Volga-GAZ 5000 GL: Nový ruský luxus?

Pondelok, 04 september 2017

Automobily značky Volga vyrábal ruský, teda sovietsky závod GAZ - Gorkovskij avtomobiľnyj zavod. Názov značky je odvodený od ruskej 3530 kilometrov dlhej rieky Volga, najdlhšej v Európe. Podobne dlhá je aj história výroby automobilov Volga. Začala sa v roku 1956 a skončila v roku 2010 modelom Siber.

1 Volga.jpg
Volga-GAZ 5000 GL. Ide o ďalší pokus predĺžiť život legendárnej ruskej značky?

Volgu model 21 uviedol závod v meste Gorkij v roku 1956, teda začiatkom druhej polovice minulého storočia. Volga 21 bola luxusným dopravným prostriedkom socialistických či komunistických funkcionárov na rôznych úrovniach, dokonca aj na najvyšších postoch.

Pre ďalšie roky tu bol model 24 a po ňom ďalšie. Posledným modelom s týmto menom bola Volga Siber, ktorú Rusi oficiálne predstavili 29. augusta 2007 na autosalóne v Moskve.

2 Volga.jpg
Modelu Volga na obrázku nechýba šmrnc ani elegancia luxusných áut

Teraz, po viac ako siedmich rokoch výrobnej pauzy automobilov Volga, koluje na internete ďalší model s týmto menom – Volga-Gaz 5000 GL. Že by išlo o ďalší pokus ruskej automobilky v meste Gorkij ako oživiť legendárnu značku?

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.