Suzuki - úspešný rok v zahraničí i na Slovensku

Streda, 05 február 2014

Suzuki bilancuje. V roku 2013 vyrobili závody japonskej značky Suzuki celosvetovo 2,85 milióna nových áut. Priblížili sa tak k absolútnemu rekordu produkcie 2,89 milióna vozidiel z roku 2012.

Suzuki Swift Sport
Najpredávanejším modelom Suzuki je malý Svift, asistuje mu aj výkonnejší Svift Sport

Pri porovnaní vývoja domácej a zahraničnej produkcie narástol vlani, aj vďaka novým výrobným kapacitám napríklad v Indonézii a Thajsku, v medziročnom porovnaní o 2,1 percenta objem výroby automobiliek Suzuki v zahraničí. Zahraničná výroba Suzuki predstavovala v roku 2013 už takmer dvojnásobok domácej.

Na domácom odbytišti v Japonsku si značka Suzuki polepšila o 4,2 percenta. Najmä zásluhou nárastu o 6,4 percenta vozidiel v najnižšom segmente, osobitne modelov Spacia a Carry.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše 14 percent, najlepšie spomedzi japonských a celkové ôsme miesto v rebríčku najpredávanejších - to je výsledok Suzuki v roku 2013 na Slovensku.

Autor: pr-jg
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.