Suzuki v Maďarsku: 1,5 milióna áut

Sobota, 04 október 2008

Jediný výrobný závod Suzuki v Európe, v maďarskom meste Osztrihom, oslavuje svoju 17-ročnú históriu. Počas nej tu vyrobili už 1,5 milióna áut.

Suzuki v Maďarsku

Táto produkcia je výsledkom viacerých investícií a technickej modernizácii počas predošlých rokov. Pomohla k nemu napríklad aj plne automatizovaná linka na zváranie karosérií. Na výrobe automobilov v Osztrihome pracuje 6000 zamestnancov.

Automobil, ktorý zišiel z výrobnej linky ako 1,5 miliónty exemplár, bol nový model Splash 1,2 vo farbe lagoon turqoise. Splash je posledný model Suzuki. Na trh bol uvedený vo februári tohto roku. Plánovaná ročná výroba je 60 000 automobilov. V súčasnosti schádzajú z výrobných liniek maďarskej továrne Suzuki modely Swift, SX4 a Splash. Všetky tieto modely patria k novej generácii Suzuki a charakterizuje ich nízka spotreba a prevádzka s nízkym zaťažením životného prostredia.

Maďarskú spoločnosť Suzuki založil hlavný akcionár Suzuki Motor Corporation v roku 1991. Prvým vyrábaným modelom bol Swift, ktorý po prvý raz zišiel z výrobných pásov v roku 1992. Za ním nasledovali modely Wagon R+ v roku 2000 a model Ignis v roku 2003. Nový Swift sa v Maďarsku začal vyrábať v roku 2005 a model SX4 v roku 2006. V tomto roku k nim pribudol ešte najnovší model Splash.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.