V Žarnovici o Trofej Karola Šedivého

Nedeľa, 09 január 2011

Na štadióne plochej dráhy v Žarnovici sa uskutoční druhý ročník pretekov o Trofej Karola Šedivého, ako súčasť Autoslide 2011. Podujatie sa koná 9. januára 2011.

Karol Šedivý st.
Preteky v Žarnovici sú pietnou spomienkou na skvelého jazdca Karola Šedivého

Karol Šedivý st. (18. marca 1973 - 3. marca 2009), mnohonásobný majster Slovenska v autokrose a jeden z najúspešnejších slovenských autokrosových pretekárov sa v posledných ôsmich sezónach svojej pretekárskej kariéry pravidelne tešil z majstrovského titulu v kategórii D1 2000, bol viacnásobným víťazom pretekov Autoslide a aj nekorunovaným kráľom autokrosu na Slovensku.

Od sezóny 2000 až do svojej tragickej smrti prakticky nepoznal prehru. V počte víťazstiev zaznamenal určite najviac víťazstiev v autokrosovom športe medzi slovenskými jazdcami. V týchto dňoch si ho opäť pripomíname. Karol Šedivý st. zostal osobnosťou a vzorom pre mladých jazdcov. Aj dnešný druhý ročník pretekov o Trofej Karola Šedivého v Žarnovici bude pripomínať tohto skvelého jazdca.

Autoslide na žarnovickej plochej dráhe
Preteky Autoslide na žarnovickej plochej dráhe sú jedinečnou príležitosťou pre divákov vychutnať si dramatickosť automobilových pretekov na štadióne

Trofej Karola Šedivého získa jazdec do 21 rokov, ktorý sa umiestni v absolútnom poradí v pretekoch Autoslide na najlepšej pozícii. Podujatie Autoslide bude každoročne spomienkou na tohto mimoriadneho jazdca.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.