Suzuki: Štyri milióny Swiftov

Štvrtok, 11 september 2014

Rodina malých modelov Swift japonskej automobilky Suzuki sa utešene rozrastá. V auguste tohto roku zišiel z výrobného pásu už štvormiliónty kompaktný Suzuki Swift.

Suzuki Swift
Suzuki Swift poslednej generácie si tak v Európe ako aj u nás získal mimoriadnu obľubu

Swift prvej generácie uviedla automobilka Suzuki ako strategický model v roku 2004. Z doterajšieho celosvetového odbytu Swiftu pripadá na Európu 19 percent a na Japonsko 11 % trhu. Swift získal ocenenie auto roka i ďalšie ocenenia nielen v Japonsku ale aj ďalších krajinách takmer po celom svete.

Swift najnovšej generácie vyrábajú nielen závody Suzuki Motor Corporation v Japonsku. V súčasnosti ho produkujú v ôsmich krajinách, vrátane Maďarska. Predáva sa vo viac ako 140 štátoch.

Na Slovensku sa od roku 2004 doteraz predalo 9682 modelov športových a elegantných Swiftov. Najväčšiemu úspechu u zákazníkov sa teší výbava GLX a farby červená a modrá.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.