Suzuki - úspešný rok v zahraničí i na Slovensku

Streda, 05 február 2014

Suzuki bilancuje. V roku 2013 vyrobili závody japonskej značky Suzuki celosvetovo 2,85 milióna nových áut. Priblížili sa tak k absolútnemu rekordu produkcie 2,89 milióna vozidiel z roku 2012.

Suzuki Swift Sport
Najpredávanejším modelom Suzuki je malý Svift, asistuje mu aj výkonnejší Svift Sport

Pri porovnaní vývoja domácej a zahraničnej produkcie narástol vlani, aj vďaka novým výrobným kapacitám napríklad v Indonézii a Thajsku, v medziročnom porovnaní o 2,1 percenta objem výroby automobiliek Suzuki v zahraničí. Zahraničná výroba Suzuki predstavovala v roku 2013 už takmer dvojnásobok domácej.

Na domácom odbytišti v Japonsku si značka Suzuki polepšila o 4,2 percenta. Najmä zásluhou nárastu o 6,4 percenta vozidiel v najnižšom segmente, osobitne modelov Spacia a Carry.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše 14 percent, najlepšie spomedzi japonských a celkové ôsme miesto v rebríčku najpredávanejších - to je výsledok Suzuki v roku 2013 na Slovensku.

Autor: pr-jg
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.