V Žarnovici o Trofej Karola Šedivého

Nedeľa, 09 január 2011

Na štadióne plochej dráhy v Žarnovici sa uskutoční druhý ročník pretekov o Trofej Karola Šedivého, ako súčasť Autoslide 2011. Podujatie sa koná 9. januára 2011.

Karol Šedivý st.
Preteky v Žarnovici sú pietnou spomienkou na skvelého jazdca Karola Šedivého

Karol Šedivý st. (18. marca 1973 - 3. marca 2009), mnohonásobný majster Slovenska v autokrose a jeden z najúspešnejších slovenských autokrosových pretekárov sa v posledných ôsmich sezónach svojej pretekárskej kariéry pravidelne tešil z majstrovského titulu v kategórii D1 2000, bol viacnásobným víťazom pretekov Autoslide a aj nekorunovaným kráľom autokrosu na Slovensku.

Od sezóny 2000 až do svojej tragickej smrti prakticky nepoznal prehru. V počte víťazstiev zaznamenal určite najviac víťazstiev v autokrosovom športe medzi slovenskými jazdcami. V týchto dňoch si ho opäť pripomíname. Karol Šedivý st. zostal osobnosťou a vzorom pre mladých jazdcov. Aj dnešný druhý ročník pretekov o Trofej Karola Šedivého v Žarnovici bude pripomínať tohto skvelého jazdca.

Autoslide na žarnovickej plochej dráhe
Preteky Autoslide na žarnovickej plochej dráhe sú jedinečnou príležitosťou pre divákov vychutnať si dramatickosť automobilových pretekov na štadióne

Trofej Karola Šedivého získa jazdec do 21 rokov, ktorý sa umiestni v absolútnom poradí v pretekoch Autoslide na najlepšej pozícii. Podujatie Autoslide bude každoročne spomienkou na tohto mimoriadneho jazdca.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.