Suzuki - úspešný rok v zahraničí i na Slovensku

Streda, 05 február 2014

Suzuki bilancuje. V roku 2013 vyrobili závody japonskej značky Suzuki celosvetovo 2,85 milióna nových áut. Priblížili sa tak k absolútnemu rekordu produkcie 2,89 milióna vozidiel z roku 2012.

Suzuki Swift Sport
Najpredávanejším modelom Suzuki je malý Svift, asistuje mu aj výkonnejší Svift Sport

Pri porovnaní vývoja domácej a zahraničnej produkcie narástol vlani, aj vďaka novým výrobným kapacitám napríklad v Indonézii a Thajsku, v medziročnom porovnaní o 2,1 percenta objem výroby automobiliek Suzuki v zahraničí. Zahraničná výroba Suzuki predstavovala v roku 2013 už takmer dvojnásobok domácej.

Na domácom odbytišti v Japonsku si značka Suzuki polepšila o 4,2 percenta. Najmä zásluhou nárastu o 6,4 percenta vozidiel v najnižšom segmente, osobitne modelov Spacia a Carry.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše 14 percent, najlepšie spomedzi japonských a celkové ôsme miesto v rebríčku najpredávanejších - to je výsledok Suzuki v roku 2013 na Slovensku.

Autor: pr-jg
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.