Tesla bude kooperovať so Solerou

Pondelok, 31 august 2015

Elektromobily, teda autá s elektrickým pohonom, sú na celom svete na vzostupe. Zatiaľ skôr opatrnom, ale ich doba čoskoro príde. Väčšiemu rozmachu im zatiaľ bráni dlhší dojazd na jedno nabitie batérií a ešte stále pomerne dlhý čas nabíjania. Jednou zo spoločností, ktoré sa usilujú vážnejšie presadiť aj v Európe, je americká spoločnosť Tesla Motors. Aby sa jej plány mohli v plne zamýšľanej miere zrealizovať, je potrebná dostatočne silná infraštruktúra.

Tesla
Najsilnejší model Tesla Model S má pod kapotou až 700 koní, výkon ktorý sa blíži k superšportom. Zvládať ich znamená neskončiť mimo cesty. V opačnom prípade treba siahnuť po havarijnej službe a službe pre komunikáciu so servismi.

Jednou z takýchto oblastí je poskytovanie havarijných služieb a služieb pre komunikáciu so zákazníkmi. Aj tu Tesla Motors vsádza na istotu a ako partnera si vybrala osvedčenú spoločnosť Solera Holdings Inc.. Tá v uplynulých dňoch oznámila, že Tesla Motors si zvolila jej platformy pre odhad výšky škody spôsobenej pri haváriách a pre komunikáciu so zákazníkmi ako jediného poskytovateľa týchto služieb pre svoje certifikované servisné havarijné centrá na celom svete.

Prostredníctvom americkej spoločností Auda Explore a Audatexu budú poisťovne a autoservisy pomocou riešenia Solera spracovávať rýchle a presné odhady nákladov na opravu a poistných udalostí pri vozidlách Tesla. Spoločnosť Tesla bude taktiež v rámci sady riešení Solera využívať platformu AutoWatch, ktorá vodičom uľahčuje procesy spojené s opravou a zároveň komunikáciu medzi spoločnosťami Tesla a jej zákazníkmi.

"V priebehu posledných mesiacov sme so spoločnosťou Tesla úzko spolupracovali na vývoji presných a dátovo riadených integrovaných riešení pre servisnú sieť Tesla," uviedol Tony Aquila, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Solera. K tomu dodal:"Naším cieľom je naplno využiť technologické platformy spoločnosti Solera, aby sa všetky informácie o oprave spracovali do digitálnej podoby a boli tak jednoducho prístupné všetkým zúčastneným stranám."

Solera očakáva predstavenie produktov a riešení pre značku Tesla všetkým licencovaným užívateľom Auda Explore a Audatex v nastávajúcich týždňoch, najprv v Severnej Amerika, neskôr v Európe a Číne.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.