Volga-GAZ 5000 GL: Nový ruský luxus?

Pondelok, 04 september 2017

Automobily značky Volga vyrábal ruský, teda sovietsky závod GAZ - Gorkovskij avtomobiľnyj zavod. Názov značky je odvodený od ruskej 3530 kilometrov dlhej rieky Volga, najdlhšej v Európe. Podobne dlhá je aj história výroby automobilov Volga. Začala sa v roku 1956 a skončila v roku 2010 modelom Siber.

1 Volga.jpg
Volga-GAZ 5000 GL. Ide o ďalší pokus predĺžiť život legendárnej ruskej značky?

Volgu model 21 uviedol závod v meste Gorkij v roku 1956, teda začiatkom druhej polovice minulého storočia. Volga 21 bola luxusným dopravným prostriedkom socialistických či komunistických funkcionárov na rôznych úrovniach, dokonca aj na najvyšších postoch.

Pre ďalšie roky tu bol model 24 a po ňom ďalšie. Posledným modelom s týmto menom bola Volga Siber, ktorú Rusi oficiálne predstavili 29. augusta 2007 na autosalóne v Moskve.

2 Volga.jpg
Modelu Volga na obrázku nechýba šmrnc ani elegancia luxusných áut

Teraz, po viac ako siedmich rokoch výrobnej pauzy automobilov Volga, koluje na internete ďalší model s týmto menom – Volga-Gaz 5000 GL. Že by išlo o ďalší pokus ruskej automobilky v meste Gorkij ako oživiť legendárnu značku?

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.