Suzuki Vitara: Skokan štvrťroka

Štvrtok, 14 apríl 2016

Nová generácia Suzuki Vitara, ktorá sa k nám v druhej polovici roka 2015, už nie je Vitarou s konštrukciou nefalšovaného off-roadu a s koncepciou SUV, ale typickým crossoverom. Táto zmena mohla byť pre vyznávačov značky a áut na všetky cesty aj sklamaním. Ale nestalo sa. Hneď po uvedení na trh si získala priazeň kupujúcich, je o ňu mimoriadne veľký záujem a pomohla značke Suzuki zaradiť medzi najžiadanejšie.

Suzuki Vitara
Novej generácii Suzuki Vitara ako typický crossover sa slovenským zákazníkom páči

Za prvé tri mesiace roku 2016 zvýšila značka Suzuki svoj odbyt v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2015 o 171,34 percenta. Vďačí za to celému svojmu portfóliu, modelom Celerio, Jimny, Swift, SX4 S-Cross, ale hádam modelu Vitara novej generácie.

Značka Suzuki sa vyšvihla v predajnosti na slovenskom trhu na veľmi pekné siedme miesto a zaradila sa medzi najžiadanejšie značky. Za tento skok vďačí práve novej Vitare, ktorá je po prvom štvrťroku 2016 druhým najžiadanejším modelom spomedzi všetkých 343 modelov osobných áut predávaných na Slovensku.

Čím láka zákazníka nová generácia modelu Vitara? Predovšetkým je to príťažlivý vzhľad, potom jej vysoká úžitková hodnota, japonská spoľahlivosť a v neposlednom rade aj prevádzková úspornosť. Nízkej spotrebe sa teší verzia s dieselovým i benzínovým motorom, či už s pohonom kolies prednej nápravy alebo všetkých štyroch kolies.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.