Tuaregom z Bratislavy do Pekingu

Piatok, 02 marec 2018

Rainer Zietlow má za sebou extrémne jazdy naprieč zemeguľou. Dnes sa vydáva na cestu z Bratislavy do čínskeho Pekingu. Aj teraz sadá za volant Wolkswagenu Tuareg. Po približne 15 tisíc kilometroch dorazí do cieľa, kde úplne nové SUV Tuareg tretej generácie bude mať na pekingskom autosalóne svetovú premiéru.

1 VW Tuareg a Zietlow
Rainer Zietlow pred cestou na "maratónsku" trať z Bratislavy do Pekingu

Rainer Zietlow nie je obyčajný vodič ani žiadny turista. Napríklad v roku 2015 prešiel na Volkswagene Tuareg trasu dlhú vyše 19 tisíc kilometrov medzi mysom Agulhas v Juhoafrickej republike a mysom Nordkapp v Nórsku. Cesta mu trvala 9 dní, 4 hodiny a 8 minút a prekonal svoj vlastný svetový rekord, ktorý bol 21 dní a 16.

Včera Rainer Zietlow vyrazil z Bratislavy do Pekingu na cestu dlhú okolo 15 tisíc kilometrov. Tentoraz mu nejde o žiadny rekord, ale mieri so zamaskovaným Tuaregom na autosalón do Pekingu, kde bude mať nový VW Tuareg tretej generácie svetovú premiéru. Na cestu ho z Devínskej Novej Vsi pri Bratislave, kde sa SUV Tuareg vyrába od roku 2002, od prvej cez druhú generáciu i facelift a kde sa ho doteraz vyrobilo takmer milión kusov, vyprevádzali novinári, členovia folklórnej skupiny a klubu Tuareg.

Prišiel aj Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Volkswagen Slovakia, ktorý pred štartom Rainera Zietlowa vyslovil hrdosť nad tým, že Volkswagen už 16 rokov vyrába v Bratislave tak výborný automobil ako je Tuareg.

Trasa Rainera Zietlowa po opustení výrobného závodu Volkswagen v Bratislave povedie na bratislavský hrad, kde sa rozlúči so Slovenskom a miestom, ktoré má veľmi rád vždy keď príde k nám, tak ho navštívi. Potom naberie smer Viedeň, ďalej Poľsko, Estónsko a Tallin, cez Bielorusko a Rusko do Kazachstanu a na Sibír, bude nasledovať cesta cez zamrznuté jazero Bajkal do Mongolsko a cieľa v Pekingu, kde sa 23. marca začína autosalón. V cieli cesty bude tím Rainera Zietlowa po približne troch týždňoch a zhruba 15 tisíc kilometroch.

6 VW Tuareg a Zietlow
Cesta Rainera Zietlowa Bratislavy do Pekingu je tým najlepším testom spoľahlivosti a technickej vyspelosti Volkswagenu Tuareg pred jeho premiérou

O novom Tuaregu tretej generácie, ktorý bude mať svetovú premiéru v Pekingu, Rainer Zietlow povedal, že toto auto nemá problémy v žiadnom teréne, ktorý na trase trojčlennú posádku čaká, či už je to asfalt, sneh alebo kamenisté či prašné cesty. Ani s nástrahami v podobe snehu alebo nízkych teplôt pod mínus 20 stupňov Celzia v Rusku alebo na Sibíri.

1 VW Tuareg a Zietlow 2 VW Tuareg a Zietlow 3 VW Tuareg a Zietlow 4 VW Tuareg a Zietlow 5 VW Tuareg a Zietlow 6 VW Tuareg a Zietlow 7 VW Tuareg a Zietlow 8 VW Tuareg a Zietlow 9 VW Tuareg a Zietlow
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.