Tesla bude kooperovať so Solerou

Pondelok, 31 august 2015

Elektromobily, teda autá s elektrickým pohonom, sú na celom svete na vzostupe. Zatiaľ skôr opatrnom, ale ich doba čoskoro príde. Väčšiemu rozmachu im zatiaľ bráni dlhší dojazd na jedno nabitie batérií a ešte stále pomerne dlhý čas nabíjania. Jednou zo spoločností, ktoré sa usilujú vážnejšie presadiť aj v Európe, je americká spoločnosť Tesla Motors. Aby sa jej plány mohli v plne zamýšľanej miere zrealizovať, je potrebná dostatočne silná infraštruktúra.

Tesla
Najsilnejší model Tesla Model S má pod kapotou až 700 koní, výkon ktorý sa blíži k superšportom. Zvládať ich znamená neskončiť mimo cesty. V opačnom prípade treba siahnuť po havarijnej službe a službe pre komunikáciu so servismi.

Jednou z takýchto oblastí je poskytovanie havarijných služieb a služieb pre komunikáciu so zákazníkmi. Aj tu Tesla Motors vsádza na istotu a ako partnera si vybrala osvedčenú spoločnosť Solera Holdings Inc.. Tá v uplynulých dňoch oznámila, že Tesla Motors si zvolila jej platformy pre odhad výšky škody spôsobenej pri haváriách a pre komunikáciu so zákazníkmi ako jediného poskytovateľa týchto služieb pre svoje certifikované servisné havarijné centrá na celom svete.

Prostredníctvom americkej spoločností Auda Explore a Audatexu budú poisťovne a autoservisy pomocou riešenia Solera spracovávať rýchle a presné odhady nákladov na opravu a poistných udalostí pri vozidlách Tesla. Spoločnosť Tesla bude taktiež v rámci sady riešení Solera využívať platformu AutoWatch, ktorá vodičom uľahčuje procesy spojené s opravou a zároveň komunikáciu medzi spoločnosťami Tesla a jej zákazníkmi.

"V priebehu posledných mesiacov sme so spoločnosťou Tesla úzko spolupracovali na vývoji presných a dátovo riadených integrovaných riešení pre servisnú sieť Tesla," uviedol Tony Aquila, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Solera. K tomu dodal:"Naším cieľom je naplno využiť technologické platformy spoločnosti Solera, aby sa všetky informácie o oprave spracovali do digitálnej podoby a boli tak jednoducho prístupné všetkým zúčastneným stranám."

Solera očakáva predstavenie produktov a riešení pre značku Tesla všetkým licencovaným užívateľom Auda Explore a Audatex v nastávajúcich týždňoch, najprv v Severnej Amerika, neskôr v Európe a Číne.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.