Toyota a Suzuki: Kapitálová aliancia a autonómne automobily

Štvrtok, 29 august 2019

Suzuki a Toyota uzavreli v rámci dlhodobého partnerstva dohodu o vzájomnej kapitálovej aliancii a o spolupráci pre oblasť nových technológií, vrátane autonómneho riadenia vozidiel. Práve autonómne technológie automobilov budú stredobodom ich záujmu.

1-Suzuki-logo

Spoločnosti Suzuki a Toyota uzavreli partnerstvo o vývoji a spolupráci. Súčasťou je vývoj nových technológií a autonómnych automobilov.

Automobilky Toyota a Suzuki zverejnili presne pred rokom dohodu o vzájomnej kapitálovej aliancii. Má podporiť dlhodobé partnerstvo a spoluprácu oboch spoločností v nových oblastiach, vrátane autonómneho riadenia vozidiel.

Partnerstvo automobiliek Toyota a Suzuki je o spolupráci v oblasti výskumu a vývoja. Obe automobilky pokladajú autonómne automobilové technológie za jednu z hlavných oblastí zamerania. Na rozdiel od niektorých iných partnerstiev ide o majetkové podiely. Toyota kúpi 4,94% podiel v Suzuki za zhruba 817,51 milióna eur, Suzuki na oplátku utratí 408,75 milióna eur za akcie spoločnosti Toyota.

Obe automobilky plánujú rozvíjať vývoj spoločných produktov i spoluprácu vo výrobe. Okrem podpory vzájomných dodávok výrobkov tiež uplatnením priekopníckych technológií Toyoty v elektrifikácii vozidiel a potenciálu Suzuki v technológiách pre kompakty.

2-Toyota-logo

Popri spoločnom využití silných stránok – náskoku Toyoty v elektrifikačných technológiách a Suzuki v technológiách pre kompaktné vozidlá – proklamovali vzájomnú spoluprácu aj pri výrobe a popularizácii elektrifikovaných vozidiel.

Suzuki i Toyota zdôraznili výzvy, ako je plnenie prísnejších environmentálnych predpisov a potreba rozvoja autonómnych technológií automobilov. Suzuki získava partnerstvom s Toyotou partnera, s ktorým bude pracovať na budúcich technológiách. Malá japonská automobilka uviedla, že sa v rámci nového partnerstva sa zameria na svoje špecifické oblasti.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.