Toyota a Lexus s elektronickou servisnou knižkou

Utorok, 11 august 2009

Spoločnosť Toyota zavádza od začiatku augusta tohto roku u vozidiel značky Toyota a Lexus celoeurópsku evidenciu pravidelnej servisnej údržby pre novopredané vozidlá. Namiesto ručného zápisu a pečiatkovania servisnej a záručnej knižky prichádza spoločnosť s Elektronickou servisnou knižkou TESBook (Toyota a Lexus Electronic Service Book).

Toyota Avensis

Každé nové vozidlo má na základe svojho identifikačného VIN kódu karosérie elektronický záznam bezpečne uložený v počítačoch. Tento záznam je aktualizovaný servisom po každej predpísanej servisnej údržbe, alebo po inštalácii príslušenstva do vozidla. Zákazník vždy dostane tlačený záznam o každej takejto udalosti a môže si vyžiadať aj spätnú históriu vykonaných úkonov u servisných partnerov v celej Európe.

Každé vozidlo bude mať vlastný elektronický záznam o histórii servisnej údržby a inštalácii príslušenstva, bezpečne uložený v počítačoch, ktorý nemôže byť nikdy stratený, ukradnutý alebo falšovaný.

Elektronická servisná knižka poskytuje overenie identity vozidla, vykonanej servisnej údržby a garanciu ubehnutých kilometrov. Najmä skutočnosť, že nemôže prísť k falšovaniu servisných dokladov, alebo k manipulácii so stavom počítadla ubehnutých kilometrov, je pre kupujúceho jazdeného vozidla istotou, ktorá zvyšuje hodnotu jazdeného vozidla pri jeho predaji.

K záznamom vozidla s aktivovanou Elektronickou servisnou knižkou majú prístup po zadaní VIN vozidla všetci autorizovaní partneri Toyota a Lexus v celej Európe. Zákazník môže požiadať o záznam histórie jeho vozidla u ktoréhokoľvek autorizovaného servisu Toyota a Lexus a tento záznam dostane vždy vo svojom jazyku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.