Toyota Prius s cenou najšetrnejšia technológia

Pondelok, 13 október 2008

Model Toyota Prius zvíťazil v kategórii Najšetrnejšia technológia roka, v každoročnej súťaži British Technology Awards. O víťazovi rozhodlo online hlasovanie verejnosti na webových stránkach spoločne s hlasmi čitateľov titulov dvoch computerových časopisov.

Toyota Prius Toyota Prius

Cieľom súťaže bolo zmapovať aktuálne trendy v oblasti digitálneho životného štýlu obyvateľov. Súťaž British Technology Awards je koncipovaná tak, aby podala obraz o záujme ľudí vo svete nových technológií. Rozdeľuje sa na niekoľko kategórií, ako napríklad najlepšie produkty v oblasti počítačových hier, hudby, mobilných telefónov alebo online technológií.

Model Prius sa rýchlo etabloval ako celosvetový štandard automobilizmu šetrného k životnému prostrediu. Vo Veľkej Británii tento automobil vďaka svojim jedinečným parametrom získal výnimku z mýtneho za vjazd do centra Londýna, pričom s ďalšími výhodami prichádzajú rôzne miestne samosprávy a ponúkajú napríklad nižšie sadzby za parkovanie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.