Suzuki Vitara: Skokan štvrťroka

Štvrtok, 14 apríl 2016

Nová generácia Suzuki Vitara, ktorá sa k nám v druhej polovici roka 2015, už nie je Vitarou s konštrukciou nefalšovaného off-roadu a s koncepciou SUV, ale typickým crossoverom. Táto zmena mohla byť pre vyznávačov značky a áut na všetky cesty aj sklamaním. Ale nestalo sa. Hneď po uvedení na trh si získala priazeň kupujúcich, je o ňu mimoriadne veľký záujem a pomohla značke Suzuki zaradiť medzi najžiadanejšie.

Suzuki Vitara
Novej generácii Suzuki Vitara ako typický crossover sa slovenským zákazníkom páči

Za prvé tri mesiace roku 2016 zvýšila značka Suzuki svoj odbyt v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2015 o 171,34 percenta. Vďačí za to celému svojmu portfóliu, modelom Celerio, Jimny, Swift, SX4 S-Cross, ale hádam modelu Vitara novej generácie.

Značka Suzuki sa vyšvihla v predajnosti na slovenskom trhu na veľmi pekné siedme miesto a zaradila sa medzi najžiadanejšie značky. Za tento skok vďačí práve novej Vitare, ktorá je po prvom štvrťroku 2016 druhým najžiadanejším modelom spomedzi všetkých 343 modelov osobných áut predávaných na Slovensku.

Čím láka zákazníka nová generácia modelu Vitara? Predovšetkým je to príťažlivý vzhľad, potom jej vysoká úžitková hodnota, japonská spoľahlivosť a v neposlednom rade aj prevádzková úspornosť. Nízkej spotrebe sa teší verzia s dieselovým i benzínovým motorom, či už s pohonom kolies prednej nápravy alebo všetkých štyroch kolies.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.