Trend mobility BMW a Mini: Kolobežky i bicykle, pre deti i dospelých

Nedeľa, 02 máj 2021

V cieli vašej cesty sa ťažko hľadá miesto na parkovanie? Pomôcť môže skladací bicykel alebo kolobežka. Odstavíte auto obdeľač a bicykel či kolobežka z kufra auta vás dovezie do cieľa.

1-bmw-folding-bike

Trend mobility výrobcov automobilov BMW a Mini v čase pandémie nabral na intenzite. Pre efektívnu formu každodennej mobility majú v ponuke BMW i Mini kolobežky aj bicykle.

Tak kolobežka ako i bicykel, môžu byť dobrým pomocníkom a poslúžiť buď samostatne, alebo v kombinácii s automobilom na ceste k vybranému cieľu po zaparkovaní vozidla, i cestou späť k nemu.

Kolekcia BMW Lifestyle a Mini Lifestyle Collection majú v ponuke kompaktné kolobežky pre deti aj dospelých. Takou je napríklad nastaviteľná mechanická kolobežka BMW City Scooter, ktorú sa vďaka skladaciemu mechanizmu dá všade voľne prenášať.

V ponuke je tiež elektrická kolobežka BMW E-Scooter. Má dojazd 12 km a vyvinie rýchlosť 20 km/h. Má dva samostatné brzdové systémy a predné i zadné svetlomety. Váži len deväť kilogramov a jednoducho sa poskladá. Motor s výkonom 150 watov a lítiovo-iónová batéria tvoria súčasť podlahy a zadného kolesa.

Flexibilným je skladací bicykel BMW Folding Bike. Stačí mu veľmi málo priestoru s umiestnením priamo do kufra automobilu, pričom sa ľahko prenáša aj v ruke.

Detská kolobežka BMW Kids Scooter je ideálny dopravný prostriedok pre deti už od troch rokov, a oslúži na získavanie rovnováhy. Môže slúžiť aj deťom do 12 rokov, pre ktoré sa jednoducho odstráni sedadlo a nastavia riadidlá do vyššej polohy.

Všetky kolobežky a bicykle sa dajú kúpiť u vybraných predajcov BMW a Mini.

1-bmw-folding-bike 2-bmw-city-scooter 3-bmw-kids-scooter 4-mini-folding-bike 5-mini-folding-bike
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.