Suzuki Swift: v Škótsku autom roka

Pondelok, 22 november 2010

Japonská automobilka Suzuki sa stále viac presadzuje na európskom automobilovom trhu. O jej modely, najmä v nižších segmentoch, je značný záujem nielen u nás, ale aj v ostatných štátoch starého kontinentu. Populárny je najmä "malý" Swift, ktorý mal v októbri svetovú premiéru na autosalóne v Paríži a hneď potom sa dostal do showroomov predajcov Suzuki. Najnovšia správa hovorí, že práve model Swift sa stal u šetrných Škótov Autom roka.

Suzuki Swift
Hneď po svojej premiére v Paríži sa úspešne rozbehol predaj nového modelu Swiftu

Suzuki Swift si za auto roka vybrali v Škótsku, ktorého obyvateľom sa pripisuje najmä šetrnosť. Ocenenie Auto roka a zároveň cenu za bezpečnosť udelila novému Swiftu Asociácia škótskych motoristických novinárov. Dvadsaťčlenná porota škótskych pripísala Swiftu najviac bodov v kategórii spomedzi hodnotených malých áut. Suzuki tak prvýkrát zvíťazilo počas dvanásťročného trvania tejto ankety v Škótsku.

Dnes sa vyžaduje od malých vozidiel komfort, kvalita, dokonalosť a bezpečnosť na úrovni výkonných vozidiel, – tak zdôvodnil víťazstva Swiftu predsedom Asociácie škótskych motoristických novinárov. Zároveň vyzdvihol štýlovosť Swiftu a priaznivé nadobúdacie a prevádzkové náklady.

Ako najbezpečnejšie vozidlo vo svojej kategórii bol Swift zasa vyhodnotený najmä pre jeho štandardnú výbavu ocenenú piatimi hviezdičkami Euro NCAP, ktorá okrem iného zahŕňa sedem airbagov a ESP.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.