Tisíc nových Citroënov za staré

Streda, 05 jún 2013

Citroën sa môže pochváliť peknou bilanciou, keď tento týždeň odovzdal tisíci automobil, ktorý si z jeho showroomov odviezli zákazníci od začiatku tohto roka po tom, čo odpredali svoje jazdené vozidlo.

Citroen C-Elysée
Jedna z posledných noviniek, model C-Elysée, je v ponuke v aktuálnej akcii Citroënu

Počas tejto akcie mohli kupujúci odpredať svoje staré vozidlo prostredníctvom siete autorizovaných predajcov Citroën na Slovensku, a na základe toho kúpiť výhodne nové pri uplatnení odkupného bonusu. Touto obchodnou akciou chcel Citroën prispieť k obnove vozového parku na Slovensku a tak potvrdiť, že mu záleží na ochrane životného prostredia.

Citroën sa teraz znovu rozhodol nadviazať na predchádzajúcu úspešnú akciu a od júna 2013 opäť uvádza obchodnú akciu s odkupným bonusom. Navyše, odkupný bonus rozširuje na takmer celú modelovú ponuku osobných vozidiel, vrátane nového modelu C-Elysée.

Citroën sa považuje za kreatívnu a dynamickú značku, ktorá prináša nové technologické riešenia ohľaduplné k životnému prostrediu. Kvalitné, výkonné a úsporné motory s nízkou spotrebou paliva, nízkym obsahom emisií, inovatívnymi technologickými riešeniami, ako FAP časticový filter, mikrohybridná technológia so systémom Stop&Start novej generácie, hybridný pohon vozidla DS5 vrátane novej generácie benzínových motorov – to všetko sú príspevky francúzskeho výrobcu k ochrane životného prostredia.

Ohľaduplnosť k životnému prostrediu potvrdzuje aj tisíc nových automobilov s dvojitým šípom v znaku odpredaných s využitím odkupného bonusu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.