Ulrichovci odštartujú sezónu v Maďarsku

Piatok, 29 apríl 2011

V druhý májový víkend sa v meste Kapuvár, neďaleko slovenských hraníc, rozbehne tretí ročník Zóny strednej Európy FIA. Pred rokom tu slovenská posádka Raid Adventure Teamu Juraj a Daniela Ulrichovci vybojovala víťazstvo v triede T2 a položila základný kameň k zisku trofeje za sezónu 2010.

Ulrichovci
Ulrichovci na Nissane Navara víťazstvo v Kapuváre aj v tomto roku?

Aj tento rok si na III. Rábaköz Kupa slovenská posádka trúfa zopakovať vynikajúci výsledok z minulého roka. Navyše do bojov sa zapojí aj najmladší člen tímu, Sandra Ulrichová v kategórii quadov. Súťaž otvára tretí ročník Zóny strednej Európy FIA, medzinárodných majstrovstiev ČR, medzinárodných majstrovstiev Poľska a Pohára Slovenskej republiky.

Súťažný Nissan Navara prešiel dôkladnou prípravou a kontrolou a dostal nové brzdy. V Afrike v minulom roku sa podarilo nájsť optimálne nastavenie podvozku pre dlhodobé záťaže. V Maďarsku teraz otestujú svoj Nissan pri časovo síce kratšom, ale o to intenzívnejšom súťažnom nasadení.

Po Maďarsku sa Ulrichovci budú pripravovať na vrchol sezóny, na Silk Way Rally. Kvôli tejto náročnej súťaži vynechajú dve podujatia Zóny strednej Európy. V Maďarsku chcú zabojovať o čo najlepší výsledok.

V Maďarsku budú mať Ulrichovci zastúpenie aj v kategórii quadov. O prvé body v sezóne bude bojovať čoskoro plnoletá Sandra Ulrichová. Oproti vlaňajšku osedlá výkonnejšiu štvorkolku Suzuki LT-Z 400. Na nej pribudli navigačné prístroje nevyhnutné pre typ súťaží, kde sa jazdí podľa itineráru.

Tretí ročník Admiral Rábaköz Kupa meria celkom 500 kilometrov, z ktorých 390 pripadá na merané úseky. Súťaž sa začína rýchlostnou skúškou v piatok 6. mája a končí v nedeľu 8. mája. Kúpeľné mesto Kapuvár leží len 80 kilometrov od hraničného prechodu Rusovce – Rajka a je ideálnym víkendovým tipom pre priaznivcov motoristického športu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.