Víkend na Slovakia Ringu

Štvrtok, 16 august 2012

Na tento víkend je pripravené na Slovakia Ringu jedno z vrcholných motoristických podujatí tento sezóny. Eset Racing Weekend od piatka 17.8. do nedele 19.8 ponúkne divákom tradičnú Veľkú cenu Slovenskej republiky v pretekoch cestných automobilov, prestížne majstrovstvá sveta FIA GT1 a mnoho ďalších sprievodných pretekov. Na štarte sa predstaví celkom 175 pretekárov v 7 seriáloch.

Fia GT1
Po júnovej premiére zažije Slovakia Ring reprízu pretekov rýchlych áut tento víkend

Počas troch dní zažijú diváci na domácom automobilovom okruhu pri Orechovej Potôni preteky od šprintu v podaní pretekárskych áut aj formúl až po vytrvalostné dvojhodinové preteky s výmenou jazdcov. Program je poriadne nabitý: v piatok sú na programe kvalifikácie, sobotu zavŕšia dvojhodinové vytrvalostné preteky s koncom okolo 21. hodiny a v nedeľu potrvá program od 9:30 až do 19. hodiny.

Na štarte bude rad zvučných mien. Štefan Rosina, najrýchlejší slovenský jazdec súčasnosti bude bojovať v kategórii najrýchlejších áut s jazdcami svetových mien. Jeho tímovým kolegom bude Albert von Thurn und Taxis, jeden z najznámejších a najbohatších európskych aristokratov. Ďalšími sú Stephane Ortelli, víťaz 24hodinovky Le Mans, Michael Bartels – štvornásobný víťaz série GT, Čech Filip Salaquarda, známy z pretekov Formula BMW a Formula 3. A aj Mathias Lauda, syn legendárneho trojnásobného majstra sveta formuly 1 Nikiho Laudu.

Na štarte Veľkej ceny SR uvidíme aj kompletnú slovenskú jazdeckú špičku s Mirom a Matejom Konôpkovcami, Zdenkom Mikuláškom a Matejom Homolom. Okrem atraktívnych hlavných pretekov čaká divákov aj nabitý sprievodný program ako autogramiáda jazdcov, škola šmyku, off-roadový areál a atrakcie pre deti.

Fia GT1 Fia GT1 Fia GT1
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.