Svetmotorov.sk vám praje štedré a veselé Vianoce

Utorok, 24 december 2013

Redakcia svetmotorov.sk praje svojim čitateľom, veľkej rodine motoristov a všetkým ostatným šťastné, veselé a bohaté vianočné sviatky. V novom roku 2014 veľa šťastia, spokojnosti a osobných úspechov.

Vianoce 2013

Prežite dnešný Štedrý deň i dva nastávajúce vianočné sviatky v pokoji a v kruhu svojej rodiny. V plnej hojnosti a plnom zdraví. To nech vás sprevádza počas celého nového roku 2014, nech ste šťastní a nech sa vám vyhýbajú nepríjemné udalosti. Jazdite počas celého budúceho roka s rozvahou a bez nehôd.

Keďže do konca roka ostáva ešte celý týždeň, nebude náš internetový portál bez ďalších informácií a nových článkov. Prajeme vám, aby sa vám dobre čítali a boli ste s nimi spokojní.

Na záver vám chceme zaželať veľa šťastných kilometrov s vašim štvorkolesovým miláčikom a v novom roku len pekné zážitky z ciest.

Ešte raz všetko najlepšie, zdravie a spokojnosť. To vám v mene redakcie praje

Ján Goldberger
vydavateľ

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.