Tesla bude kooperovať so Solerou

Pondelok, 31 august 2015

Elektromobily, teda autá s elektrickým pohonom, sú na celom svete na vzostupe. Zatiaľ skôr opatrnom, ale ich doba čoskoro príde. Väčšiemu rozmachu im zatiaľ bráni dlhší dojazd na jedno nabitie batérií a ešte stále pomerne dlhý čas nabíjania. Jednou zo spoločností, ktoré sa usilujú vážnejšie presadiť aj v Európe, je americká spoločnosť Tesla Motors. Aby sa jej plány mohli v plne zamýšľanej miere zrealizovať, je potrebná dostatočne silná infraštruktúra.

Tesla
Najsilnejší model Tesla Model S má pod kapotou až 700 koní, výkon ktorý sa blíži k superšportom. Zvládať ich znamená neskončiť mimo cesty. V opačnom prípade treba siahnuť po havarijnej službe a službe pre komunikáciu so servismi.

Jednou z takýchto oblastí je poskytovanie havarijných služieb a služieb pre komunikáciu so zákazníkmi. Aj tu Tesla Motors vsádza na istotu a ako partnera si vybrala osvedčenú spoločnosť Solera Holdings Inc.. Tá v uplynulých dňoch oznámila, že Tesla Motors si zvolila jej platformy pre odhad výšky škody spôsobenej pri haváriách a pre komunikáciu so zákazníkmi ako jediného poskytovateľa týchto služieb pre svoje certifikované servisné havarijné centrá na celom svete.

Prostredníctvom americkej spoločností Auda Explore a Audatexu budú poisťovne a autoservisy pomocou riešenia Solera spracovávať rýchle a presné odhady nákladov na opravu a poistných udalostí pri vozidlách Tesla. Spoločnosť Tesla bude taktiež v rámci sady riešení Solera využívať platformu AutoWatch, ktorá vodičom uľahčuje procesy spojené s opravou a zároveň komunikáciu medzi spoločnosťami Tesla a jej zákazníkmi.

"V priebehu posledných mesiacov sme so spoločnosťou Tesla úzko spolupracovali na vývoji presných a dátovo riadených integrovaných riešení pre servisnú sieť Tesla," uviedol Tony Aquila, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Solera. K tomu dodal:"Naším cieľom je naplno využiť technologické platformy spoločnosti Solera, aby sa všetky informácie o oprave spracovali do digitálnej podoby a boli tak jednoducho prístupné všetkým zúčastneným stranám."

Solera očakáva predstavenie produktov a riešení pre značku Tesla všetkým licencovaným užívateľom Auda Explore a Audatex v nastávajúcich týždňoch, najprv v Severnej Amerika, neskôr v Európe a Číne.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.