Suzuki zhodnocuje Vitaru, svoj bestseller

Piatok, 23 jún 2017

Nie je tajomstvom, že súčasná generácia Suzuki Vitara sa veľmi dobre predáva a aj na Slovensku patrí v segmente SUV medzi najväčšie hity. Podporiť ďalší predaj Vitary môžu nové doplnky a výbavové prvky, ktoré najmä skrášľujú jej vzhľad.

1 Vitara Copper

Až tretinu súčasného odbytu modelu Vitara dosahuje na Slovensku jej nové Copper (medené) vyhotovenie, ktorým sú vybavené motorizácie 1,6 VVT 2WD a 4 WD.

Popri sériovej špeciálnej výbave zhodnocujú a vylepšujú jej vzhľad prvky v medenej farbe: leštené zliatinové disky kolies, rámiky LED stretávacích svetlometov, panel prístrojovej dosky s orámovaním vstupov ventilácie, lišty lakťových opierok dverí či stehovanie poťahov sedadiel z kože a syntetického materiálu.

Podľa štatistiky Zväzu automobilového priemyslu SR je japonský bestseller Vitara na Slovensku opakovane najžiadanejším SUV a jedným z najobľúbenejších osobných vozidiel vôbec.

2 Suzuki Vitara

Vitara boduje vďaka vlastnostiam ako vysoká úžitková hodnota a bezpečnosť, príťažlivý vzhľad, japonská spoľahlivosť, nízka spotreba či jedna z najvyšších (podľa agentúry BF Forecasts) zostatkových hodnôt v pomere k aktuálnej nadobúdacej cene po štyroch rokoch užívania.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.