Suzuki v SUV dominuje medzi japonskými značkami

Štvrtok, 19 január 2017

Suzuki patrí na Slovensku už viac rokov medzi desať najžiadanejších značiek.

Suzuki Vitara
Suzuki Vitara je obľúbeným a uprednostňovaným modelom slovenských zákazníkov

V uplynulom roku 2016 patrila pre Suzuki ôsma priečka v počte najpredávanejších áut, čo je o dve miesta lepšie ako v roku 2015. Výrazný je najmä medziročný nárast predaja, keď v roku 2016 značka Suzuki predala oproti roku 2015 o 51,14 % viac áut.

Zaujímavý je aj fakt, že značka Suzuki už po jedenásty raz obhájila na Slovensku prvenstvo v predaji osobných vozidiel spomedzi všetkých japonských značiek.

Značka Suzuki už druhý raz po sebe na Slovensku dosiahla najvyšší odbyt vozidiel v segmente SUV. Výrazne jej boduje model Vitara. Dobre sa však predáva aj model SX4 S-Cross, ktoré v modernizovanej podobe na slovenský trh prišiel koncom roka 2016.

V roku 2016 Suzuki spolu dodala na trh 3987 nových osobných automobilov kategórie M1, v roku 2015 to bolo 2638. Z nich pripadlo až 3201 na segment SUV, z čoho na model Vitara 2737 - rok predtým to bolo 1475. Na model SX4 S-Corss pripadlo 464 predaných kusov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.