Toyota a Lexus s elektronickou servisnou knižkou

Utorok, 11 august 2009

Spoločnosť Toyota zavádza od začiatku augusta tohto roku u vozidiel značky Toyota a Lexus celoeurópsku evidenciu pravidelnej servisnej údržby pre novopredané vozidlá. Namiesto ručného zápisu a pečiatkovania servisnej a záručnej knižky prichádza spoločnosť s Elektronickou servisnou knižkou TESBook (Toyota a Lexus Electronic Service Book).

Toyota Avensis

Každé nové vozidlo má na základe svojho identifikačného VIN kódu karosérie elektronický záznam bezpečne uložený v počítačoch. Tento záznam je aktualizovaný servisom po každej predpísanej servisnej údržbe, alebo po inštalácii príslušenstva do vozidla. Zákazník vždy dostane tlačený záznam o každej takejto udalosti a môže si vyžiadať aj spätnú históriu vykonaných úkonov u servisných partnerov v celej Európe.

Každé vozidlo bude mať vlastný elektronický záznam o histórii servisnej údržby a inštalácii príslušenstva, bezpečne uložený v počítačoch, ktorý nemôže byť nikdy stratený, ukradnutý alebo falšovaný.

Elektronická servisná knižka poskytuje overenie identity vozidla, vykonanej servisnej údržby a garanciu ubehnutých kilometrov. Najmä skutočnosť, že nemôže prísť k falšovaniu servisných dokladov, alebo k manipulácii so stavom počítadla ubehnutých kilometrov, je pre kupujúceho jazdeného vozidla istotou, ktorá zvyšuje hodnotu jazdeného vozidla pri jeho predaji.

K záznamom vozidla s aktivovanou Elektronickou servisnou knižkou majú prístup po zadaní VIN vozidla všetci autorizovaní partneri Toyota a Lexus v celej Európe. Zákazník môže požiadať o záznam histórie jeho vozidla u ktoréhokoľvek autorizovaného servisu Toyota a Lexus a tento záznam dostane vždy vo svojom jazyku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.