Toyota a Lexus s elektronickou servisnou knižkou

Utorok, 11 august 2009

Spoločnosť Toyota zavádza od začiatku augusta tohto roku u vozidiel značky Toyota a Lexus celoeurópsku evidenciu pravidelnej servisnej údržby pre novopredané vozidlá. Namiesto ručného zápisu a pečiatkovania servisnej a záručnej knižky prichádza spoločnosť s Elektronickou servisnou knižkou TESBook (Toyota a Lexus Electronic Service Book).

Toyota Avensis

Každé nové vozidlo má na základe svojho identifikačného VIN kódu karosérie elektronický záznam bezpečne uložený v počítačoch. Tento záznam je aktualizovaný servisom po každej predpísanej servisnej údržbe, alebo po inštalácii príslušenstva do vozidla. Zákazník vždy dostane tlačený záznam o každej takejto udalosti a môže si vyžiadať aj spätnú históriu vykonaných úkonov u servisných partnerov v celej Európe.

Každé vozidlo bude mať vlastný elektronický záznam o histórii servisnej údržby a inštalácii príslušenstva, bezpečne uložený v počítačoch, ktorý nemôže byť nikdy stratený, ukradnutý alebo falšovaný.

Elektronická servisná knižka poskytuje overenie identity vozidla, vykonanej servisnej údržby a garanciu ubehnutých kilometrov. Najmä skutočnosť, že nemôže prísť k falšovaniu servisných dokladov, alebo k manipulácii so stavom počítadla ubehnutých kilometrov, je pre kupujúceho jazdeného vozidla istotou, ktorá zvyšuje hodnotu jazdeného vozidla pri jeho predaji.

K záznamom vozidla s aktivovanou Elektronickou servisnou knižkou majú prístup po zadaní VIN vozidla všetci autorizovaní partneri Toyota a Lexus v celej Európe. Zákazník môže požiadať o záznam histórie jeho vozidla u ktoréhokoľvek autorizovaného servisu Toyota a Lexus a tento záznam dostane vždy vo svojom jazyku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.