Suzuki - úspešný rok v zahraničí i na Slovensku

Streda, 05 február 2014

Suzuki bilancuje. V roku 2013 vyrobili závody japonskej značky Suzuki celosvetovo 2,85 milióna nových áut. Priblížili sa tak k absolútnemu rekordu produkcie 2,89 milióna vozidiel z roku 2012.

Suzuki Swift Sport
Najpredávanejším modelom Suzuki je malý Svift, asistuje mu aj výkonnejší Svift Sport

Pri porovnaní vývoja domácej a zahraničnej produkcie narástol vlani, aj vďaka novým výrobným kapacitám napríklad v Indonézii a Thajsku, v medziročnom porovnaní o 2,1 percenta objem výroby automobiliek Suzuki v zahraničí. Zahraničná výroba Suzuki predstavovala v roku 2013 už takmer dvojnásobok domácej.

Na domácom odbytišti v Japonsku si značka Suzuki polepšila o 4,2 percenta. Najmä zásluhou nárastu o 6,4 percenta vozidiel v najnižšom segmente, osobitne modelov Spacia a Carry.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše 14 percent, najlepšie spomedzi japonských a celkové ôsme miesto v rebríčku najpredávanejších - to je výsledok Suzuki v roku 2013 na Slovensku.

Autor: pr-jg
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.