Višňovský má športové delo BMW M4 DTM

Štvrtok, 04 máj 2017

Športový automobil BMW M4 limitovanej 200 kusovej série DTM Champion Edition s výkonom 500 konských síl s technológiami pretekárskych vozidiel zaparkoval do svojej garáže bývalý hokejový reprezentant Slovenska Ľubomír Višňovský.

lubo visnovsky bmw m4 dtm

Produkciu pre celý svet obmedzila bavorská automobilka na 200 kusovú sériu. O to výnimočnejší pocit z jazdy môže mať bývalý hokejista. Ľubomír Višňovský je jediný, kto bude mať tento originálny exemplár oficiálne dovezený na Slovensko.

V porovnaní so štandardným BMW M4 má táto 200-kusová limitovaná edícia BMW M4 DTM Champion Edition výkon zvýšený o 69 koní na celkových 500 koní (368 kW). Krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Automobily majú zvýšeného výkonu motora upravený aj podvozok. Navyše dizajn obohatili motívy BMW Motorsport.

Vlastník nového špeciálu má z prírastku do svojej garáže veľkú radosť. "Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý a až citový vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu v kategórii DTM, najvýkonnejšie modely M boli toho neodmysliteľnou súčasťou. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta," opísal Višňovský svoje pocity.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.