TheEpicSplit: Volvo a van Damme (video)

Piatok, 20 december 2013

Nie je reklama ako reklama, ale reklama TheEpicSplit, to je reklama! Možno to znie prehnane, ale o reklame Volvo Trucks to platí na sto percent. Veď len počas jediného dňa ju videlo viac ako sedem miliónov ľudí! TheEpicSplit je najsledovanejšou automobilovou reklamou na Youtube v histórii!

Van Damme
Jean-Claude van Damme v príbehu reklamného videa pre spoločnosť Volvo Trucks

Ide o epický moment pre spoločnosť Volvo Trucks. Úspech tejto reklamy je výsledkom výborného obsahu v kombinácii so silnou a konzistentnou komunikačnou stratégiou. Je príkladom viacúrovňového príbehu. Príbehu Volvo Trucks, príbehu o hercovi Jean-Claude van Dammovi a príbehu vytvorenia reklamy. Celý príbeh je podfarbený emotívnou hudbou Enya.

Všetko je to o presnosti a systéme stability Volvo Dynamic Steering, teda o dynamickom riadení  truckov Volvo. Vďaka nemu bol Van Damme schopný urobiť rozštep pri tom, ako dve nové vozidlá Volvo FM cúvali.

Nech sa vám  krátke video s reklamou o tom, aké vedia byť trucky Volvo, dobre pozerá.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.