Volvo C30 trochu inak

Sobota, 06 september 2008

Ozvláštnili by ste karosériu svojho automobilu nalepovacou fóliou? Môžete mať károvanú strechu, či motýle na kapote. Alebo s farebnými pásmi či bodkovanou karosériou. Prípadne dvadsať iných druhov individuálneho a skutočne originálneho vzhľadu karosérie. Šanca tu je. Špeciálnu ponuku pripravilo Volvo – počas autosalónu v Nitre ponúkne záujemcom o nový automobil pri objednávke modelu C30 fólie zdarma.

Volvo C30 Volvo C30

Tím dizajnérov švédskej automobilky Volvo popustil uzdu svojej fantázii a tak Volvo bude ponúkať špecifický dekoračný film na vonkajší povrch karosérie. Zákazník si môže vybrať napríklad zebrie pásy, mestskú panorámu doplnenú dúhou, škótske káro, imitáciu dreva, plamene, rastlinné ornamenty či oblaky.

Nalepovací film, ktorý možno odstrániť bez poškodenia karosérie, však okrem atraktívneho vzhľadu súčasne chráni automobil. Film má zaručenú životnosť dva roky. Po ich uplynutí sa dá nahradiť inou verziou, prípadne úplne odstrániť. Lak karosérie pod filmom je chránený pred vplyvmi počasia a pred poškodením odlietajúcimi kamienkami.

Volvo C30 Volvo C30

Keď sa vo Volve rozhodovali vytvoriť dekoračný film, úplne spontánne padla voľba na model C30. Toto auto je predurčené pre módne orientovanú cieľovú skupinu zákazníkov, ktorí majú pôžitok z jazdy v aute vymykajúcom sa z bežného priemeru. Autá so zmeneným vonkajším vzhľadom budú na cestách skutočne neprehliadnuteľné a nalepovací film im poskytne širokú škálu individuálneho vzhľadu. Na výber je až 12 314 kombinácií. Znie to oveľa zložitejšie ako je to v skutočnosti. Na internetovej stránke www.volvoc30.se si zákazník môže on-line vytvoriť svoje individuálne vozidlo. Takže – výsledkom je skutočne jedinečný produkt.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.