Trhu s jazdenými autami dominuje AAA Auto

Utorok, 06 december 2011

Spoločnosť AAA AUTO dosiahla za prvých deväť mesiacov čistý zisk 5,2 mil. eur, celkový obrat 201,5 mil. eur a predala 33 611 áut. V septembri otvorila prvú pobočku neďaleko Moskvy, od vývoja trhu aj situácie v Európe závisí jej ďalšia expanzia v Česku, na Slovensku či návrat na maďarský trh.

AAA Auto

Spoločnosť AAA AUTO očakáva v roku 2011 podiel na trhu s jazdenými autami približne 20 % a rast predajov od 5 do 7 %."Za prvých deväť mesiacov sme vykázali vyšší čistý prevádzkový zisk ako sme dosiahli za celý minulý rok. Neustále sledujeme aktuálny vývoj na trhu s jazdenými autami a od neho závisí ďalšia expanzia spoločnosti AAA AUTO," povedal na stretnutí s novinármi generálny riaditeľ spoločnosti Anthony James Denny.

Udalosťou roka v spoločnosti bolo septembrové otvorenie pobočky v Podolsku pri Moskve. V októbri sa v Rusku predalo 59 áut, v novembri bolo cieľom predať 120 vozidiel."Všetko ide zatiaľ podľa plánu. Na ruskom trhu sa ročne predá päť miliónov áut, čo predstavuje obrovský potenciál," dopĺňa Anthony Denny. O prípadnom otvorení ďalšej pobočky uvažuje spoločnosť v lete 2012.

Ako je to na maďarskom trhu, z ktorého AAA Auto odišlo v roku 2008? Jeho generálny riaditeľ to vidí tak, že výhodou maďarského trhu je sofistikovaný zákazník, ktorý dokáže oceniť úroveň ponúkaných služieb."Je to pre nás stále zaujímavý trh," povedal A. Denny.

Plánované otváranie pobočiek na Slovensku, v Nových Zámkoch a Prešove a v Českej republike v Liberci, Karlových Varoch, Moste, Jihlave a Mladej Boleslavi bude závisieť od celkovej situácie na trhu aj makroekonomického vývoja v Európe.

Od začiatku roka 2011 pozorujú v spoločnosti posun v správaní spotrebiteľov, aj to, že po dvoch krízových rokoch došlo k stabilizácii trhu. Najmä v prvom polroku bolo cítiť aj optimizmus zo strany zákazníkov, dlhová kríza však opäť vracia na trh neistotu.

Desiatimi najpredávanejšími modelmi sú Škoda Fabia a Octavia, Ford Mondeo, Ford Focus, Škoda Superb, Volkswagen Passat, Citroën Berlingo, Peugeot 206, Citroën Xsara Picasso a Ford Fusion.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."