Trh jazdených áut na Slovensku: Ceny naďalej rastú

Štvrtok, 03 február 2022

Pandémia koronavírusu vo veľkej miere ovplyvňuje aj trh s jazdenými autami. Dokumentuje to aj analýza spoločnosti, ktorá sa trhom jazdených áut zaoberá.

AAA-Auto

Z analýzy trhu jazdených áut realizovaných spoločnosťou prevádzkovateľa siete AAA Auto a Mototechna vyplýva, že v januári tohto roku jazdených áut mierne pribudlo a na trhu ich bolo spolu 45 590, je to však stále menej ako ich bolo pred Covidom.

V januári 2020, ktorý ešte nebol ovplyvnený pandémiou, počet jazdených áut ponúkaných na slovenskom trhu presahoval 54 tisíc áut. Priemerná cena od začiatku pandémie pritom neustále rastie.

V roku 2020 bola 5999 eur, o rok neskôr už 6100 eur a v januári roku 2022 sa priemerná cena vyšplhala na 6800 eur. Vidieť teda, že ceny jazdených vozidiel naďalej rastú. V porovnaní s uplynulým rokom sa priemerná cena zvýšila o 700 eur.

Viac rokov najpredávanejším modelom na Slovensku je Škoda Octavia, na ďalších miestach v prvej desiatke sú Škoda Fabia, VW Passat, VW Golf, Škoda Superb, BMW 3, Audi A4, Audi A6, BMW 5 a desiaty je Ford Focus.

(janGold)
Foto: AAA Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.