Suzuki: Štyri milióny Swiftov

Štvrtok, 11 september 2014

Rodina malých modelov Swift japonskej automobilky Suzuki sa utešene rozrastá. V auguste tohto roku zišiel z výrobného pásu už štvormiliónty kompaktný Suzuki Swift.

Suzuki Swift
Suzuki Swift poslednej generácie si tak v Európe ako aj u nás získal mimoriadnu obľubu

Swift prvej generácie uviedla automobilka Suzuki ako strategický model v roku 2004. Z doterajšieho celosvetového odbytu Swiftu pripadá na Európu 19 percent a na Japonsko 11 % trhu. Swift získal ocenenie auto roka i ďalšie ocenenia nielen v Japonsku ale aj ďalších krajinách takmer po celom svete.

Swift najnovšej generácie vyrábajú nielen závody Suzuki Motor Corporation v Japonsku. V súčasnosti ho produkujú v ôsmich krajinách, vrátane Maďarska. Predáva sa vo viac ako 140 štátoch.

Na Slovensku sa od roku 2004 doteraz predalo 9682 modelov športových a elegantných Swiftov. Najväčšiemu úspechu u zákazníkov sa teší výbava GLX a farby červená a modrá.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.