Trend mobility BMW a Mini: Kolobežky i bicykle, pre deti i dospelých

Nedeľa, 02 máj 2021

V cieli vašej cesty sa ťažko hľadá miesto na parkovanie? Pomôcť môže skladací bicykel alebo kolobežka. Odstavíte auto obdeľač a bicykel či kolobežka z kufra auta vás dovezie do cieľa.

1-bmw-folding-bike

Trend mobility výrobcov automobilov BMW a Mini v čase pandémie nabral na intenzite. Pre efektívnu formu každodennej mobility majú v ponuke BMW i Mini kolobežky aj bicykle.

Tak kolobežka ako i bicykel, môžu byť dobrým pomocníkom a poslúžiť buď samostatne, alebo v kombinácii s automobilom na ceste k vybranému cieľu po zaparkovaní vozidla, i cestou späť k nemu.

Kolekcia BMW Lifestyle a Mini Lifestyle Collection majú v ponuke kompaktné kolobežky pre deti aj dospelých. Takou je napríklad nastaviteľná mechanická kolobežka BMW City Scooter, ktorú sa vďaka skladaciemu mechanizmu dá všade voľne prenášať.

V ponuke je tiež elektrická kolobežka BMW E-Scooter. Má dojazd 12 km a vyvinie rýchlosť 20 km/h. Má dva samostatné brzdové systémy a predné i zadné svetlomety. Váži len deväť kilogramov a jednoducho sa poskladá. Motor s výkonom 150 watov a lítiovo-iónová batéria tvoria súčasť podlahy a zadného kolesa.

Flexibilným je skladací bicykel BMW Folding Bike. Stačí mu veľmi málo priestoru s umiestnením priamo do kufra automobilu, pričom sa ľahko prenáša aj v ruke.

Detská kolobežka BMW Kids Scooter je ideálny dopravný prostriedok pre deti už od troch rokov, a oslúži na získavanie rovnováhy. Môže slúžiť aj deťom do 12 rokov, pre ktoré sa jednoducho odstráni sedadlo a nastavia riadidlá do vyššej polohy.

Všetky kolobežky a bicykle sa dajú kúpiť u vybraných predajcov BMW a Mini.

1-bmw-folding-bike 2-bmw-city-scooter 3-bmw-kids-scooter 4-mini-folding-bike 5-mini-folding-bike
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.