Víkend na Slovakia Ringu

Štvrtok, 16 august 2012

Na tento víkend je pripravené na Slovakia Ringu jedno z vrcholných motoristických podujatí tento sezóny. Eset Racing Weekend od piatka 17.8. do nedele 19.8 ponúkne divákom tradičnú Veľkú cenu Slovenskej republiky v pretekoch cestných automobilov, prestížne majstrovstvá sveta FIA GT1 a mnoho ďalších sprievodných pretekov. Na štarte sa predstaví celkom 175 pretekárov v 7 seriáloch.

Fia GT1
Po júnovej premiére zažije Slovakia Ring reprízu pretekov rýchlych áut tento víkend

Počas troch dní zažijú diváci na domácom automobilovom okruhu pri Orechovej Potôni preteky od šprintu v podaní pretekárskych áut aj formúl až po vytrvalostné dvojhodinové preteky s výmenou jazdcov. Program je poriadne nabitý: v piatok sú na programe kvalifikácie, sobotu zavŕšia dvojhodinové vytrvalostné preteky s koncom okolo 21. hodiny a v nedeľu potrvá program od 9:30 až do 19. hodiny.

Na štarte bude rad zvučných mien. Štefan Rosina, najrýchlejší slovenský jazdec súčasnosti bude bojovať v kategórii najrýchlejších áut s jazdcami svetových mien. Jeho tímovým kolegom bude Albert von Thurn und Taxis, jeden z najznámejších a najbohatších európskych aristokratov. Ďalšími sú Stephane Ortelli, víťaz 24hodinovky Le Mans, Michael Bartels – štvornásobný víťaz série GT, Čech Filip Salaquarda, známy z pretekov Formula BMW a Formula 3. A aj Mathias Lauda, syn legendárneho trojnásobného majstra sveta formuly 1 Nikiho Laudu.

Na štarte Veľkej ceny SR uvidíme aj kompletnú slovenskú jazdeckú špičku s Mirom a Matejom Konôpkovcami, Zdenkom Mikuláškom a Matejom Homolom. Okrem atraktívnych hlavných pretekov čaká divákov aj nabitý sprievodný program ako autogramiáda jazdcov, škola šmyku, off-roadový areál a atrakcie pre deti.

Fia GT1 Fia GT1 Fia GT1
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.