Toyota a Suzuki: Kapitálová aliancia a autonómne automobily

Štvrtok, 29 august 2019

Suzuki a Toyota uzavreli v rámci dlhodobého partnerstva dohodu o vzájomnej kapitálovej aliancii a o spolupráci pre oblasť nových technológií, vrátane autonómneho riadenia vozidiel. Práve autonómne technológie automobilov budú stredobodom ich záujmu.

1-Suzuki-logo

Spoločnosti Suzuki a Toyota uzavreli partnerstvo o vývoji a spolupráci. Súčasťou je vývoj nových technológií a autonómnych automobilov.

Automobilky Toyota a Suzuki zverejnili presne pred rokom dohodu o vzájomnej kapitálovej aliancii. Má podporiť dlhodobé partnerstvo a spoluprácu oboch spoločností v nových oblastiach, vrátane autonómneho riadenia vozidiel.

Partnerstvo automobiliek Toyota a Suzuki je o spolupráci v oblasti výskumu a vývoja. Obe automobilky pokladajú autonómne automobilové technológie za jednu z hlavných oblastí zamerania. Na rozdiel od niektorých iných partnerstiev ide o majetkové podiely. Toyota kúpi 4,94% podiel v Suzuki za zhruba 817,51 milióna eur, Suzuki na oplátku utratí 408,75 milióna eur za akcie spoločnosti Toyota.

Obe automobilky plánujú rozvíjať vývoj spoločných produktov i spoluprácu vo výrobe. Okrem podpory vzájomných dodávok výrobkov tiež uplatnením priekopníckych technológií Toyoty v elektrifikácii vozidiel a potenciálu Suzuki v technológiách pre kompakty.

2-Toyota-logo

Popri spoločnom využití silných stránok – náskoku Toyoty v elektrifikačných technológiách a Suzuki v technológiách pre kompaktné vozidlá – proklamovali vzájomnú spoluprácu aj pri výrobe a popularizácii elektrifikovaných vozidiel.

Suzuki i Toyota zdôraznili výzvy, ako je plnenie prísnejších environmentálnych predpisov a potreba rozvoja autonómnych technológií automobilov. Suzuki získava partnerstvom s Toyotou partnera, s ktorým bude pracovať na budúcich technológiách. Malá japonská automobilka uviedla, že sa v rámci nového partnerstva sa zameria na svoje špecifické oblasti.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.