Volvo S40 DRIVe: Zelený automobil roka

Štvrtok, 11 jún 2009

Volvo S40 1,6D DRIVe vybavené novou technológiou Štart/Stop, získalo v prestížnom hodnotení ekologických automobilov roka Green Car Awards magazínu What Car? najvyššie ocenenie a titul Zelený automobil roka (Green Car of the Year).

Volvo S40 DRIVe

Magazín What Car?, ktorý je najväčším automobilovým magazínom s odporúčaniami pre spotrebiteľov vo Veľkej Británii, každoročne udeľuje ceny Green Car Awards ekologickým vozidlám. Volvo S40 DRIVe vo finále porazilo BMW 118d a Renault Mégane v kategórii malých rodinných automobilov a získalo ocenenie Green Car of the Year ako najekologickejší súčasný sériový automobil.

Hodnotiaca porota anglického magazínu vyzdvihla jedinečnú kombináciu nízkej spotreby (3,9 l/100 km) a mimoriadne nízkych emisií CO2 (104 g/km) s praktickou úžitkovou hodnotou, vysokou úrovňou bezpečnosti a pôžitku z jazdy, ktoré Volvo S40 DRIVe poskytuje. Ocenený Volvo S40 DRIVe je podľa šéfredaktora anglického magazínu seriózne pôsobiaci ekologický automobil, ktorý nízke emisie nedosahuje na úkor kvality, bezpečnosti alebo pôžitku z jazdy, či úžitkovej hodnoty, ale poskytuje všetko to, čo má mať zelený automobil roka.

Volvo S40 DRIVe

Uvedenie radu DRIVe podľa regionálneho prezidenta automobilky Volvo pre Európu Stuarta Kerra umožňuje značke Volvo ponúkať automobily strednej veľkosti s rovnakou spotrebou paliva a emisiami CO2 ako majú malé automobily. Pre zákazníkov to znamená, že ak sa rozhodnú pre Volvo, nemusia robiť nijaké kompromisy. Ocenenie je uznaním úsilia značky Volvo vyrábať také úsporné automobily, aké sú vôbec možné, dodal prezident Volva.

Systém Volvo Štart/Stop sa odlišuje od systémov, ktoré používa konkurencia. Priebežne monitoruje nastavenia v kabíne ovplyvňujúce komfort a napríklad automaticky aktivuje klimatizáciu, ak sa teplota v priestore posádky zvýši nad nastavenú hodnotu. Monitorovací systém klimatizácie funguje vďaka prídavnej malej batérii. Hlavná batéria vozidla má zväčšený výkon, aby bola schopná absolvovať až 175.000 cyklov automatického štartovania. Systém Štart/Stop sa okrem limuzíny S40 DRIVe štandardne montuje aj do kupé Volvo C30 a do modelu Volvo V50. Modely DRIVe s obzvlášť nízkou spotrebou paliva ponúka Volvo aj v modelových radoch V50, V70, S80, XC60 a XC70.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.