Suzuki Swift: v Škótsku autom roka

Pondelok, 22 november 2010

Japonská automobilka Suzuki sa stále viac presadzuje na európskom automobilovom trhu. O jej modely, najmä v nižších segmentoch, je značný záujem nielen u nás, ale aj v ostatných štátoch starého kontinentu. Populárny je najmä "malý" Swift, ktorý mal v októbri svetovú premiéru na autosalóne v Paríži a hneď potom sa dostal do showroomov predajcov Suzuki. Najnovšia správa hovorí, že práve model Swift sa stal u šetrných Škótov Autom roka.

Suzuki Swift
Hneď po svojej premiére v Paríži sa úspešne rozbehol predaj nového modelu Swiftu

Suzuki Swift si za auto roka vybrali v Škótsku, ktorého obyvateľom sa pripisuje najmä šetrnosť. Ocenenie Auto roka a zároveň cenu za bezpečnosť udelila novému Swiftu Asociácia škótskych motoristických novinárov. Dvadsaťčlenná porota škótskych pripísala Swiftu najviac bodov v kategórii spomedzi hodnotených malých áut. Suzuki tak prvýkrát zvíťazilo počas dvanásťročného trvania tejto ankety v Škótsku.

Dnes sa vyžaduje od malých vozidiel komfort, kvalita, dokonalosť a bezpečnosť na úrovni výkonných vozidiel, – tak zdôvodnil víťazstva Swiftu predsedom Asociácie škótskych motoristických novinárov. Zároveň vyzdvihol štýlovosť Swiftu a priaznivé nadobúdacie a prevádzkové náklady.

Ako najbezpečnejšie vozidlo vo svojej kategórii bol Swift zasa vyhodnotený najmä pre jeho štandardnú výbavu ocenenú piatimi hviezdičkami Euro NCAP, ktorá okrem iného zahŕňa sedem airbagov a ESP.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.