Toyota Prius s cenou najšetrnejšia technológia

Pondelok, 13 október 2008

Model Toyota Prius zvíťazil v kategórii Najšetrnejšia technológia roka, v každoročnej súťaži British Technology Awards. O víťazovi rozhodlo online hlasovanie verejnosti na webových stránkach spoločne s hlasmi čitateľov titulov dvoch computerových časopisov.

Toyota Prius Toyota Prius

Cieľom súťaže bolo zmapovať aktuálne trendy v oblasti digitálneho životného štýlu obyvateľov. Súťaž British Technology Awards je koncipovaná tak, aby podala obraz o záujme ľudí vo svete nových technológií. Rozdeľuje sa na niekoľko kategórií, ako napríklad najlepšie produkty v oblasti počítačových hier, hudby, mobilných telefónov alebo online technológií.

Model Prius sa rýchlo etabloval ako celosvetový štandard automobilizmu šetrného k životnému prostrediu. Vo Veľkej Británii tento automobil vďaka svojim jedinečným parametrom získal výnimku z mýtneho za vjazd do centra Londýna, pričom s ďalšími výhodami prichádzajú rôzne miestne samosprávy a ponúkajú napríklad nižšie sadzby za parkovanie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.