Užíva si rýchle motorky

Štvrtok, 12 máj 2011

Na Slovensku sme už dlhší čas nemali ženu, ktorá sedlá rýchle pretekárske motocykle. Medzeru sa teraz snaží vyplniť mladá talentovaná jazdkyňa Barbora Jakubičková.

Barbora Jakubičková
Barbora Jakubičková preberá z rúk riaditeľa Slovakia Ringu T. Vranku kartu Club Card

Majiteľkou novinky v produktovom portfóliu Slovakia Ringu je od polovice apríla mladučká talentovaná motocyklová pretekárka Barbora Jakubičková, ktorá jazdí v triede 125GP. Slovakia Ring Club Card, si prevzala z rúk riaditeľa okruhu Ing. Tomáša Vranku počas prvých pretekov seriálu Moto Cup.

"Slovakia Ring už od svojho začiatku deklaroval svoj záujem podporovať mladé talenty a všeobecne rozvoj motoristického športu na Slovensku. Barbora je aktuálne jedinou slovenskou ženskou zástupkyňou v európskom seriáli Alpe Adria a zároveň nás zaujala svojou dravosťou a úspechmi v jej mladom veku. Preto sme sa rozhodli vytvoriť podmienky a zázemie pre jej ďalší rozvoj ako aj pre reprezentovanie v Európe," vysvetlil toto gesto Ing. Vranka.

Slovakia Ring Club Card ako tohtoročná novinka v produktovom portfóliu je určená nielen jazdcom s licenciou pretekára, ale aj pre širokú verejnosť – motorkárov alebo automobilových jazdcov, ktorí majú záujem jazdiť na okruhu. Majiteľovi umožňuje využívať produkty a služby Slovakia Ringu za zvýhodnené ceny. Zároveň chce Slovakia Ring týmto produktom deklarovať prístupnosť okruhu pre každého, koho tento šport zaujíma.

"Jazdila som tu aj minulý rok počas voľných jázd pre verejnosť. Trať je výborná, technická, ale aj rýchla a to je na málo tratiach tu v okolí. Mne to veľmi vyhovuje a bol to vynikajúci nápad, že sa tu postavil okruh," hovorí mladá pretekárka. Jej detský sen sa pomaly plní a okrem dokončenia vysokej školy sa chce v motocyklovom svete zlepšovať a raz byť tá "naj".

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.