Toyota Prius s cenou najšetrnejšia technológia

Pondelok, 13 október 2008

Model Toyota Prius zvíťazil v kategórii Najšetrnejšia technológia roka, v každoročnej súťaži British Technology Awards. O víťazovi rozhodlo online hlasovanie verejnosti na webových stránkach spoločne s hlasmi čitateľov titulov dvoch computerových časopisov.

Toyota Prius Toyota Prius

Cieľom súťaže bolo zmapovať aktuálne trendy v oblasti digitálneho životného štýlu obyvateľov. Súťaž British Technology Awards je koncipovaná tak, aby podala obraz o záujme ľudí vo svete nových technológií. Rozdeľuje sa na niekoľko kategórií, ako napríklad najlepšie produkty v oblasti počítačových hier, hudby, mobilných telefónov alebo online technológií.

Model Prius sa rýchlo etabloval ako celosvetový štandard automobilizmu šetrného k životnému prostrediu. Vo Veľkej Británii tento automobil vďaka svojim jedinečným parametrom získal výnimku z mýtneho za vjazd do centra Londýna, pričom s ďalšími výhodami prichádzajú rôzne miestne samosprávy a ponúkajú napríklad nižšie sadzby za parkovanie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.