V hlavnej úlohe motocykle BMW

Utorok, 07 august 2007

V Mníchove sa uskutočnila premiéra filmu "Resident Evil: Extinction"- záverečného dielu kultovej hororovej trilógie. Zúčastnila sa jej aj hlavná predstaviteľka filmu Milla Jovovich spoločne s dvojkolesovou hviezdou, špeciálne upraveným motocyklom BMW K 1200 R, ktorý je s výkonom 163 koní v súčasnosti najvýkonnejší naked-bike na svete.

Milla Jovovich

Filmový motocykel je zvláštny aj dizajnom, o ktorý sa postaral umelec Georg Huber. Ten vyzdobil čierny stroj zlatými kresbami a nápismi technikou airbrush. Hlavná predstaviteľka filmovej Alice sa nepovažuje za odborníčku na motocykle, predsa však dvojkolesové BMW nie sú pre ňu neznáme. Vo filme Ultraviolet totiž sedlala model R 1150 R.

Významná udalosť v súvislosti s motocyklami BMW sa odohrala aj v Berlíne. Tu 27. júla zišiel z výrobnej linky stotisíci motocykel BMW 1200 GS. Z tohto počtu bolo vyrobených 84 373 exemplárov klasického GS, 15 627 kusov vzniklo vo verzii Adventure. Doteraz žiaden iný motocykel BMW nedosiahol takéto čísla za tak krátky čas. BMW R 1200 GS sa tak stal jednoznačne najúspešnejším motocyklom histórie BMW.

Predošlý model R 1150 GS sa vyrábal v rokoch 1999 až 2003 a vyprodukovalo sa ho 58 023 exemplárov. Od roku 1994 dodnes bolo vyrobených vyše 219 tisíc motocyklov modelového radu GS so štvorventilovou generáciou motora typu boxer. Je to číslo, ktoré dokazuje popularitu koncepcie GS.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.