V Žarnovici o Trofej Karola Šedivého

Nedeľa, 09 január 2011

Na štadióne plochej dráhy v Žarnovici sa uskutoční druhý ročník pretekov o Trofej Karola Šedivého, ako súčasť Autoslide 2011. Podujatie sa koná 9. januára 2011.

Karol Šedivý st.
Preteky v Žarnovici sú pietnou spomienkou na skvelého jazdca Karola Šedivého

Karol Šedivý st. (18. marca 1973 - 3. marca 2009), mnohonásobný majster Slovenska v autokrose a jeden z najúspešnejších slovenských autokrosových pretekárov sa v posledných ôsmich sezónach svojej pretekárskej kariéry pravidelne tešil z majstrovského titulu v kategórii D1 2000, bol viacnásobným víťazom pretekov Autoslide a aj nekorunovaným kráľom autokrosu na Slovensku.

Od sezóny 2000 až do svojej tragickej smrti prakticky nepoznal prehru. V počte víťazstiev zaznamenal určite najviac víťazstiev v autokrosovom športe medzi slovenskými jazdcami. V týchto dňoch si ho opäť pripomíname. Karol Šedivý st. zostal osobnosťou a vzorom pre mladých jazdcov. Aj dnešný druhý ročník pretekov o Trofej Karola Šedivého v Žarnovici bude pripomínať tohto skvelého jazdca.

Autoslide na žarnovickej plochej dráhe
Preteky Autoslide na žarnovickej plochej dráhe sú jedinečnou príležitosťou pre divákov vychutnať si dramatickosť automobilových pretekov na štadióne

Trofej Karola Šedivého získa jazdec do 21 rokov, ktorý sa umiestni v absolútnom poradí v pretekoch Autoslide na najlepšej pozícii. Podujatie Autoslide bude každoročne spomienkou na tohto mimoriadneho jazdca.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.