Volga-GAZ 5000 GL: Nový ruský luxus?

Pondelok, 04 september 2017

Automobily značky Volga vyrábal ruský, teda sovietsky závod GAZ - Gorkovskij avtomobiľnyj zavod. Názov značky je odvodený od ruskej 3530 kilometrov dlhej rieky Volga, najdlhšej v Európe. Podobne dlhá je aj história výroby automobilov Volga. Začala sa v roku 1956 a skončila v roku 2010 modelom Siber.

1 Volga.jpg
Volga-GAZ 5000 GL. Ide o ďalší pokus predĺžiť život legendárnej ruskej značky?

Volgu model 21 uviedol závod v meste Gorkij v roku 1956, teda začiatkom druhej polovice minulého storočia. Volga 21 bola luxusným dopravným prostriedkom socialistických či komunistických funkcionárov na rôznych úrovniach, dokonca aj na najvyšších postoch.

Pre ďalšie roky tu bol model 24 a po ňom ďalšie. Posledným modelom s týmto menom bola Volga Siber, ktorú Rusi oficiálne predstavili 29. augusta 2007 na autosalóne v Moskve.

2 Volga.jpg
Modelu Volga na obrázku nechýba šmrnc ani elegancia luxusných áut

Teraz, po viac ako siedmich rokoch výrobnej pauzy automobilov Volga, koluje na internete ďalší model s týmto menom – Volga-Gaz 5000 GL. Že by išlo o ďalší pokus ruskej automobilky v meste Gorkij ako oživiť legendárnu značku?

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.