Suzuki v SUV dominuje medzi japonskými značkami

Štvrtok, 19 január 2017

Suzuki patrí na Slovensku už viac rokov medzi desať najžiadanejších značiek.

Suzuki Vitara
Suzuki Vitara je obľúbeným a uprednostňovaným modelom slovenských zákazníkov

V uplynulom roku 2016 patrila pre Suzuki ôsma priečka v počte najpredávanejších áut, čo je o dve miesta lepšie ako v roku 2015. Výrazný je najmä medziročný nárast predaja, keď v roku 2016 značka Suzuki predala oproti roku 2015 o 51,14 % viac áut.

Zaujímavý je aj fakt, že značka Suzuki už po jedenásty raz obhájila na Slovensku prvenstvo v predaji osobných vozidiel spomedzi všetkých japonských značiek.

Značka Suzuki už druhý raz po sebe na Slovensku dosiahla najvyšší odbyt vozidiel v segmente SUV. Výrazne jej boduje model Vitara. Dobre sa však predáva aj model SX4 S-Cross, ktoré v modernizovanej podobe na slovenský trh prišiel koncom roka 2016.

V roku 2016 Suzuki spolu dodala na trh 3987 nových osobných automobilov kategórie M1, v roku 2015 to bolo 2638. Z nich pripadlo až 3201 na segment SUV, z čoho na model Vitara 2737 - rok predtým to bolo 1475. Na model SX4 S-Corss pripadlo 464 predaných kusov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.