Volvo C30 trochu inak

Sobota, 06 september 2008

Ozvláštnili by ste karosériu svojho automobilu nalepovacou fóliou? Môžete mať károvanú strechu, či motýle na kapote. Alebo s farebnými pásmi či bodkovanou karosériou. Prípadne dvadsať iných druhov individuálneho a skutočne originálneho vzhľadu karosérie. Šanca tu je. Špeciálnu ponuku pripravilo Volvo – počas autosalónu v Nitre ponúkne záujemcom o nový automobil pri objednávke modelu C30 fólie zdarma.

Volvo C30 Volvo C30

Tím dizajnérov švédskej automobilky Volvo popustil uzdu svojej fantázii a tak Volvo bude ponúkať špecifický dekoračný film na vonkajší povrch karosérie. Zákazník si môže vybrať napríklad zebrie pásy, mestskú panorámu doplnenú dúhou, škótske káro, imitáciu dreva, plamene, rastlinné ornamenty či oblaky.

Nalepovací film, ktorý možno odstrániť bez poškodenia karosérie, však okrem atraktívneho vzhľadu súčasne chráni automobil. Film má zaručenú životnosť dva roky. Po ich uplynutí sa dá nahradiť inou verziou, prípadne úplne odstrániť. Lak karosérie pod filmom je chránený pred vplyvmi počasia a pred poškodením odlietajúcimi kamienkami.

Volvo C30 Volvo C30

Keď sa vo Volve rozhodovali vytvoriť dekoračný film, úplne spontánne padla voľba na model C30. Toto auto je predurčené pre módne orientovanú cieľovú skupinu zákazníkov, ktorí majú pôžitok z jazdy v aute vymykajúcom sa z bežného priemeru. Autá so zmeneným vonkajším vzhľadom budú na cestách skutočne neprehliadnuteľné a nalepovací film im poskytne širokú škálu individuálneho vzhľadu. Na výber je až 12 314 kombinácií. Znie to oveľa zložitejšie ako je to v skutočnosti. Na internetovej stránke www.volvoc30.se si zákazník môže on-line vytvoriť svoje individuálne vozidlo. Takže – výsledkom je skutočne jedinečný produkt.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.