Užíva si rýchle motorky

Štvrtok, 12 máj 2011

Na Slovensku sme už dlhší čas nemali ženu, ktorá sedlá rýchle pretekárske motocykle. Medzeru sa teraz snaží vyplniť mladá talentovaná jazdkyňa Barbora Jakubičková.

Barbora Jakubičková
Barbora Jakubičková preberá z rúk riaditeľa Slovakia Ringu T. Vranku kartu Club Card

Majiteľkou novinky v produktovom portfóliu Slovakia Ringu je od polovice apríla mladučká talentovaná motocyklová pretekárka Barbora Jakubičková, ktorá jazdí v triede 125GP. Slovakia Ring Club Card, si prevzala z rúk riaditeľa okruhu Ing. Tomáša Vranku počas prvých pretekov seriálu Moto Cup.

"Slovakia Ring už od svojho začiatku deklaroval svoj záujem podporovať mladé talenty a všeobecne rozvoj motoristického športu na Slovensku. Barbora je aktuálne jedinou slovenskou ženskou zástupkyňou v európskom seriáli Alpe Adria a zároveň nás zaujala svojou dravosťou a úspechmi v jej mladom veku. Preto sme sa rozhodli vytvoriť podmienky a zázemie pre jej ďalší rozvoj ako aj pre reprezentovanie v Európe," vysvetlil toto gesto Ing. Vranka.

Slovakia Ring Club Card ako tohtoročná novinka v produktovom portfóliu je určená nielen jazdcom s licenciou pretekára, ale aj pre širokú verejnosť – motorkárov alebo automobilových jazdcov, ktorí majú záujem jazdiť na okruhu. Majiteľovi umožňuje využívať produkty a služby Slovakia Ringu za zvýhodnené ceny. Zároveň chce Slovakia Ring týmto produktom deklarovať prístupnosť okruhu pre každého, koho tento šport zaujíma.

"Jazdila som tu aj minulý rok počas voľných jázd pre verejnosť. Trať je výborná, technická, ale aj rýchla a to je na málo tratiach tu v okolí. Mne to veľmi vyhovuje a bol to vynikajúci nápad, že sa tu postavil okruh," hovorí mladá pretekárka. Jej detský sen sa pomaly plní a okrem dokončenia vysokej školy sa chce v motocyklovom svete zlepšovať a raz byť tá "naj".

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring