Volvo C30 trochu inak

Sobota, 06 september 2008

Ozvláštnili by ste karosériu svojho automobilu nalepovacou fóliou? Môžete mať károvanú strechu, či motýle na kapote. Alebo s farebnými pásmi či bodkovanou karosériou. Prípadne dvadsať iných druhov individuálneho a skutočne originálneho vzhľadu karosérie. Šanca tu je. Špeciálnu ponuku pripravilo Volvo – počas autosalónu v Nitre ponúkne záujemcom o nový automobil pri objednávke modelu C30 fólie zdarma.

Volvo C30 Volvo C30

Tím dizajnérov švédskej automobilky Volvo popustil uzdu svojej fantázii a tak Volvo bude ponúkať špecifický dekoračný film na vonkajší povrch karosérie. Zákazník si môže vybrať napríklad zebrie pásy, mestskú panorámu doplnenú dúhou, škótske káro, imitáciu dreva, plamene, rastlinné ornamenty či oblaky.

Nalepovací film, ktorý možno odstrániť bez poškodenia karosérie, však okrem atraktívneho vzhľadu súčasne chráni automobil. Film má zaručenú životnosť dva roky. Po ich uplynutí sa dá nahradiť inou verziou, prípadne úplne odstrániť. Lak karosérie pod filmom je chránený pred vplyvmi počasia a pred poškodením odlietajúcimi kamienkami.

Volvo C30 Volvo C30

Keď sa vo Volve rozhodovali vytvoriť dekoračný film, úplne spontánne padla voľba na model C30. Toto auto je predurčené pre módne orientovanú cieľovú skupinu zákazníkov, ktorí majú pôžitok z jazdy v aute vymykajúcom sa z bežného priemeru. Autá so zmeneným vonkajším vzhľadom budú na cestách skutočne neprehliadnuteľné a nalepovací film im poskytne širokú škálu individuálneho vzhľadu. Na výber je až 12 314 kombinácií. Znie to oveľa zložitejšie ako je to v skutočnosti. Na internetovej stránke www.volvoc30.se si zákazník môže on-line vytvoriť svoje individuálne vozidlo. Takže – výsledkom je skutočne jedinečný produkt.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.