Užíva si rýchle motorky

Štvrtok, 12 máj 2011

Na Slovensku sme už dlhší čas nemali ženu, ktorá sedlá rýchle pretekárske motocykle. Medzeru sa teraz snaží vyplniť mladá talentovaná jazdkyňa Barbora Jakubičková.

Barbora Jakubičková
Barbora Jakubičková preberá z rúk riaditeľa Slovakia Ringu T. Vranku kartu Club Card

Majiteľkou novinky v produktovom portfóliu Slovakia Ringu je od polovice apríla mladučká talentovaná motocyklová pretekárka Barbora Jakubičková, ktorá jazdí v triede 125GP. Slovakia Ring Club Card, si prevzala z rúk riaditeľa okruhu Ing. Tomáša Vranku počas prvých pretekov seriálu Moto Cup.

"Slovakia Ring už od svojho začiatku deklaroval svoj záujem podporovať mladé talenty a všeobecne rozvoj motoristického športu na Slovensku. Barbora je aktuálne jedinou slovenskou ženskou zástupkyňou v európskom seriáli Alpe Adria a zároveň nás zaujala svojou dravosťou a úspechmi v jej mladom veku. Preto sme sa rozhodli vytvoriť podmienky a zázemie pre jej ďalší rozvoj ako aj pre reprezentovanie v Európe," vysvetlil toto gesto Ing. Vranka.

Slovakia Ring Club Card ako tohtoročná novinka v produktovom portfóliu je určená nielen jazdcom s licenciou pretekára, ale aj pre širokú verejnosť – motorkárov alebo automobilových jazdcov, ktorí majú záujem jazdiť na okruhu. Majiteľovi umožňuje využívať produkty a služby Slovakia Ringu za zvýhodnené ceny. Zároveň chce Slovakia Ring týmto produktom deklarovať prístupnosť okruhu pre každého, koho tento šport zaujíma.

"Jazdila som tu aj minulý rok počas voľných jázd pre verejnosť. Trať je výborná, technická, ale aj rýchla a to je na málo tratiach tu v okolí. Mne to veľmi vyhovuje a bol to vynikajúci nápad, že sa tu postavil okruh," hovorí mladá pretekárka. Jej detský sen sa pomaly plní a okrem dokončenia vysokej školy sa chce v motocyklovom svete zlepšovať a raz byť tá "naj".

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."