Volvo: bezpečnejšie detské sedačky

Sobota, 09 máj 2009

Spoločnosť Volvo predstavila tri nové detské sedačky – pre kojencov i deti až do desať rokov. Všetky detské sedačky prešli prísnymi testami a spĺňajú mimoriadne vysoké nároky na bezpečnosť. Všetky tri nové detské sedačky sú komfortné, ľahko sa používajú a vyznačujú sa elegantným dizajnom.

bezpečnejšie detské sedačky

Najmenšia detská sedačka je pre deti od narodenia do jedného roku, alebo do hmotnosti dieťaťa 13 kg. Dieťa je v sedačke upevnené päťbodovým bezpečnostným pásom, ktorý sa nastavuje a zapína v strede. Detská sedačka sa upevňuje do normalizovaných úchytov ISOFIX alebo pomocou bežného bezpečnostného pásu.

Pre deti do šesť rokov

bezpečnejšie detské sedačky

Prostredná detská sedačka je pre deti od deviatich mesiacov až do šiestich rokov. Je komfortná, dieťa v nej môže nielen sedieť, ale aj pohodlne spať. Bočnice sú hlboké a majú nastaviteľný uhol, čím sa zlepšuje ochrana pri náraze zboku. Sedačka sa upevňuje pomocou bezpečnostného pásu a možno ju upevniť na každé sedadlo vo vozidle. Pri malých deťoch sa montuje otočená proti smeru jazdy, čo je najbezpečnejšia pozícia. Keď dieťa vyrastie a prekročí hmotnosť 15 kg, sedačka sa montuje otočená v smere jazdy. Vtedy sa prekonfiguruje na pohodlnú sedaciu podložku s operadlom a dieťa i sedačka sa fixujú originálnym bezpečnostným pásom vozidla. Volvo Cars odporúča používať sedačku otočenú proti smeru jazdy tak dlho, kým to vzrast dieťaťa dovoľuje, minimálne však do troch rokov.

Pre väčších

bezpečnejšie detské sedačky

Pre deti od štyroch do desiatich rokov poslúži praktická sedacia podložka s operadlom, ktorá zabezpečuje správnu polohu bezpečnostného pásu vozidla cez bedrá a trup dieťaťa. Sedacia podložka a dieťa sa fixujú otočené smerom dopredu pomocou bezpečnostného pásu vozidla. Sedacia podložka je komfortne čalúnená, bočnice operadla zvyšujú pohodlie v prípade, že dieťa v sedačke spí. Opierka hlavy sa dá výškovo nastavovať až v jedenástich stupňoch, takže detská sedačka "rastie" spolu s dieťaťom.

Pri vývoji detských sedačiek spoločnosť Volvo spolupracovala s firmou Britax Römer, ktorá je svetovo uznávaným výrobcom detského bezpečnostného vybavenia pre automobily. Testovali sa osobitne všetky pohyblivé diely a ich mechanické upevňovacie časti. Hotové sedačky sa potom so špeciálnymi figurínami podrobili bariérovým testom, aby sa overilo, či spĺňajú náročné bezpečnostné požiadavky vyžadované u spoločnosti Volvo. Navyše všetky poťahové látky majú certifikát, ktorý zaručuje absenciu akýchkoľvek látok spôsobujúcich alergie. Všetky poťahy sedačiek sa dajú stiahnuť a prať.

Nové typy detských sedačiek Volvo majú byť už v najbližšom čase dostupné aj na slovenskom trhu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.