V hlavnej úlohe motocykle BMW

Utorok, 07 august 2007

V Mníchove sa uskutočnila premiéra filmu "Resident Evil: Extinction"- záverečného dielu kultovej hororovej trilógie. Zúčastnila sa jej aj hlavná predstaviteľka filmu Milla Jovovich spoločne s dvojkolesovou hviezdou, špeciálne upraveným motocyklom BMW K 1200 R, ktorý je s výkonom 163 koní v súčasnosti najvýkonnejší naked-bike na svete.

Milla Jovovich

Filmový motocykel je zvláštny aj dizajnom, o ktorý sa postaral umelec Georg Huber. Ten vyzdobil čierny stroj zlatými kresbami a nápismi technikou airbrush. Hlavná predstaviteľka filmovej Alice sa nepovažuje za odborníčku na motocykle, predsa však dvojkolesové BMW nie sú pre ňu neznáme. Vo filme Ultraviolet totiž sedlala model R 1150 R.

Významná udalosť v súvislosti s motocyklami BMW sa odohrala aj v Berlíne. Tu 27. júla zišiel z výrobnej linky stotisíci motocykel BMW 1200 GS. Z tohto počtu bolo vyrobených 84 373 exemplárov klasického GS, 15 627 kusov vzniklo vo verzii Adventure. Doteraz žiaden iný motocykel BMW nedosiahol takéto čísla za tak krátky čas. BMW R 1200 GS sa tak stal jednoznačne najúspešnejším motocyklom histórie BMW.

Predošlý model R 1150 GS sa vyrábal v rokoch 1999 až 2003 a vyprodukovalo sa ho 58 023 exemplárov. Od roku 1994 dodnes bolo vyrobených vyše 219 tisíc motocyklov modelového radu GS so štvorventilovou generáciou motora typu boxer. Je to číslo, ktoré dokazuje popularitu koncepcie GS.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.