Suzuki - úspešný rok v zahraničí i na Slovensku

Streda, 05 február 2014

Suzuki bilancuje. V roku 2013 vyrobili závody japonskej značky Suzuki celosvetovo 2,85 milióna nových áut. Priblížili sa tak k absolútnemu rekordu produkcie 2,89 milióna vozidiel z roku 2012.

Suzuki Swift Sport
Najpredávanejším modelom Suzuki je malý Svift, asistuje mu aj výkonnejší Svift Sport

Pri porovnaní vývoja domácej a zahraničnej produkcie narástol vlani, aj vďaka novým výrobným kapacitám napríklad v Indonézii a Thajsku, v medziročnom porovnaní o 2,1 percenta objem výroby automobiliek Suzuki v zahraničí. Zahraničná výroba Suzuki predstavovala v roku 2013 už takmer dvojnásobok domácej.

Na domácom odbytišti v Japonsku si značka Suzuki polepšila o 4,2 percenta. Najmä zásluhou nárastu o 6,4 percenta vozidiel v najnižšom segmente, osobitne modelov Spacia a Carry.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše 14 percent, najlepšie spomedzi japonských a celkové ôsme miesto v rebríčku najpredávanejších - to je výsledok Suzuki v roku 2013 na Slovensku.

Autor: pr-jg
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring