Suzuki: Štyri milióny Swiftov

Štvrtok, 11 september 2014

Rodina malých modelov Swift japonskej automobilky Suzuki sa utešene rozrastá. V auguste tohto roku zišiel z výrobného pásu už štvormiliónty kompaktný Suzuki Swift.

Suzuki Swift
Suzuki Swift poslednej generácie si tak v Európe ako aj u nás získal mimoriadnu obľubu

Swift prvej generácie uviedla automobilka Suzuki ako strategický model v roku 2004. Z doterajšieho celosvetového odbytu Swiftu pripadá na Európu 19 percent a na Japonsko 11 % trhu. Swift získal ocenenie auto roka i ďalšie ocenenia nielen v Japonsku ale aj ďalších krajinách takmer po celom svete.

Swift najnovšej generácie vyrábajú nielen závody Suzuki Motor Corporation v Japonsku. V súčasnosti ho produkujú v ôsmich krajinách, vrátane Maďarska. Predáva sa vo viac ako 140 štátoch.

Na Slovensku sa od roku 2004 doteraz predalo 9682 modelov športových a elegantných Swiftov. Najväčšiemu úspechu u zákazníkov sa teší výbava GLX a farby červená a modrá.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.