako 560 tisíc návštevníkov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.