Suzuki Vitara: slovenský hit medzi SUV

Nedeľa, 07 február 2016

Najpredávanejším modelom SUV v roku 2015 na Slovensku za rok 2015 bola nová Vitara japonskej značky Suzuki.

Suzuki Vitara
Vitara sa hneď po príchode do predaja stala na Slovensku najpredávanejším SUV

Prvenstvo na Slovensku v najžiadanejšom segmente SUV získala Vitara aj napriek tomu, že bola v ponuke iba deväť mesiacov, keďže na slovenský trh bola uvedená až v apríli 2015. Značka Suzuki zároveň vlani opäť, už po desiatykrát, obhájila prvenstvo v predaji osobných vozidiel medzi japonskými značkami na Slovensku.

Suzuki dlhodobo, i podľa minuloročných výsledkov, patrí do slovenského rebríčka desiatich najžiadanejších značiek. V roku 2015 Suzuki celkovo dodala 2638 nových osobných áut. Z nich pripadlo 1886 na modely SUV, pričom 1478 tvorili modely Vitara a 408 kusov modely S-Cross. Tak o výsledkoch predaja za rok 2015 vypovedá štatistika registrácií nových automobilov.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.