Trend mobility BMW a Mini: Kolobežky i bicykle, pre deti i dospelých

Nedeľa, 02 máj 2021

V cieli vašej cesty sa ťažko hľadá miesto na parkovanie? Pomôcť môže skladací bicykel alebo kolobežka. Odstavíte auto obdeľač a bicykel či kolobežka z kufra auta vás dovezie do cieľa.

1-bmw-folding-bike

Trend mobility výrobcov automobilov BMW a Mini v čase pandémie nabral na intenzite. Pre efektívnu formu každodennej mobility majú v ponuke BMW i Mini kolobežky aj bicykle.

Tak kolobežka ako i bicykel, môžu byť dobrým pomocníkom a poslúžiť buď samostatne, alebo v kombinácii s automobilom na ceste k vybranému cieľu po zaparkovaní vozidla, i cestou späť k nemu.

Kolekcia BMW Lifestyle a Mini Lifestyle Collection majú v ponuke kompaktné kolobežky pre deti aj dospelých. Takou je napríklad nastaviteľná mechanická kolobežka BMW City Scooter, ktorú sa vďaka skladaciemu mechanizmu dá všade voľne prenášať.

V ponuke je tiež elektrická kolobežka BMW E-Scooter. Má dojazd 12 km a vyvinie rýchlosť 20 km/h. Má dva samostatné brzdové systémy a predné i zadné svetlomety. Váži len deväť kilogramov a jednoducho sa poskladá. Motor s výkonom 150 watov a lítiovo-iónová batéria tvoria súčasť podlahy a zadného kolesa.

Flexibilným je skladací bicykel BMW Folding Bike. Stačí mu veľmi málo priestoru s umiestnením priamo do kufra automobilu, pričom sa ľahko prenáša aj v ruke.

Detská kolobežka BMW Kids Scooter je ideálny dopravný prostriedok pre deti už od troch rokov, a oslúži na získavanie rovnováhy. Môže slúžiť aj deťom do 12 rokov, pre ktoré sa jednoducho odstráni sedadlo a nastavia riadidlá do vyššej polohy.

Všetky kolobežky a bicykle sa dajú kúpiť u vybraných predajcov BMW a Mini.

1-bmw-folding-bike 2-bmw-city-scooter 3-bmw-kids-scooter 4-mini-folding-bike 5-mini-folding-bike
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.