Volga-GAZ 5000 GL: Nový ruský luxus?

Pondelok, 04 september 2017

Automobily značky Volga vyrábal ruský, teda sovietsky závod GAZ - Gorkovskij avtomobiľnyj zavod. Názov značky je odvodený od ruskej 3530 kilometrov dlhej rieky Volga, najdlhšej v Európe. Podobne dlhá je aj história výroby automobilov Volga. Začala sa v roku 1956 a skončila v roku 2010 modelom Siber.

1 Volga.jpg
Volga-GAZ 5000 GL. Ide o ďalší pokus predĺžiť život legendárnej ruskej značky?

Volgu model 21 uviedol závod v meste Gorkij v roku 1956, teda začiatkom druhej polovice minulého storočia. Volga 21 bola luxusným dopravným prostriedkom socialistických či komunistických funkcionárov na rôznych úrovniach, dokonca aj na najvyšších postoch.

Pre ďalšie roky tu bol model 24 a po ňom ďalšie. Posledným modelom s týmto menom bola Volga Siber, ktorú Rusi oficiálne predstavili 29. augusta 2007 na autosalóne v Moskve.

2 Volga.jpg
Modelu Volga na obrázku nechýba šmrnc ani elegancia luxusných áut

Teraz, po viac ako siedmich rokoch výrobnej pauzy automobilov Volga, koluje na internete ďalší model s týmto menom – Volga-Gaz 5000 GL. Že by išlo o ďalší pokus ruskej automobilky v meste Gorkij ako oživiť legendárnu značku?

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.