Užíva si rýchle motorky

Štvrtok, 12 máj 2011

Na Slovensku sme už dlhší čas nemali ženu, ktorá sedlá rýchle pretekárske motocykle. Medzeru sa teraz snaží vyplniť mladá talentovaná jazdkyňa Barbora Jakubičková.

Barbora Jakubičková
Barbora Jakubičková preberá z rúk riaditeľa Slovakia Ringu T. Vranku kartu Club Card

Majiteľkou novinky v produktovom portfóliu Slovakia Ringu je od polovice apríla mladučká talentovaná motocyklová pretekárka Barbora Jakubičková, ktorá jazdí v triede 125GP. Slovakia Ring Club Card, si prevzala z rúk riaditeľa okruhu Ing. Tomáša Vranku počas prvých pretekov seriálu Moto Cup.

"Slovakia Ring už od svojho začiatku deklaroval svoj záujem podporovať mladé talenty a všeobecne rozvoj motoristického športu na Slovensku. Barbora je aktuálne jedinou slovenskou ženskou zástupkyňou v európskom seriáli Alpe Adria a zároveň nás zaujala svojou dravosťou a úspechmi v jej mladom veku. Preto sme sa rozhodli vytvoriť podmienky a zázemie pre jej ďalší rozvoj ako aj pre reprezentovanie v Európe," vysvetlil toto gesto Ing. Vranka.

Slovakia Ring Club Card ako tohtoročná novinka v produktovom portfóliu je určená nielen jazdcom s licenciou pretekára, ale aj pre širokú verejnosť – motorkárov alebo automobilových jazdcov, ktorí majú záujem jazdiť na okruhu. Majiteľovi umožňuje využívať produkty a služby Slovakia Ringu za zvýhodnené ceny. Zároveň chce Slovakia Ring týmto produktom deklarovať prístupnosť okruhu pre každého, koho tento šport zaujíma.

"Jazdila som tu aj minulý rok počas voľných jázd pre verejnosť. Trať je výborná, technická, ale aj rýchla a to je na málo tratiach tu v okolí. Mne to veľmi vyhovuje a bol to vynikajúci nápad, že sa tu postavil okruh," hovorí mladá pretekárka. Jej detský sen sa pomaly plní a okrem dokončenia vysokej školy sa chce v motocyklovom svete zlepšovať a raz byť tá "naj".

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.