Suzuki v Maďarsku: 1,5 milióna áut

Sobota, 04 október 2008

Jediný výrobný závod Suzuki v Európe, v maďarskom meste Osztrihom, oslavuje svoju 17-ročnú históriu. Počas nej tu vyrobili už 1,5 milióna áut.

Suzuki v Maďarsku

Táto produkcia je výsledkom viacerých investícií a technickej modernizácii počas predošlých rokov. Pomohla k nemu napríklad aj plne automatizovaná linka na zváranie karosérií. Na výrobe automobilov v Osztrihome pracuje 6000 zamestnancov.

Automobil, ktorý zišiel z výrobnej linky ako 1,5 miliónty exemplár, bol nový model Splash 1,2 vo farbe lagoon turqoise. Splash je posledný model Suzuki. Na trh bol uvedený vo februári tohto roku. Plánovaná ročná výroba je 60 000 automobilov. V súčasnosti schádzajú z výrobných liniek maďarskej továrne Suzuki modely Swift, SX4 a Splash. Všetky tieto modely patria k novej generácii Suzuki a charakterizuje ich nízka spotreba a prevádzka s nízkym zaťažením životného prostredia.

Maďarskú spoločnosť Suzuki založil hlavný akcionár Suzuki Motor Corporation v roku 1991. Prvým vyrábaným modelom bol Swift, ktorý po prvý raz zišiel z výrobných pásov v roku 1992. Za ním nasledovali modely Wagon R+ v roku 2000 a model Ignis v roku 2003. Nový Swift sa v Maďarsku začal vyrábať v roku 2005 a model SX4 v roku 2006. V tomto roku k nim pribudol ešte najnovší model Splash.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.