Suzuki: Štyri milióny Swiftov

Štvrtok, 11 september 2014

Rodina malých modelov Swift japonskej automobilky Suzuki sa utešene rozrastá. V auguste tohto roku zišiel z výrobného pásu už štvormiliónty kompaktný Suzuki Swift.

Suzuki Swift
Suzuki Swift poslednej generácie si tak v Európe ako aj u nás získal mimoriadnu obľubu

Swift prvej generácie uviedla automobilka Suzuki ako strategický model v roku 2004. Z doterajšieho celosvetového odbytu Swiftu pripadá na Európu 19 percent a na Japonsko 11 % trhu. Swift získal ocenenie auto roka i ďalšie ocenenia nielen v Japonsku ale aj ďalších krajinách takmer po celom svete.

Swift najnovšej generácie vyrábajú nielen závody Suzuki Motor Corporation v Japonsku. V súčasnosti ho produkujú v ôsmich krajinách, vrátane Maďarska. Predáva sa vo viac ako 140 štátoch.

Na Slovensku sa od roku 2004 doteraz predalo 9682 modelov športových a elegantných Swiftov. Najväčšiemu úspechu u zákazníkov sa teší výbava GLX a farby červená a modrá.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.