Volvo: bezpečnejšie detské sedačky

Sobota, 09 máj 2009

Spoločnosť Volvo predstavila tri nové detské sedačky – pre kojencov i deti až do desať rokov. Všetky detské sedačky prešli prísnymi testami a spĺňajú mimoriadne vysoké nároky na bezpečnosť. Všetky tri nové detské sedačky sú komfortné, ľahko sa používajú a vyznačujú sa elegantným dizajnom.

bezpečnejšie detské sedačky

Najmenšia detská sedačka je pre deti od narodenia do jedného roku, alebo do hmotnosti dieťaťa 13 kg. Dieťa je v sedačke upevnené päťbodovým bezpečnostným pásom, ktorý sa nastavuje a zapína v strede. Detská sedačka sa upevňuje do normalizovaných úchytov ISOFIX alebo pomocou bežného bezpečnostného pásu.

Pre deti do šesť rokov

bezpečnejšie detské sedačky

Prostredná detská sedačka je pre deti od deviatich mesiacov až do šiestich rokov. Je komfortná, dieťa v nej môže nielen sedieť, ale aj pohodlne spať. Bočnice sú hlboké a majú nastaviteľný uhol, čím sa zlepšuje ochrana pri náraze zboku. Sedačka sa upevňuje pomocou bezpečnostného pásu a možno ju upevniť na každé sedadlo vo vozidle. Pri malých deťoch sa montuje otočená proti smeru jazdy, čo je najbezpečnejšia pozícia. Keď dieťa vyrastie a prekročí hmotnosť 15 kg, sedačka sa montuje otočená v smere jazdy. Vtedy sa prekonfiguruje na pohodlnú sedaciu podložku s operadlom a dieťa i sedačka sa fixujú originálnym bezpečnostným pásom vozidla. Volvo Cars odporúča používať sedačku otočenú proti smeru jazdy tak dlho, kým to vzrast dieťaťa dovoľuje, minimálne však do troch rokov.

Pre väčších

bezpečnejšie detské sedačky

Pre deti od štyroch do desiatich rokov poslúži praktická sedacia podložka s operadlom, ktorá zabezpečuje správnu polohu bezpečnostného pásu vozidla cez bedrá a trup dieťaťa. Sedacia podložka a dieťa sa fixujú otočené smerom dopredu pomocou bezpečnostného pásu vozidla. Sedacia podložka je komfortne čalúnená, bočnice operadla zvyšujú pohodlie v prípade, že dieťa v sedačke spí. Opierka hlavy sa dá výškovo nastavovať až v jedenástich stupňoch, takže detská sedačka "rastie" spolu s dieťaťom.

Pri vývoji detských sedačiek spoločnosť Volvo spolupracovala s firmou Britax Römer, ktorá je svetovo uznávaným výrobcom detského bezpečnostného vybavenia pre automobily. Testovali sa osobitne všetky pohyblivé diely a ich mechanické upevňovacie časti. Hotové sedačky sa potom so špeciálnymi figurínami podrobili bariérovým testom, aby sa overilo, či spĺňajú náročné bezpečnostné požiadavky vyžadované u spoločnosti Volvo. Navyše všetky poťahové látky majú certifikát, ktorý zaručuje absenciu akýchkoľvek látok spôsobujúcich alergie. Všetky poťahy sedačiek sa dajú stiahnuť a prať.

Nové typy detských sedačiek Volvo majú byť už v najbližšom čase dostupné aj na slovenskom trhu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.