Víkend na Slovakia Ringu

Štvrtok, 16 august 2012

Na tento víkend je pripravené na Slovakia Ringu jedno z vrcholných motoristických podujatí tento sezóny. Eset Racing Weekend od piatka 17.8. do nedele 19.8 ponúkne divákom tradičnú Veľkú cenu Slovenskej republiky v pretekoch cestných automobilov, prestížne majstrovstvá sveta FIA GT1 a mnoho ďalších sprievodných pretekov. Na štarte sa predstaví celkom 175 pretekárov v 7 seriáloch.

Fia GT1
Po júnovej premiére zažije Slovakia Ring reprízu pretekov rýchlych áut tento víkend

Počas troch dní zažijú diváci na domácom automobilovom okruhu pri Orechovej Potôni preteky od šprintu v podaní pretekárskych áut aj formúl až po vytrvalostné dvojhodinové preteky s výmenou jazdcov. Program je poriadne nabitý: v piatok sú na programe kvalifikácie, sobotu zavŕšia dvojhodinové vytrvalostné preteky s koncom okolo 21. hodiny a v nedeľu potrvá program od 9:30 až do 19. hodiny.

Na štarte bude rad zvučných mien. Štefan Rosina, najrýchlejší slovenský jazdec súčasnosti bude bojovať v kategórii najrýchlejších áut s jazdcami svetových mien. Jeho tímovým kolegom bude Albert von Thurn und Taxis, jeden z najznámejších a najbohatších európskych aristokratov. Ďalšími sú Stephane Ortelli, víťaz 24hodinovky Le Mans, Michael Bartels – štvornásobný víťaz série GT, Čech Filip Salaquarda, známy z pretekov Formula BMW a Formula 3. A aj Mathias Lauda, syn legendárneho trojnásobného majstra sveta formuly 1 Nikiho Laudu.

Na štarte Veľkej ceny SR uvidíme aj kompletnú slovenskú jazdeckú špičku s Mirom a Matejom Konôpkovcami, Zdenkom Mikuláškom a Matejom Homolom. Okrem atraktívnych hlavných pretekov čaká divákov aj nabitý sprievodný program ako autogramiáda jazdcov, škola šmyku, off-roadový areál a atrakcie pre deti.

Fia GT1 Fia GT1 Fia GT1
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.