Tisíc nových Citroënov za staré

Streda, 05 jún 2013

Citroën sa môže pochváliť peknou bilanciou, keď tento týždeň odovzdal tisíci automobil, ktorý si z jeho showroomov odviezli zákazníci od začiatku tohto roka po tom, čo odpredali svoje jazdené vozidlo.

Citroen C-Elysée
Jedna z posledných noviniek, model C-Elysée, je v ponuke v aktuálnej akcii Citroënu

Počas tejto akcie mohli kupujúci odpredať svoje staré vozidlo prostredníctvom siete autorizovaných predajcov Citroën na Slovensku, a na základe toho kúpiť výhodne nové pri uplatnení odkupného bonusu. Touto obchodnou akciou chcel Citroën prispieť k obnove vozového parku na Slovensku a tak potvrdiť, že mu záleží na ochrane životného prostredia.

Citroën sa teraz znovu rozhodol nadviazať na predchádzajúcu úspešnú akciu a od júna 2013 opäť uvádza obchodnú akciu s odkupným bonusom. Navyše, odkupný bonus rozširuje na takmer celú modelovú ponuku osobných vozidiel, vrátane nového modelu C-Elysée.

Citroën sa považuje za kreatívnu a dynamickú značku, ktorá prináša nové technologické riešenia ohľaduplné k životnému prostrediu. Kvalitné, výkonné a úsporné motory s nízkou spotrebou paliva, nízkym obsahom emisií, inovatívnymi technologickými riešeniami, ako FAP časticový filter, mikrohybridná technológia so systémom Stop&Start novej generácie, hybridný pohon vozidla DS5 vrátane novej generácie benzínových motorov – to všetko sú príspevky francúzskeho výrobcu k ochrane životného prostredia.

Ohľaduplnosť k životnému prostrediu potvrdzuje aj tisíc nových automobilov s dvojitým šípom v znaku odpredaných s využitím odkupného bonusu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.