Ulrichovci odštartujú sezónu v Maďarsku

Piatok, 29 apríl 2011

V druhý májový víkend sa v meste Kapuvár, neďaleko slovenských hraníc, rozbehne tretí ročník Zóny strednej Európy FIA. Pred rokom tu slovenská posádka Raid Adventure Teamu Juraj a Daniela Ulrichovci vybojovala víťazstvo v triede T2 a položila základný kameň k zisku trofeje za sezónu 2010.

Ulrichovci
Ulrichovci na Nissane Navara víťazstvo v Kapuváre aj v tomto roku?

Aj tento rok si na III. Rábaköz Kupa slovenská posádka trúfa zopakovať vynikajúci výsledok z minulého roka. Navyše do bojov sa zapojí aj najmladší člen tímu, Sandra Ulrichová v kategórii quadov. Súťaž otvára tretí ročník Zóny strednej Európy FIA, medzinárodných majstrovstiev ČR, medzinárodných majstrovstiev Poľska a Pohára Slovenskej republiky.

Súťažný Nissan Navara prešiel dôkladnou prípravou a kontrolou a dostal nové brzdy. V Afrike v minulom roku sa podarilo nájsť optimálne nastavenie podvozku pre dlhodobé záťaže. V Maďarsku teraz otestujú svoj Nissan pri časovo síce kratšom, ale o to intenzívnejšom súťažnom nasadení.

Po Maďarsku sa Ulrichovci budú pripravovať na vrchol sezóny, na Silk Way Rally. Kvôli tejto náročnej súťaži vynechajú dve podujatia Zóny strednej Európy. V Maďarsku chcú zabojovať o čo najlepší výsledok.

V Maďarsku budú mať Ulrichovci zastúpenie aj v kategórii quadov. O prvé body v sezóne bude bojovať čoskoro plnoletá Sandra Ulrichová. Oproti vlaňajšku osedlá výkonnejšiu štvorkolku Suzuki LT-Z 400. Na nej pribudli navigačné prístroje nevyhnutné pre typ súťaží, kde sa jazdí podľa itineráru.

Tretí ročník Admiral Rábaköz Kupa meria celkom 500 kilometrov, z ktorých 390 pripadá na merané úseky. Súťaž sa začína rýchlostnou skúškou v piatok 6. mája a končí v nedeľu 8. mája. Kúpeľné mesto Kapuvár leží len 80 kilometrov od hraničného prechodu Rusovce – Rajka a je ideálnym víkendovým tipom pre priaznivcov motoristického športu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."