Trojnásobný debut Hondy v Ženeve

Štvrtok, 31 január 2008

Na autosalóne v Ženeve sa uskutoční svetová premiéra nového európskeho modelu Hondy Accord a európske premiéry revolučného automobilu poháňaného vodíkovými článkami s nulovými emisiami Honda FCX Clarity a konceptu hybridného športového automobilu Honda CR-Z.

Honda FCX

Ženevskej expozícii Hondy bude dominovať zóna vyhradená pre Accord. V nej budú vystavené nové Accordy sedan a kombi (Tourer). Nový Accord má revolučný vzhľad, športovejší a elegantnejší interiér. Vystavený bude aj nový rad motorov pre Accord s vynovenými 2,0 a 2,4 litrovými benzínovými motormi a úplne nový 2,2 litrový diesel i-DTEC. Všetky spĺňajú emisné normy Euro 5.

Atrakciou environmentálnej zóny bude FCX Clarity – štvormiestny sedan poháňaný palivovým článkom, ktorý neprodukuje žiadne emisie, len čistú vodnú paru. Vďaka palivovým článkom Honda V-Flow má FCX Clarity znížený podvozok a dynamickejší vzhľad. Honda FCX Clarity je priekopníkom vo vývoji palivových článkov. Automobil bude dostupný v USA v lete a v Japonsku na jeseň tohto roku.

Honda FCX Honda FCX

Koncepčná dizajnérska štúdia Honda CR-Z je základom prichádzajúceho globálneho športového hybridu. CR-Z je dynamicky štylizovaný ekonomický koncept, ktorý umožňuje vodičom vychutnávať športovú jazdu a zároveň znížiť jej environmentálny dopad.

V športovej časti expozície Hondy bude po prvý raz vystavený pretekársky monopost F1 2008 Honda RA108. Bude tu aj Honda Civic Type R R3, ktorá je navrhnutá podľa nových predpisov Rellye FIA Group R3 pre automobilové súťaže.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.