Suzuki v Maďarsku: 1,5 milióna áut

Sobota, 04 október 2008

Jediný výrobný závod Suzuki v Európe, v maďarskom meste Osztrihom, oslavuje svoju 17-ročnú históriu. Počas nej tu vyrobili už 1,5 milióna áut.

Suzuki v Maďarsku

Táto produkcia je výsledkom viacerých investícií a technickej modernizácii počas predošlých rokov. Pomohla k nemu napríklad aj plne automatizovaná linka na zváranie karosérií. Na výrobe automobilov v Osztrihome pracuje 6000 zamestnancov.

Automobil, ktorý zišiel z výrobnej linky ako 1,5 miliónty exemplár, bol nový model Splash 1,2 vo farbe lagoon turqoise. Splash je posledný model Suzuki. Na trh bol uvedený vo februári tohto roku. Plánovaná ročná výroba je 60 000 automobilov. V súčasnosti schádzajú z výrobných liniek maďarskej továrne Suzuki modely Swift, SX4 a Splash. Všetky tieto modely patria k novej generácii Suzuki a charakterizuje ich nízka spotreba a prevádzka s nízkym zaťažením životného prostredia.

Maďarskú spoločnosť Suzuki založil hlavný akcionár Suzuki Motor Corporation v roku 1991. Prvým vyrábaným modelom bol Swift, ktorý po prvý raz zišiel z výrobných pásov v roku 1992. Za ním nasledovali modely Wagon R+ v roku 2000 a model Ignis v roku 2003. Nový Swift sa v Maďarsku začal vyrábať v roku 2005 a model SX4 v roku 2006. V tomto roku k nim pribudol ešte najnovší model Splash.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.