Tuaregom z Bratislavy do Pekingu

Piatok, 02 marec 2018

Rainer Zietlow má za sebou extrémne jazdy naprieč zemeguľou. Dnes sa vydáva na cestu z Bratislavy do čínskeho Pekingu. Aj teraz sadá za volant Wolkswagenu Tuareg. Po približne 15 tisíc kilometroch dorazí do cieľa, kde úplne nové SUV Tuareg tretej generácie bude mať na pekingskom autosalóne svetovú premiéru.

1 VW Tuareg a Zietlow
Rainer Zietlow pred cestou na "maratónsku" trať z Bratislavy do Pekingu

Rainer Zietlow nie je obyčajný vodič ani žiadny turista. Napríklad v roku 2015 prešiel na Volkswagene Tuareg trasu dlhú vyše 19 tisíc kilometrov medzi mysom Agulhas v Juhoafrickej republike a mysom Nordkapp v Nórsku. Cesta mu trvala 9 dní, 4 hodiny a 8 minút a prekonal svoj vlastný svetový rekord, ktorý bol 21 dní a 16.

Včera Rainer Zietlow vyrazil z Bratislavy do Pekingu na cestu dlhú okolo 15 tisíc kilometrov. Tentoraz mu nejde o žiadny rekord, ale mieri so zamaskovaným Tuaregom na autosalón do Pekingu, kde bude mať nový VW Tuareg tretej generácie svetovú premiéru. Na cestu ho z Devínskej Novej Vsi pri Bratislave, kde sa SUV Tuareg vyrába od roku 2002, od prvej cez druhú generáciu i facelift a kde sa ho doteraz vyrobilo takmer milión kusov, vyprevádzali novinári, členovia folklórnej skupiny a klubu Tuareg.

Prišiel aj Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Volkswagen Slovakia, ktorý pred štartom Rainera Zietlowa vyslovil hrdosť nad tým, že Volkswagen už 16 rokov vyrába v Bratislave tak výborný automobil ako je Tuareg.

Trasa Rainera Zietlowa po opustení výrobného závodu Volkswagen v Bratislave povedie na bratislavský hrad, kde sa rozlúči so Slovenskom a miestom, ktoré má veľmi rád vždy keď príde k nám, tak ho navštívi. Potom naberie smer Viedeň, ďalej Poľsko, Estónsko a Tallin, cez Bielorusko a Rusko do Kazachstanu a na Sibír, bude nasledovať cesta cez zamrznuté jazero Bajkal do Mongolsko a cieľa v Pekingu, kde sa 23. marca začína autosalón. V cieli cesty bude tím Rainera Zietlowa po približne troch týždňoch a zhruba 15 tisíc kilometroch.

6 VW Tuareg a Zietlow
Cesta Rainera Zietlowa Bratislavy do Pekingu je tým najlepším testom spoľahlivosti a technickej vyspelosti Volkswagenu Tuareg pred jeho premiérou

O novom Tuaregu tretej generácie, ktorý bude mať svetovú premiéru v Pekingu, Rainer Zietlow povedal, že toto auto nemá problémy v žiadnom teréne, ktorý na trase trojčlennú posádku čaká, či už je to asfalt, sneh alebo kamenisté či prašné cesty. Ani s nástrahami v podobe snehu alebo nízkych teplôt pod mínus 20 stupňov Celzia v Rusku alebo na Sibíri.

1 VW Tuareg a Zietlow 2 VW Tuareg a Zietlow 3 VW Tuareg a Zietlow 4 VW Tuareg a Zietlow 5 VW Tuareg a Zietlow 6 VW Tuareg a Zietlow 7 VW Tuareg a Zietlow 8 VW Tuareg a Zietlow 9 VW Tuareg a Zietlow
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.